90.0%
Klub rváčů 2: Gambit poklidu

Fight Club 2: The Tranquility Gambit

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Je deset let po událostech z kultovního Klubu rváčů.Tyler Durden je mrtvý. Zůstal jen vypravěč původní knihy, který se uzdravil, oženil s Marlou, má syna, bezvýznamnou práci, nudné manželství... a polyká prášky, aby to takhle zůstalo. Jenže Marla má jiné představy o perfektním manželství a úžasném sexu. A tak prášky nahradí neškodným placebem.

Obsah

Je deset let po událostech z kultovního Klubu rváčů.Tyler Durden je mrtvý. Zůstal jen vypravěč původní knihy, který se uzdravil, oženil s Marlou, má syna, bezvýznamnou práci, nudné manželství... a polyká prášky, aby to takhle zůstalo. Jenže Marla má jiné představy o perfektním manželství a úžasném sexu. A tak prášky nahradí neškodným placebem.

A Tyler Durden se začne opět probouzet k životu. 

Pokračování slavné knihy (podle které vznikl neméně legendární film) napsal sám autor originálu Chuck Palahniuk – a to pouze v komiksové podobě! Stvořil hit, který se hned dostal na první místo knižních bestsellerů New York Times!


"Je to pokračování, ve které jste se ani neodvážili doufat - a vezme vás ještě dál, než byste si přáli."

- Scott Snyder

"Tahle kniha je tak skvělá, že ji ani nedokážu dost nadšeně doporučit."

- Brian Michael Bendis

"Palahniuk napsal pokračování, které za jeho nejoblíbenějším románem nijak nezaostává."

- Nerdist

"Dámy a pánové, právě se chystáme porušit první dvě pravidla Klubu rváčů."

- CraveOnline

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fight Club 2 #1-10

Autoři

Chuck Palahniuk
Chuck Palahniuk
Scénář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Viem si predstaviť hodnotenie tohto komiksu od odpad po plné hodnotenie....ale sám ani neviem prečo to plné dávam ja.Fight Club som videl,no predlohu som nečítal.Určite som od pokračovania čakal hodne,ale toto som určite nečakal.Neviem či to je óda na kult alebo nám Palahniuk ukázal vztýčený prostredník.Komiks je totiž spleť náznaku príbehu a totálnych haluzí miešajúcich sa v jedno a ani jedno z toho.Po dočítaní som sa sám seba pýtal...čo som to vlastne čítal???Neznamená to však že ma komiks zklamal.Mám rád tento tip príbehu,kde nie je nič jasne naservírované priamočiaro.No na druhej strane všetko čo tu nasrevírované je...možno zdanlivo...nedáva zmysel vobec.Posledná kapitola však hovorí o tom že Palahniuk nám ozaj vztýčil prostredník...akokeby nám Durdenovsky odkazuje...poserte sa,ja som to napísal takto a ak vám moj príbeh žiadny zmysel nedal je mi to úplne fuk...Odvážne.Nie každý toto prekúsne.Ja som po dočítaní zostal úplne zmetený,zhypnotizovaný a s úsmevom na tváry...aj ked neviem čomu som sa smial.Absurdný príbeh od začiatku do konca určite každému vo výsledku povie niečo iné...a vlastne v tom je jeho najvačšia sila.Taktiež verím tomu že keď si to ešte párkrát prečítam,nájdem tam niečo iné...a potom zas a potom znova.Z tohto pohľadu je Palahniuk génius...Cameron Stewart svoju prácu zvládol dobre.Kresba tejto psychohaluzi sedí dobre,no keby to aj kreslil niekto iný...trúfnem si tvrdiť že by to bolo úplne fuk....Najnáročnejší komiks z mojej zbierky si 5z5 určite zaslúži

(9. října 2016)
Morzael
Offline

Chuck je zpátky u svého kultovního díla, aby opět zamotal a odplálil svým čtenářům hlavy. Pokud měl nějaký návrat k příběhu Klubu rváčů a jeho proslulého zakladatele, Tylera Durdena, smysl, pak to byl tento. Poprvé v životě jsem četl něco, co autor napsal, abych to nenáviděl a proto to miluju. Sebedestruktivní, sebeironizující, protičtenářská jízda, která nejspíš nemá obdoby, a kterou opět většina pravděpodobně nepochopí, jak by měla. Pak už bude Chuck ale fakt muset vzít tu bambusovou hůl. Komiks není dokonalý, ale standardně hodnotit je ho nemožné. Jelikož už o něm ale druhý den zapáleně přemýšlím a zkoumám ho, zaslouží si ode mě vysoké hodnocení, které ale pro vás vůbec nemusí být směrodatné. Přečtěte a uvidíte.

(12. října 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fight Club 2: The Tranquility Gambit
Druh Román
Žánr Psychologický
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 03/10/2016
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 18/05/2016
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Chuck Palahniuk
Kresba: Cameron Stewart

Typ vazby

Vázaná

Formát 174x263mm
Počet stran 280
Tisk barevný
Cena 799.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 9. října 2016
Naposledy editováno 9. října 2016

Najdete nás na Facebooku