60.0%
Ultimátní komiksový komplet #106: Hulk - Srdce atomu
60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Hulk si už dávno zvykl, že v lidech vzbuzuje jen odpor a strach - láska pro něj dlouho zůstávala čímsi zcela neznámým. Poté se však přenese na submolekulární planetu a objeví jemnou krásku s nefritovou pletí, princeznu Jarellu, která prohlédne skrz jeho nestvůrný zevnějšek a spatří ukrytého hrdinu.

Obsah

Tím začíná jeden z nejneobvyklejších marvelovských milostných příběhů... Dokáže jejich láska překonat veškerá úskalí, nebo je odsouzena k tragickému konci?

Autoři

Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Archie Goodwin
Archie Goodwin
Scénář
Len Wein
Len Wein
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Tak nějak nevím, co si o této knize myslet. Rozhodně je lepší než Nespoutané monstrum, ale pořád se nechytá na Hulky z původní 60 UKK. Základní premisa je rozhodně zajímavá, bohužel provedení dost často pokulhává (repetivnost, laciné kličky), navíc se i úroveň scénáře díky střídání autorů mění a přímo nezáří nikdo z nich (minimálně od Lena Weina jsem čekal víc). Ale základní myšlenka je dost nosná, aby to alespoň částečně překryla. Nejlepší je asi hned první sešit, několik dalších je pak jen nastavovaná kaše a kniha se někam dostává až ve druhé polovině. Zklamaný jsem z kresby. Od Herba Trimpa mě to nepřekvapuje, oproti výše zmiňovanému Nespitanému monstru se o moc nezlepšil. Nemile mě ale překvapil Sal Buscema, který skutečně umí kreslit líp. ve výsledku se nakonec přikláním k mírně pozitivnímu hodnocení. 60 %

(7. července 2016)
S4TW
Offline

Hulk, asi moje nejoblíbenější marvelovská postava. V podstatě každý komiks s ním mě baví a tento není výjimkou, i když v mnoha směrech pokulhává. Tak především tu je velmi slabá kresba a to jsem rozhodně nečekal, jelikož Buscema a Trimpe jsou kreslíři jinak velmi dobří, ale tady jim to tolik nesedlo. Po stránce scénáře se jedná také spíše o průměr. Respektive zápletka je zajímavá, především to, nechat toto Nespoutané monstrum zamilovat a hrát si z jeho emocemi, ale kniha se jinak velmi opakuje, teda v první polovině. Pak nastává část, kterou psal Len Wein a to je to nejlepší z této knihy, emocionálně se jedná o neskutečnou jízdu a autor si doslova vyhrál s hulkovými emocemi, postava, která jinak pociťuje jen zuřivost, nově cítí strach, lásku, starostlivost a spoustu dalších emocí. Konec je také celkem obstojný a určitě nevyzní na prázdno. Zajímavé také je, že se dozvíte, kde vzal inspiraci příběh Hulkova planeta, jelikož těch paralel tu je opravdu dost. Především to trápení Hulka, zmítání se v různých pocitech a platonická zamilovanost, dělá z díla něco zajímavého, bohužel ostatní stránky to trochu shazují a tak se jedná jen o slušný průměr.

(28. ledna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Hulk: Heart of the Atom
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 05/07/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Roy Thomas
Scénář: Archie Goodwin
Scénář: Len Wein
Kresba: Silvio Buscema

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 6. července 2016
Naposledy editováno 6. července 2016

Najdete nás na Facebooku