46.7%
All Star Western 2: Válka vládců noci

All Star Western, Vol. 2: The War of Lords and Owls

46.7%

Lovec lidí Jonah Hex a doktor Amadeus Arkham úspěšně rozbili gang únosců dětí, ale zlosyn, který vše zpovzdálí řídil, dosud uniká. Jeho stopa vede do New Orleans a nezdá se, že půjde o snadný lov – celé město vře po útocích skupiny Sedmý srpen, steampunkových protipřistěhovaleckých teroristů.

Obsah

Lovec lidí Jonah Hex a doktor Amadeus Arkham úspěšně rozbili gang únosců dětí, ale zlosyn, který vše zpovzdálí řídil, dosud uniká. Jeho stopa vede do New Orleans a nezdá se, že půjde o snadný lov – celé město vře po útocích skupiny Sedmý srpen, steampunkových protipřistěhovaleckých teroristů.

Bezmocné imigranty se odvažují chránit jen Nighthawk a Cinnamon, proslulí maskovaní mstitelé bezpráví. Hex velmi nerad souhlasí, že svůj hon za odměnou odloží a svým přátelům pomůže (pokud to nepotrvá dlouho). Vzápětí však v aréně bojuje o holý život!

Líté šarvátky jeho i Arkhama brzy zapletou do války záhadného Sovího tribunálu s vyznavači Bible zločinu. Společně odhalí samotné kořeny sovího mýtu, role, kterou stínový kult sehrál v dějinách Gothamu... a smrtící nebezpečí pro všechny zúčastněné.

Nighthawk a Cinnamon navíc prožijí vlastní, napětím a pomstou nabité dobrodružství, a představí se vám i lamač ženských srdcí Bat Lash a parapsycholog Dr. Terrence Thirteen. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Jako jo i ne. Na jednu stranu se jedná o příjemnou změnu oproti klasickým superhrdinským komiksům. Tato kniha má originální atmosféru, prostředí a postavy. Na stranu druhou je zde spousta nedodělaných nebo ne úplně povedených věcí. Tak třeba Jonah Hex mi nepřišel tak super, jak jsem čekal, ve finále se jedná o průměrného cowboye, který se objevuje v každém druhém westernovém filmu, to třeba takový Arkham je daleko zajímavější postava. Dále mi vadila určitá šablonovitost, kdy se objeví nějaká zločinecká skupina, která chce ovládnout město, hrdinové příběhu je odhalí, následně jsou zajati a následně se nějak vystřílí ven. Kniha se snaží být bad-ass a vtipná, ale funguje to tak napůl. Ale je pravda, že se určitě jedná o drsnější pojetí, než tomu je u většiny superhrdinských komiksů. Na kresbu si musíte chvíli zvykat, ale má něco do sebe, ale některé obličeje působí, jak z mangy. Špatné mi přišli barvy, které vůbec nepodtrhují atmosféru. Pokud se dále povede zlepšit několik nedostatků, tak to bude super série, zatím se jedná jen o příjemnou změnu a svižnou jízdu, ale žádný zázrak.

(11. září 2016)
karl173
Offline

Hlavní dějová linka je zajímavá a líbí se mi to propojením se sovím tribunálem který už řádil v Batmanovi. Postavy jsou fajn a i když jich přibude opět dost a některé vás nijak zajímat nebudou, tak vám ale aspoň nebude vadit když velmi rychle zemřou. Kresba je dobrá, ale není to žádné veledílo. Prostě takový fajn western. Ale v prvním díle mi kresba přišla o něco lepší. Když už jsem v tom porovnávání, tak předešlí díl měl i zajímavější příběh, který je tady příliš přímočarý a nenaplní vás ničím na co by jste si mohli po čase vzpomenout a přečíst si komiks třeba znovu. Nepříliš zábavné mi přišli bonusové sešity, kde mě bavil jen ten s Nighthawk a Cainnamon, ale i ten nebyl žádná sláva. Za mě 70 % a doufám že BB art si pro nás připraví další díly, protože je po tomto komiksu stále dost nevyřešeno.

(30. července 2017)
Saint of Killers
Offline

Čekal jsem ledacos, ale že to bude taková \"feministická\" sračka, to jsem vážně nečekal. Skoro každá ženská postava je superdrsná, emancipovaná a praktický neporazitelná. Vždyť to má kurva být westernový prostředí, tak je postavte zpátky ke sporáku a nechte akci na chlapech. S touhle sérií končím, protože tenhle blábol nemá s westernem nic společného.

(12. října 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název All Star Western, Vol. 2: The War of Lords and Owls
Druh Román
Žánr Western
Série All Star Western - New 52 (2014)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 08/06/2016
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 12/03/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Justin Gray
Scénář: Jimmy Palmiotti
Kresba: Justin Moritat Norman

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 449.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 15. dubna 2016
Naposledy editováno 15. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku