93.3%
Zámek a klíč 5: Časohrátky

Locke & Key, Vol. 5: Clockworks

93.3%
-- %
Extérní hodnocení

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena.

Obsah

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena.

Ale Tyler a Kinsey vlastní velmi mocný klíč, který dokáže odhalit všechna skrytá tajemství Klíčova otevřením průchodu do minulosti. Pro Zámkovy nastává čas přihlásit se k rodinnému odkazu a postavit se temnotě, číhající za černými dveřmi. Nepoučí-li se z rodinné historie, budou odsouzeni k jejímu opakování, a čas se krátí! 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Locke and Key: Clockworks #1-6

 

Kniha z poslední fáze třetí série edice Na přání od nakladatelství Comics Centrum. Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 1025 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

Autoři

Joe Hill
Joe Hill
Scénář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Zámek a klíč je jednoduše parádní série s velmi originální mytologií a pojetím. Už jen to, že se jedná o fantasy s dětskými hrdiny, laděné dost do hororu s příchutí detektivky, je něco, co vás naláká. Přidejte skvělý psací um Hilla a nádhernou kresbu Rodrigueze a máte tu top titul. Pravdou je, že čtvrtý díl měl slabší první půlku, ale pětka to vrchovatě vynahrazuje a je skvělá od začátku do konce. Poprvé tu téměř nehrají hlavní roli Tyler, Kinsey a Bóďa. My se totiž přesouváme do minulosti a zjišťujeme spoustu odpovědí na většinu otázek, které zatím v průběhu série padly. Konečně se dozvídáme, jak ta celá mytologie, kterou je Klíčov opředen, vznikla, jak to funguje, proč a co, jak a kdy... Navíc je to opět podáno neskutečně napínavou a zajímavou formou, kdy otáčíte jednu stránku za druhou a musíte balancovat na hraně mezi zběsilostí, kdy se chcete co nejrychleji dozvědět, co bude dál a tím, že si chcete vychutnat nádhernou kresbu... Ano, všechno je připravenou na velké finále, už nic nechybí a já si mohu jít užít závěrečnou knihu!

(3. června 2017)
Drekorian
Offline

Po slabší trojce a čtyřce přichází pětka, která je prošpikovaná více či méně tichými výkřiky „Ahá!” během čtení. Všechno je vysvětleno, poměrně koherentně do sebe zapadá a vše je nachystané na poslední knihu. Jednou věcí si nejsem jistý a to je získávání soucitných bodů pro hlavního záporáka - Lucase „Finty” Caravaggia. O tom, že zlo cestuje mezi těly, víme už od předchozího dílu, ale tak nějak jsem tajně doufal, že Lucas byl vždycky tak trochu hajzlík. V pátém díle vypadá jako milý hloupoučký sympaťák a to má pro závěrečný šoudaun trochu škoda.

(19. května 2016)
jardoom
Offline

Jak už podtitul knihy napovídá, Časohrátky si hrají s časem a to znamená, že se dovíme něco málo o minulosti klíčů, hlavních hrdinů a vedlejších postav. To všechno je fajn. Trochu mi ale vadilo, že místo aby tento svazek odpověděl na mnoho otázek, celkem dost jich zase položil a bojím se, že poslední díl na všechny nebude umět odpovědět. Celkově jsem ale velmi spokojen a nemůžu hodnotit jinak než kladně.

(6. května 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Locke & Key, Vol. 5: Clockworks
Druh Román
Žánr Horor
Série Zámek a klíč (2011)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 22/04/2016
Originální vydavatelství IDW Publishing
Datum vydání v zahraničí 26/06/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Joe Hill
Kresba: Gabriel Rodriguez

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 9. března 2016
Naposledy editováno 8. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku