66.7%
Nejmocnější hrdinové Marvelu 005: Iron Man

Marvels Mightiest Heroes 013: Iron Man

66.7%
-- %
Extérní hodnocení

Zrození Iron Mana Poté, co byl zajat teroristy, vytvořil miliardář a výrobce zbraní Tony Stark neuvěřitelně technicky vyspělé brnění, díky kterému se mu podařilo uprchnout jeho únoscům. Poté, co se otočil zády ke svému dosavadnímu životu, teď využívá úžasnou sílu svého bojového obleku k záchraně lidských životů jako nepřemožitelný Iron Man.

Obsah

Pod maskou Iron Mana

Nyní Tony čelí zatím nejtěžší zkoušce v boji proti svému vlastnímu brnění.

Řízen šílenou umělou inteligencí, která zná Tonyho zdánlivě lépe, než se zná Tony sám, se zběsilý bojový oblek nezastaví před ničím v touze zcela ovládnout svého tvůrce. Toto je člověk versus stroj - akční klasika, která vám nedovolí od knihy odejít, dokud nedočtete až do konce!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Kniha obsahuje sešit série Tales of Suspense #39, Iron Man #1/2 a Iron Man (vol.3) #26-30.

Autoři

Joe Quesada
Joe Quesada
Scénář
Larry Lieber
Larry Lieber
Scénář
Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba
Sean Chen
Sean Chen
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Tvůrce
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Oproti prvním dílům NHM je Iron Man krokem dolů. Příběh sice nadějně začíná, ale ke konci je to už docela průměr, místy dokonce pr***r. Kresba také není nic moc. 40 %

(8. listopadu 2016)
S4TW
Offline

Ze začátku jsem si říkal, ty jo, konečně fakt pořádný samostatný Iron Man, no nakonec to zase taková sláva nebyla. Nápad dobrý, to se mi líbilo, především, jak autor dostal Tonyho až na samotné psychologické dno a zároveň rozebíral, jak se chce UI stát člověkem (tohle už je sice ohraný koncept, ale budiž), každopádně to za mě fungovalo a líbilo se mi to. Dojem mi teda hodně kazila kresba, ta mi set sakra nesedla, moc manga style, obličeje fakt hrozný, ale především barvy, to byla kinder disco party až hrůza. No, celý to zabil konec, to bylo fakt špatné a zničilo to celý dojem ze scénáře, který byl výborný. Takže ve finále se nejedná o žádnou bídu, to chraň bůh, ale počáteční velké nadšení závěr zmrazil, škoda. První originový sešit považuji za jeden z nejlepších původních originů vůbec, tam není co vytýkat.

(5. listopadu 2016)
karl173
Offline

Retro Origin sešit je sice klasika, ale na mě to bylo asi až moc retro, takže to nedokážu moc docenit a ani mi nevadila retro kresba jako naprosto trapně udělaný příběh, který je naivní až běda(hlavně na konci kdy mi to připomnělo Simpsonovi, kde byla taková parodie na Batmana který málem zemřel rychle se otáčejícím kolotočem, ale naštestí měl zrovna náhodou u sebe sprej na zastavování kolotočů. Tady reaguji na to jak měl Iron man na konci naštěstí v sobě trisku s ropou či co to bylo a tím bylo vše zachráněno.), ale zase chápu že zkrátka byla jiná doba. Další příběhy už byli o tom klasickým Iron-manovi jak ho známe, i když na začátku mi na chuť moc nešla kresba která byla výbuchem palety barev. Naštěstí se to po opuštění Japonska zklidnilo a už jsem s kresbou problém neměl. Příběh byl plný zajímavých nápadů a rozhodně mě pobavil daleko víc než Extremis. Pořád to nebylo ale tak dobré aby z toho bylo nezapomenutelné dílo. Hlavně sešity 4 a 5 šli kvalitou dolů. Celkově bych to ohodnotil za 70%

(5. srpna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvels Mightiest Heroes 013: Iron Man
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Nejmocnější hrdinové Marvelu (2016)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 21/10/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 23/04/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Joe Quesada
Scénář: Larry Lieber
Kresba: Jack Kirby
Kresba: Sean Chen
Kresba: Alitha Martinez
Tvůrce: Stan Lee

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 22. října 2016
Naposledy editováno 28. ledna 2017

Najdete nás na Facebooku