86.7%
Zámek a klíč 6: Alfa a omega

Locke & Key, Vol. 6: Alpha & Omega

86.7%
-- %
Extérní hodnocení

Stíny ještě nikdy nebyly tak temné a smrt ještě nikdy tak blízko. Otočte klíčem a otevřete poslední dveře – je čas se rozloučit. Nenechte si ujít poslední dvě části Omega a Alfa série bestselerů Zámek a klíč, přinášející Vám v jednom svazku ohromující a působivý závěr!

Obsah

Stíny ještě nikdy nebyly tak temné a smrt ještě nikdy tak blízko. Otočte klíčem a otevřete poslední dveře – je čas se rozloučit. Nenechte si ujít poslední dvě části Omega a Alfa série bestselerů Zámek a klíč, přinášející Vám v jednom svazku ohromující a působivý závěr!

Trvalo celé dva životy a stálo nespočet obětí, než Lucas „Finta“ Caravaggio konečně dosáhl svého cíle – najít klíč, který otevírá černé dveře. Finta se v podobě malého Bódi Zámka vrací k černým dveřím v hlubinách zatopených jeskyní pod Klíčovem a chystá se vypustit zlo, které se za nimi skrývá.

Tyler, Kinsey, Scot, Nina, Rufus i všichni ostatní, kteří po celý čas stáli proti Fintovi, zaujali svá místa a finále tragédie může začít. Souboj lásky a nenávisti se odehraje hluboko v jeskyních pod Klíčovem, naprahu místa, kde bylo ono zlo celé generace drženo pod zámkem!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Lock and Key: Omega #1-5

Lock and Key: Alpha #1-2

 

Kniha z poslední fáze třetí série edice Na přání od nakladatelství Comics Centrum. Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 1025 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

Autoři

Joe Hill
Joe Hill
Scénář

Komentáře uživatelů

Drekorian
Offline

A zazvonil zvonec a pohádky je konec. Mám s koncem trochu problém. Přestože jsem byl během monologování hlavního démonského záporáka napjatý jak kšandy, Hill se nad svými postavami hrozně ustrnul a nasměroval je až do příliš idylického happyendu. Včetně smrti-nesmrti jedné z hlavních postav, alkoholismu matky, atp. Příběh dopadá krutě pro několik málo vedlejších postav, které slouží jako horrorový kanonenfutter, ale jinak se všechny linky sbíhají do prakticky ideálu šťastných konců. Z tohoto důvodu mírné zklamání, čtvrtou hvězdičku u mě drží stále výborná kresba.

(20. května 2016)
S4TW
Offline

Skvělá série, které by na závěr slušel plný počet bodů, ale já se samotným vyvrcholením měl trochu problém. Jednalo se sice o maso, které se dalo očekávat, ale nějak se mi při tom vytratila ta mrazivá atmosféra, která celou sérii provázela. Navíc postavy na můj vkus působili možná až moc klidně a vyrovnaně. No a až zbytečně happy endový závěr tomu taky nepřidal. Celkově hodnotím sérii velmi dobře, ale s posledním dílem jsem lehce nespokojený, jelikož jsem u něj postrádal tu atmosféru a uvěřitelnost, která se vyskytovala u předchozích dílů. Od postav jsem se jakoby vzdálil a vlastně jsem jim už ani nefandil. Kresba je ovšem pořád výborná a celkově mohu Z&K jen doporučit, jelikož se jedná skutečně o výjimečný nápad, ale i zpracování. Určitě by byla škoda, kdyby toto duo nevytvořilo další komiks....

(7. června 2017)
jardoom
Offline

Finále bylo mnohem lepší, než jsem si myslel, že bude. Vše je do sebe začalo zapadat a odpovědi na všechny otázky nakonec příjdou. Buďto jsem byl nepozorný, nebo nechápu (pozor spoiler) jakto že má Bóďa nakonec tělesnou schránku, když mu ji ukradl Finta a v ní nakonec padl. No budu si to muset celé přečíst znovu a vůbec mi to nevadí. Ba naopak jsem rád, protože tato kniha ukázala, že je Zámek a Klíč sérií, která za to stojí a zážitek přinese, ať ji čtete jednou nebo desetkrát.

(9. května 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Locke & Key, Vol. 6: Alpha & Omega
Druh Román
Žánr Horor
Série Zámek a klíč (2011)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 22/04/2016
Originální vydavatelství IDW Publishing
Datum vydání v zahraničí 11/02/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Joe Hill
Kresba: Gabriel Rodriguez

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 9. března 2016
Naposledy editováno 8. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku