100.0%
Skalpy 04: Hryzání ve vnitřnostech

Scalped, Vol. 4: The Gravel In Your Guts

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Před patnácti lety utekl Dashiell Zlý kůň před zoufalým přežíváním v indiánské rezervaci Prérijní růže. Jenže minulosti se utéct nedá. Jeho návrat zpět lemují tragédie... a k dalším se právě schyluje. Dashiella čeká rozhodnutí, které změní život nejen jemu, ale i všem jeho blízkým.

Obsah

A je to zase tady! Pro všechny milovníky kriminálek... nebo prostě jen komiksáře s vkusem - jsou tady nové Skalpy! Už čtvrtá kniha drsného příběhu z indiánské rezervace. Hrdinové i padouši se dostávají do čím dál většího svrabu a zdá se, že i Dashiell Zlý kůň překročí hranici, ze které se bude už těžko vracet zpátky. Pokud jste ještě Skalpy nezkusili, vážně jim dejte šanci. Jason Aaron je jedním z nejlepších autorů dneška!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Scalped #19-24

Autoři

Jason Aaron
Jason Aaron
Scénář
R. M. Guéra
R. M. Guéra
Kresba
Davide Furnó
Davide Furnó
Kresba
Jock
Jock
Obálka

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Skalpy si drží neskutečnou kvalitu již od své první knihy. Vlastně si myslím, že ta kvalita se od jedničky ještě o něco pozvedla. Tady prostě není nic špatně, všechno funguje, tak jak má a jak si to autoři představovali. Možná je pravda, že příběh hraje druhé housle, ale o ten v tomhle žánru přeci nejde. A i přesto si myslím, že i příběhově se jedná o světovou extratřídu. Ovšem gró této série je její atmosféra a postavy. Syrová, krutá, hnusná a nenávistná atmosféra. Zvrhlé, úchylné, ztroskotalé a zoufalé postavy. Možná si říkáte, že to nemůže fungovat, ale věřte, že funguje a oboje si oblíbíte, jak atmosféru, tak postavy. A kdyby nestačila mistrnost Aarona, tak tu je originální, skvělá, syrová, noirová a úžasně atmosférická kresba, kterou si nespletete s žádnou jinou. Říkal jsem si, že nemůže být nikdo lepší pro tuto sérii, než je Guéra, no, Furnóa mu značně šlape na paty. Můj názor je, že se jedná o současnou nejlepší sérii, která v ČR vychází. Jo, možná je ta násilnost a sexuálnost až přehnaná, ale o tom to přece je, tohle v tomto žánru chceme! Noir jako prase!

(24. května 2016)
karl173
Offline

100% Tohle by stačilo napsat jako uživatelská recenze. Nic víc. nic míń. Tahle řada mě prostě baví čím dál víc a není to tím že by se nějak zvedala kvalita, která je v podstatě už od začátku stále stejně na té nejvyšší úrovni, ale je to tím jak se příběh výborně vyvíjí a jak autor neskutečně dobře pracuje s postavami. A vy se s každým dílem o každé postavě dozvídáte víc a víc. A kde by jinde už dávno růst postavy skončil tak tady zjstíte že teprve začíná. Do toho nejlépe padnoucí kresba do tohoto zkaženého místa jaká může být a je z toho zase skvělý díl skvělých Skalpů.

(18. listopadu 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Scalped, Vol. 4: The Gravel In Your Guts
Druh Román
Žánr Detektivka
Série Skalpy (2014)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 28/03/2016
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 28/04/2009
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Jason Aaron
Kresba: R. M. Guéra
Kresba: Davide Furnó
Obálka: Jock

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 9. března 2016
Naposledy editováno 2. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku