93.3%
Ultimátní komiksový komplet #103: The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových
93.3%
-- %
Extérní hodnocení

Kapitán George Stacy a Gwen Stacyová... otec a dcera. Oba potkal tragický konec kvůli jejich blízkým vztahům k maskovanému mstiteli. Připravte se na dvojitou porci šokujících příběhů z těch nejzásadnějších let úžasného Spider-Mana. Událostí, které Petra Parkera pronásledují dodnes.

Obsah

Kapitán George Stacy a Gwen Stacyová... otec a dcera. Oba potkal tragický konec kvůli jejich blízkým vztahům k maskovanému mstiteli. Připravte se na dvojitou porci šokujících příběhů z těch nejzásadnějších let úžasného Spider-Mana. Událostí, které Petra Parkera pronásledují dodnes.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje komiksy The Amazing Spider-Man 88-92 a 121-122.

Autoři

Gerry Conway
Gerry Conway
Scénář
Gil Kane
Gil Kane
Kresba
Stan Lee
Stan Lee
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tu první půlku psal vážně Stan Lee? Nevím, jestli je to Pavlovského překladem, ale na to jak se se čtením u klasiky někdy peru, se tohle četlo poměrně dobře. Jinak ke knize samotné. Tohle je přesně příklad komiksu, který do takovéhle kolekce prostě patří, už jen pro svou důležitost. Ono je to ke všemu, ale i dobré, dokonce i dnes. Tedy první půlka jen jen dost fajn, ale poslední dva sešity jsou skutečně výborné, stejně jako kresba. 80 %

(18. září 2016)
S4TW
Offline

Rovnou říkám, že už jen kvůli těm dvěma posledním sešitům tomu dám plný počet. To je prostě klasika nad klasiky, snad nejzásadnější dílo ve Spideyho historii, které se dodnes v jeho příbězích vzpomíná a odkazuje se na něj. A nejenže je to takto zásadní dílo, ale i dnes po těch letech je výborné po stránce scénáře. Možná vůbec to nejlepší, co jsem se Spideym četl, rozhodně top3. Neskutečně silné, emocionální dílo, jen je škoda, že to nebylo roztažené na víc sešitů, aby to na čtenáře déle působilo (doporučuji hned sáhnout po Smutku). Navíc výborná retro kresba. Ovšem on i příběh od Stana Leeho je překvapivě skvělý, určitě jeden z nejlepších, jaký kdy napsal. Možná některé z vás překvapí, jak čtivé, svižné a napínavé to je, žádný roztahaný patos s přehršle nesmyslného textu. On ty ostatní momenty dost přebijí ten, ve kterém zemře Gwen, ale pravdou je, že jich tu je mnohem víc (útěk Ocka, smrt kapitána Stacyho, to, jak se smrtí otce vypořádá Gwen, obviňování Spideyho, Harryho problémy, Normanovy problémy, ustaní vypjaté situace Parkerem, ve které mohl zabít...). Jednoduše našlapaná kniha. Spidey je skvělá postava sama o sobě, ale možná by to nebylo ono nebýt jeho výborných padouchů a v této knize jsou jeho dva nejlepší, jaké můžeme v jeho komiksech potkat! Já jsem byl skutečně nadšený a tohle je komiks, který by v žádné sbírce neměl chybět.

(25. února 2017)
karl173
Offline

Takhle kdyby vypadala všechna jiná retra a to aspoň ze 70. let jako toto, tak nevím jak by komiks vypadal dnes. Žádné zbytečné žvanění. Žádné autorovo okecávání. Bohatě stač žvanění Petera Parkera, které je ale skvělé a celé se tohle čte parádně. Akce, příběh všechno jede na plné otáčky a při čtení otáčíte jednu stranu za druhou. Kdyby se takhle četla všechna ostatní retra. Kdyby. Ale to už je dnes jedno. Dnes už jsou tyhle komiksy kultovní a spusty z nich mají své neodmyslitelné místo. Tahle kniha obsahuje sešity, které jsou jedny z nich. A já chápu proč. Dobré na této knize, ale bylo nejen to že obsahuje zásadní události, ale také to že, se to zkrátka dobře četlo. Bylo to po celou dobu zábavné a já si to neskutečně užíval. Navíc je tohle vše zabalené do krásného kabátku. Kresba je zde opravdu výborná. Hlavně při bitvě s Dr. Octopusem mě neskutečně bavila a já si dost užíval to jak bitva trvala i několik sešitů za což jsem hrozně rád. Nemám rád urychlené souboje a tady by to navíc byla velká škoda. Za mě tedy naprostá pecka, kterou si rozhodně přečtu v budoucnu ještě několikrát a tuhle knihu budu všem vždycky doporučovat.

(18. března 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man: Death of the Stacys
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 14/09/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 16/09/2015
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Gerry Conway
Scénář: Stan Lee
Kresba: Gil Kane
Kresba: John Romita, Sr.

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 174
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 17. září 2016
Naposledy editováno 17. září 2016

Najdete nás na Facebooku