100.0%
Fantomas se zlobí

La Colére de Fantomas

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Touto komiksovou trilogií Olivier Bocquet a Julie Rocheleauová ohlásili velkolepý návrat vládce zločinu a hrůzy... Návrat i v tom smyslu, že na rozdíl od filmových zpracování tohle není komedie, ale příběh, z něhož vám běhá mráz po zádech. Jsme v Paříži v roce 1911.

Obsah

Lidé se tlačí kolem popraviště, aby byli svědky veřejného stětí největšího zločince všech dob. Fantomas děsil v hlavním městě davy a vodil policisty za nos po dlouhých šestnáct let. Inspektor Juve to cítí jinak – skoro lituje, že ta doba, sice strašlivá, ale pro něj, bystrého kriminalistu, tak vzrušující, už skončila. Náhle však veřejností otřese hrůzyplná událost. Během divadelního představení o Fantomasově životě zrůdný zločinec vstane z hrobu a na místě zmasakruje herce i diváky. Trilogie Fantomas se zlobí nabízí zápletky, jež mohou konkurovat těm nejlepším románům světové literatury, je to však především také historický komiks, který vyvolává hrůzu i fascinaci naráz. Mistrná, mimořádně vydařená série volně inspirovaná dílem Marcela Allaina a Pierra Souvestra.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:
1. La Colére de Fantomas 1 - Les Bois de justice
2. La Colére de Fantomas 2 - Tout lor de Paris
3. La Colére de Fantomas 3 - Á tombeau ouvert

Autoři

Olivier Bocquet
Olivier Bocquet
Scénář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Určite môžem tvrdiť, že ma tento komiks takmer v ničom neprekvapil.Viem že Fantomas nie je komická postava a ani pôvodné diela s ním nie sú komédie. Tento príbeh ani nie je nič extra. Myšlienka je dobrá, aj keď neoriginálna tak ako samotný dej. No na druhú stranu, keď hráš na istotu nič nepokazíš. Asi naj výtka je, že Fantomas hodne v tomto komikse pripomína Jokera, aj ked nie je ani zďaleka taký psycho. Neviem či tomu tak bolo v pôvodných knihách ale v komédiách s Funésom to tak nebolo.... Nevadí....ani trochu....Komiks má skvelú atmosféru,k čomu dopomohla hlavne \"groteskne\" temná kresba, trochu pripomínajúca prácu Templesmitha. Ako som spomínal, dej nie je žiadne veledielo, no Bocquet si s tým hlavu moc neláme. Občas vybafne s celkom originálnym zvratom, občas s typicky fantomasovským a ja som mu to žral bezozvyšku, proste preto že to je dosť dobrá, nenáročná zábava. Celkové vyznenie netradičná kresba umocňuje natoľko že ten plný počet proste dám .... 4,6z5

(9. června 2019)
S4TW
Offline

Skvělá kresba s velmi surrealistickým nádechem, díky čemuž je tvořena velmi silná atmosféra tohoto komiksu. Tady budete mít neustále takový nepříjemný pocit, že se za každým rohem (stránkou) stane něco nemilého. Je to kniha plná násilí, zločinu a deprese. Navíc už jen samotná postava Fantomase má velmi silný nádech mystična a tajemství, jelikož je to muž tisíce tváří a vy si často nebudete jistí, jestli se na stránkách právě nevyskytuje. Já jsem postavu Fantomas nikdy nežral, vlastně jsem o něm moc nevěděl, ale díky tomuto komiksu si o něm nejspíš dohledám daleko více informací a děl, jelikož je to opravdu zajímavá osoba francouzské popkultury. Už u Nebeského bibenda jsem obdivoval skvělý formát, kterým nás Meander rozmazluje a tady musím znovu. Když nad tím tak přemýšlím, tak tohle je opravdu úžasné komiksové dílo. Možná lehce přímočarý a jednoduchý děj, ale za to perfektní atmosféra a s ní související nádherná kresba, kterou jsem si zamiloval. Přeji si více francouzského komiksu!

(18. dubna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název La Colére de Fantomas
Druh Román
Žánr Horor
Série --
Vydavatelství v ČR Meander
Datum vydání v ČR 17/10/2016
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Olivier Bocquet
Kresba: Julie Rocheleau

Typ vazby

Vázaná

Formát 237x310mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 698.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 4. listopadu 2016
Naposledy editováno 4. listopadu 2016

Najdete nás na Facebooku