100.0%
Ultimátní komiksový komplet #119: Avengers - Korvacova sága
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Oživlý stroj Korvac prchl z 31. století a časem pronikl až k současné Zemi. Po porážce týmem z budoucnosti Strážci galaxie přejímá podobu zdánlivě obyčejného člověka a přemýšlí o záhadách vesmíru, jejž si přeje zotročit.

Obsah

Pouze jeden tým je schopen zastavit jeho vysněné dobývání. Dokážou však Avengers, s mnohými vlastními problémy, zastavit vesmírného dobyvatele, než bude příliš pozdě?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Thor (vol. 1) Annual #6, Avengers (vol. 1) #167-168 & 170-177

Autoři

Len Wein
Len Wein
Scénář
Jim Shooter
Jim Shooter
Scénář
George Pérez
George Pérez
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Po posledních klasických Avengers jsem se docela bál, ale naštěstí zbytečně. Korvacova sága si rozhodně zaslouží přídomek jednoho z nejlepších příběhů Avengers (a dost možná Marvelu vůbec). Ani ta tuna textu tentokrát tolik nevadí, protože je většinou k věci a v každém panelu se nevysvětluje, co postavy dělají. Příběh funguje i se spoustou odboček a končí v opravdu povedeném konci. Zvládnuté je poměrně dobře i velké množství postav (možná kromě zmizení Beasta). Chválím i kresbu, protože kromě jednoho sešitu je výborná, i když se na ní vystřídalo několik kreslířů. Nejvíce mi asi seděl Pérez, ale ani ostatní se neztratili. Výtku bych měl jedině k překladu. Nevím, zda je to chyba překladatele nebo korektorky, ale ten slovosled je občas trochu zvláštní. A co se skloňování jména Hercules týče, někdo by si mělo připomenout něco ze základky. Jinak ale ještě společně s Captainem Marvelem to nejlepší z klasiky, co nám zatím druhá řada UKK nabídla. 90 %

(28. května 2016)
S4TW
Offline

Po právu jeden z nejlepších komiksů s Avengers. Skvělá kresba, především mi sedl David Wenzel, jehož finálová bitva má opravdu grády a tato akční kresba vás vskutku vtáhne do děje. Příběh mě zaujal především svým rozmachem, když vše pomalu, ale jasně směřuje k velkému a nekompromisnímu finále. Autoři si dovolí i místy filozofovat a dílo tak dostává něco navíc, než jen klasickou superhrdinskou rubačku (i když mistrně zvládnutou), ale já se přiznám, že v tomhle žánru mi filozofování ne vždy sedí, a tohle je z části tento případ. Každopádně i tak jsem byl nadšený, obsáhlé a ukecané dílo jsem zvládl jedním hltem a nejraději bych v této sérii pokračoval dál. Finále je opravdu velkolepé a má originální vyústění. Autoři skvěle zvládly velké množství postav a naštěstí se z díla nestal nepřehledný guláš, ale naopak každá postava má svou a hlavně důležitou, roli. Hlavní prim tu hraje samozřejmě Korvac, což je úžasná postava, která vás na každé stránce dovede něčím překvapit. Tohle je povinná četba ke komiksové maturitě!

(27. listopadu 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Avengers: The Korvac Saga
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 25/05/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Len Wein
Scénář: Jim Shooter
Kresba: George Pérez
Kresba: David Michelinie

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 232
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 28. května 2016
Naposledy editováno 28. května 2016

Najdete nás na Facebooku