86.7%
Goon 05: Zvrhlé choutky

The Goon, Vol. 5: Wicked Inclinations

86.7%
-- %
Extérní hodnocení

Zásadní obrat v boji proti nemrtvým hordám z Lonely Street způsobí Goonův spojenec Krkavec, když zjistí pravé jméno pátera Monstera, kterého začínají dohánět zločiny z minulosti a nemůže už nadále získávat čerstvé mrtvoly z místního hřbitova. Je proto nucen vytvořit si zcela nový druh přisluhovačů – takový, který bude nad Goonovy síly.

Obsah

Zombie, cikáni a navíc i armáda krvežíznivých zrůd zalehnou na matrace a vytáhnou proti Goonovi.

Zásadní obrat v boji proti nemrtvým hordám z Lonely Street způsobí Goonův spojenec Krkavec, když zjistí pravé jméno pátera Monstera, kterého začínají dohánět zločiny z minulosti a nemůže už nadále získávat čerstvé mrtvoly z místního hřbitova. Je proto nucen vytvořit si zcela nový druh přisluhovačů – takový, který bude nad Goonovy síly. Páter pak využije bitvu soupeřících mafiánských rodin, aby zakryl pohyb svých nových služebníků po Goonově území. Ve městě tak od doků až po Lonely Street vypukne otevřená válka.

Goon musí být ještě nemilosrdnější než kdy jindy, aby zarazil nepřátelům jejich zvrhlé choutky.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Goon #14-18

 

Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 510 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

Autoři

Eric Powell
Eric Powell
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Piaty Goon priniesol zmenu v pojatím príbehu.Zo žánrového guláša sa stal takmer čistokrvný horor.Pre mňa dobrá správa...na hororoch frčím asi od ôsmich rokov...škoda toho že záver knihy rozbil rýchlo sa valiaci príbeh na pár s dejom nesúvisiacich príbehov.Sú síce Goonovsky zábavné ale viac by som uvítal pokračovanie deja...Ale aj tak zatiaľ najlepší Goon....4,3z5

(4. dubna 2016)
Morzael
Offline

Již pátý díl série Goon (sakra, to to utíká) má opět čím překvapit. Tentokrát to ale nebyl humor. Byl to strach. Strach a příběh. Zvrhlé choutky totiž posouvají Goonovu sérii příběhově zase o solidní kus dál a při tom v pěkné temné tónině. Opět se tu potkáváme se starými postavami, opět se společně zasmějeme, ale pátý Goon je oproti svým předchůdcům už skoro ryze horrorový komiks. Další změna ve stylu vyprávění svazku je tedy vítaným podtrhnutím nevypočitatelnosti Powellových úmyslů a příznakem, že autor toho pro nás má v rukávu ještě dost. Za mě standardně nadstandardní spokojenost.

(4. dubna 2016)
S4TW
Offline

Za mě se jedná příběhově o nejlepší díl. Autor hraje více na dramatickou, napínavou a čím dal víc depresivní strunu. Už to není jen o humoru, ale tato série nám nabízí více různých pocitů a čeká nás čím dál víc těch negativních. Navíc je zajímavé, jak si autor hraje, kdy prostě utne hlavní příběhovou linii a přijde s něčím novým a zajímavým a nás tak nechává pořád v napětí - (i když přiznávám, že to je někdy lehce k naštvání, tak zrovna v této knize to bylo fajn vyvážené). V tomhle směru je i zajímavý vývoj kresby a je neuvěřitelné, kolik poloh Powell dokáže zvládnout a to na výbornou! Kresba je prostě pořád dokonalá. Tahle poloha Goona mi sedí nejvíc, kdy už to není celé jen o srandičkách, narážkách a parodii, ale do popředí jde více hororová a dramatická stránka. Vtípky už tu spíše slouží jako odlehčení napětí. Má to jednoduše skvělou atmosféru. Bonus, beru jako bonus, nic extra, takové kratičké sranda příběhy o ničem, ale proč ne... Každopádně se jedná o nejsilnější a pro mě nejlepší díl z prvních pěti knih.

(20. února 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Goon, Vol. 5: Wicked Inclinations
Druh Román
Žánr Horor
Série Goon (2012)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 29/03/2016
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 12/12/2006
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Eric Powell

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 24. února 2016
Naposledy editováno 25. února 2016

Najdete nás na Facebooku