80.0%
Ultimátní komiksový komplet #086: Thor - Příběhy z Asgardu

Pohleď, odvážný dobrodruhu, na bájnou říši Asgard, domov tisíce mýtů a legend, jež po staletí inspirovaly a uchvacovaly lidstvo.

Obsah

Nyní můžeš tyto neuvěřitelné příběhy objevit i ty, převyprávěné nezaměnitelným marvelovským stylem v podání komiksových superhvězd Stana Leeho a Jacka Kirbyho. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Thor: Tales of Asgard 1-6

Autoři

Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Jack Kirby
Jack Kirby
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Tato kniha nabízí spoustu příběhů, a to především kvůli formátu sešitů. Informace že tohle obsahuje 6 sešitů je totiž zkreslená. Původně vycházející malé útržky jsou totiž tak krátké, že se jich zde nachází opravdu velké množství. Zpočátku tento formát ve vyprávění příběhu ale vůbec neškodí. Počátky Asgardu jsou v podstatě vrcholem knihy a jsou tím nejlepším co jsem mohl z retra kdy číst. Ovšem i další příběhy, které už se více podobají dané současnosti Marvelu nejsou špatné. Ke konci už ale přeci jenom kvalita příběhů šla trošku dolů a mohl za to paradoxně právě způsob vydávání. Ke konci to totiž už spíše chtělo jeden celiství příběh, který každou chvíli nebrzdí povídání o tom co se stane nebo se stalo. Jinak ale i přes tunu textu jak bývá u retra zvykem se to četlo vlastně velmi dobře, jen ke konci už jak jsem psal to bylo trochu horší a také je u této knihy zapotřebí dát si sem tam malou pauzu, protože je to opravdu na delší chvíli. Co se mi ale líbilo po celou dobu je kresba. Nevím jak moc je pozměněna oproti originálu, ale i tak musím vzdát Kirbymu hold. Když to tedy podtrhnu tak tato kniha je zaručeně dobrým čtením, které by si neměl žádný fanoušek Marvelu ujít, bohužel jisté snížení kvality a to že mě zkrátka ke konci už příběhy tolik nebavili musím zahrnout i v konečném zhodnocení. 70%

(3. září 2018)
jh666
Offline

Thor: Příběhy z Asgardu je už opravdu pěkně tlustá bichle, v UKK se asi u ničeho tlustšího nedočkáme. U klasik není tloušťka (alespoň v mém případě) vždy vítaná, jelikož ne vždy je to něco, co rychle uteče. Thor je však světlou výjimkou. Pětistránkový rozsah příběhů je příjemný a minimálně ze začátku příběhy příjemně plynou. Kniha ale trochu ztrácí dech ke konci, kdy už se dočkáváme delších příběhů na pokračování. Ragnarok a Nastrond jsou ještě fajn, poslední příběh s Mogulem je už ale opravdu slabý. Kresba je příjemná a hodně jí pomohly nové barvy. Jen je škoda, že tu chybí moderní Coipelovy obálky k reedicím. Chápu, že dávat je mezi jednotlivé ´´kapitoly´´ by působilo divně, ale mohli udělat galerii na konci, jako v Ultimates. 70 %

(19. února 2016)
S4TW
Offline

Mám to tak těsně mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Jelikož první dvě třetiny považuji za naprosto parádní. Líbí se mi ta údernost, rychlost, zábavnost a akčnost, která je poměrně dost oproštěna od tehdejšího zbytečného tlachání a popisování. Tohle všechno je díky pětistránkovému konceptu. Bohužel poslední třetina upadá do šedesátkové průměrnosti právě díky tomu, že se autoři rozhodli udělat delší příběh na pokračování, všechno začali okecávat a znudňovat. I tak si myslím, že se jedná o velmi nadprůměrný komiks ze šedesátých let, který má své kouzlo i v dnešní době. Využití severské mytologie je super (i když je velmi povrchní a nepřesné) a dodává dílu na zajímavosti, navíc i ta ukecanost najednou do toho všeho zapadá, protože takhle nějak by přeci mluvili Bohové, ne? Moderní háv kresbě velmi pomohl a absolutně mě utvrdil v tom, že Kirby byl PAN kreslíř, který by se neztratil ani v dnešní době. Bohužel, jak jsem už říkal, knize uškodila poslední třetina, proto jdu s hodnocením o stupeň níže.

(26. června 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Thor: Tales of Asgard
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 17/02/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 16/03/2011
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Kresba: Jack Kirby

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 250
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 17. února 2016
Naposledy editováno 17. února 2016

Najdete nás na Facebooku