100.0%
Ú.P.V.O. 06: Univerzální stroj

B.P.R.D., Vol. 6: The Universal Machine

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Po osudném boji s obludným bohem Katha-Hemem, odjíždí doktorka Kate Corriganová na francouzský venkov pátrat po starověkém textu, který by pomohl opět oživit Rogera.

Obsah

Po osudném boji s obludným bohem Katha-Hemem, odjíždí doktorka Kate Corriganová na francouzský venkov pátrat po starověkém textu, který by pomohl opět oživit Rogera.

Mezitím v sídle Úřadu paranormálního výzkumu a obrany vypráví kapitán Daimio o vlastní smrti, Johann Kraus se přiznává k bizarnímu milostnému trojúhelníku, jehož byl součástí na jedné ze svých seancí, Abe zase vzpomíná na Hellboye a společnou misi během jejich prvních dnů v Ú. P. V. O. a Liz odhaluje podivné okolnosti prvního projevu jejích pyrokinetických schopností, které vedly až ke smrti její vlastní rodiny.

Zkratka Ú.P.V.O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tahle pobočná série naprostou nutností. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

B.P.R.D. #24-28

 

Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 772 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

Autoři

Mike Mignola
Mike Mignola
Scénář
John Arcudi
John Arcudi
Scénář
Guy Davis
Guy Davis
Kresba
Dave Stewart
Dave Stewart
Coloring/Stínování

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Univerzální stroj je spíše komorní svazek, který nám přibližuje postavy a jejich vnitřní světy. Ú.P.V.O. totiž není jen hororový akčňák, ale i solidní drama s barvitými charaktery. Hlavně ale stále dokáže upoutat a bavit, protože autoři prostě umí příběhy vyprávět. Provázání linií, historky z minulosti, práce s panely, parádní kresba - to vše dělá ze série opravdu kvalitní komiksový počin, od kterého by se mohl leckdo učit. Jedna z nejlepších fantasy/hororových sérií, která u nás vychází, si stále drží svoji kvalitu.

(21. února 2017)
jardoom
Offline

Univerzální stroj naprosto odskakuje od hlavní dějové linky, která je budována již dvě nebo tři knihy. Vůbec tím ale neztrácí zajímavost a myslím, že je to právě naopak. Roger mi chybí, byla to dobrá postava a hledání možností jak jej vrátit je zajímavá myšlenka a jsem rád, že byla zrealizována. Arcudiho scénář mě bavil a nepustil o začátku až do konce. Navíc jsem byl rád, že v doslovu dostal prostor také Mignola, který prozradil, že příběh už měl v šuplíku dávno, jen Arcudi ho přepsal a postavil tak, jak bylo potřeba. Opět hit, opět naprostá paráda. Těším se na další díl!

(30. ledna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název B.P.R.D., Vol. 6: The Universal Machine
Druh Román
Žánr Horor
Série Ú.P.V.O. (2008)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 05/12/2016
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mike Mignola
Scénář: John Arcudi
Kresba: Guy Davis
Coloring/Stínování: Dave Stewart

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 9. listopadu 2016
Naposledy editováno 21. února 2017

Najdete nás na Facebooku