66.7%
Ultimátní komiksový komplet #098: Silver Surfer - Zrození
66.7%
-- %
Extérní hodnocení

Vydejte se s námi do nejvzdálenějších okrajů marvelovského vesmíru a prozkoumejte fantastické počátky Norrina Radda alias Silver Surfera!

Obsah

Přidejte se k vesmírnému strážci v jeho neskutečných dobrodružstvích, v nichž se střetne s mnoha ikonickými postavami Marvelu! Toto je příběh Silver Surfera a jeho tragického osudu.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Silver Surfer (vol. 1) #1-5

Autoři

Stan Lee
Stan Lee
Scénář
John Buscema
John Buscema
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Rozhodně jedna z těch lepších klasik. Scénář není tak těžkopádný jako jindy a občas má dokonce zajímavý nápad (Mephisto). Trochu problém vidím jen v šablonovitosti a Surferovo neustálé \"fňukání\", že ho Galactus zavřel na Zemi, mi hodně připomínalo fňukání Hulka, jak ho nikdo nenechá na pokoji (což není nejlepší). Buscemova kresba je pak velmi vydařená. 70 %

(29. listopadu 2016)
S4TW
Offline

To je tak, když napíšete tři skvělé sešity a pak začnete až příliš fantazírovat a zabijete to dvěma posledními. Ale pěkně po pořádku. První dva sešity jsou skutečně skvělé, osvěžující díla šedesátkové klasiky s velmi zajímavou, neotřelou a tragickou postavou. Především nápad, jak se střetává s lidskou rasou, která je nevěřící, nesnášenlivá a žije ve strachu (což nápadně připomíná dnešní situaci) je výborný, do toho Surferův tragický osud, kdy je uvězněn na Zemi a jeho neustále filozofické rozjímání tomu dodává nápaditosti. Bohužel je to zabité tím, jak to Stan neustále všechno dokola připomíná a lidi nakonec až příliš démonizuje a vám to bude časem spíš lézt na nervy, což je škoda. Ale třetí sešit je vrchol této knihy, především díky Mephistovi a já po něm začal uvažovat o celém omnibusu (bohužel cena). Pak ovšem přijdou přeplácané poslední dva sešity, které to celé vrací do šedesátkového průměrů, to je tak, když se Leeho fantazie utrhne ze řetězu. Kresba je úplně opačná, ze začátku zcela neslaná a nemastná, chybí jí detaily, vesmírné scény nejsou dechberoucí a postavy jsou takové strnulé. Pak čtvrtý a pátý sešit si Buscema najde svůj styl a najednou se i kresba hodně zvedne (což dovysvětluje bonus). I tak se jedná o velmi zajímavé dílo a je s podivem, že tak výborná postava se v MU neprosadila víc.

(11. dubna 2017)
karl173
Offline

Tenhle komiks je tak trochu jako na houpačce. První sešit obsahující origin, hodnotím jako jeden z nejlepších originů co jsem zatím četl z této té doby. A to už jen proto, že za prvé není na 5 stránkách a má tedy daleko větší prostor, který pro vznik hrdiny by být rozhodně měl. A za druhé, že není nějak zvlášť hloupý, ale je naopak velmi zajímavý. Druhý sešit je pak ještě také celkem dobrý. Bohužel pak pro mě přišel směr dolů. Příběh z Mephistem byl totiž hloupý až běda a dal tak hold všem klasicky naivním retrům. V příběhu s Lokim a Thorem se kvalita zase trochu zvedla, a já se opět bavil. Závěrečný sešit však knihu nakonec poslal k průměru, protože tento příběh byl skutečně nejslabším článkem knihy. Co se týče kresby, tak ta si po celou dobu držela stejnou kvalitu, která byla za mě poměrně dobrá. Za mě tedy nakonec bohužel průměrný komiks, který má ale fajn origin a díky tomu dostává ode mě 60%.

(4. března 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Silver Surfer: Origins
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 23/11/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Kresba: John Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 29. listopadu 2016
Naposledy editováno 29. listopadu 2016

Najdete nás na Facebooku