60.0%
Ultimátní komiksový komplet #100: X-Men: Ve stínu Saurona
60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Parta nejpodivuhodnějších teenagerů světa musí čelit novému nebezpečí, kterým je doktor Karl Lykos a jeho alter ego, okřídlený ještěří postrach Sauron.

Obsah

Ale tím nesnáze týmu teprve začínají, protože se budou muset vypořádat i s nečekaným návratem přátel i nepřátel, které dlouho považovali za mrtvé.
Připravte se na porci klasických dobrodružství, která svět X-Menů převrátí vzhůru nohama.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

X-Men (vol. 1) #60-66 and Amazing Adventures (vol. 2) #11

Autoři

Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Gerry Conway
Gerry Conway
Scénář
Don Heck
Don Heck
Kresba
Neal Adams
Neal Adams
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Nejlepší retro kresba, jako jsem v UKK viděl (samozřejmě ta, kterou kreslil Neal Adams). A to nejen samotná kresba, ale i originální a v té době revoluční práce s panely, která i dnes působí velmi svěže. Ta kresba má všechno, práci s panely, výborné barvy, dynamiku, úžasné postavy a souboje. No a zároveň tu máme snad největší brak, co se týče scénáře. Jako sorry, ale Sauron, což je týpek, kterého škrábl nějaký pterodaktyl a on sám je teď ještěří pták... pak ještě ta neskutečná volovina, jak zastaví Xavier mimozemskou invazi? To jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo plakat. Ve finále je po stránce scénáře nejlepší poslední sešit s Beastem, který v téhle knize působí jako zjevení z jiné planety. Do toho se chovají i samotné postavy trapně, přičtěte absolutně zbytečnou ukecanost (kam se hrab Stan Lee). Ne, díky bože, že se v té době X-Meni zrušili, aspoň mohlo pak vzniknout něco velkého a nepokračoval tenhle brak. Ale i tak ta kresba tu knihu jednoduše zachraňuje, takže doporučuji jen prohlížet, pak si možná i přijdete, že držíte veledílo. Kresba - 5*, scénář - 1*.

(30. března 2017)
jh666
Offline

Tihle X-Meni nejsou žádná hitparáda, ale na druhou stranu jsem je čekal horší. Naopak mě první dva příběhy (Sauron a hlavně Magneto) docela bavily. Roy Thomas zde podle mě odvedl jednu ze svých lepších prací (rozhodně mě to bavilo víc, než jeho Avengers a Hulk). Poslední příběhy už jsou na tom už hůř, a to včetně bonusu s Beastem, na který jsem se těšil a který zklamal. Povedená je pak Adamsova kresba.

(8. listopadu 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men: In the Shadow of Sauron
Druh --
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 26/10/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Roy Thomas
Scénář: Gerry Conway
Kresba: Don Heck
Kresba: Neal Adams

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 2. listopadu 2016
Naposledy editováno 2. listopadu 2016

Najdete nás na Facebooku