86.7%
DMZ 02: Tělo novináře

DMZ Vol. 2: Body of a Journalist

86.7%
-- %
Extérní hodnocení

Ve Spojených státech budoucnosti vypukl konflikt mezi vládou a odtrženeckými Svobodnými státy. Manhattan se změnil v cosi, čemu se eufemicky říká DMZ, demilitarizovaná zóna, ale co je spíš peklo na zemi pro každého, komu se odsud nepodařilo utéct nebo kdo sem přišel zvenčí a uvízl tu.

Obsah

Vítáme vás v nové americké občanské válce. Ve Spojených státech budoucnosti vypukl konflikt mezi vládou a odtrženeckými Svobodnými státy. Manhattan se změnil v cosi, čemu se eufemicky říká DMZ, demilitarizovaná zóna, ale co je spíš peklo na zemi pro každého, komu se odsud nepodařilo utéct nebo kdo sem přišel zvenčí a uvízl tu. To druhé platí pro mladého reportéra Mattyho Rotha. V prvním dílu jsme sledovali, jak se do DMZ dostal a začal se seznamovat s tamními podmínkami a obyvateli. Ve druhém svazku, Tělo novináře, musí Matty působit jako prostředník při vyjednávání, jehož cílem je propuštění jeho někdejšího šéfa, slavného novináře, který skončil jako zajatec Svobodné armády.

A to je příležitost, aby nás autoři provedli další částí galerie barvitých prostředí a svérázných postav, které zabydlují svět jejich DMZ.
 
Autor scénáře Brian Wood (Demo, Channel Zero, Global Frequency) a výtvarník Riccardo Burchielli (John Doe) společně vyprávějí o zoufalství a naději a o životě lidí, kteří uvízli uprostřed toho nejnepravděpodobnějšího ze všech bojišť: v ulicích New Yorku.
Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Brian Wood
Brian Wood
Scénář

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Tělo novnináře je ještě o chlup lepší počin než díl předchozí. Dokonale na něj navazuje ve své atmosféře a navíc se zde dočkáme opravdového politického vyvrcholení. Politická stránka komiksu prospěla a dodává už tak dokonalému komiksu ještě větší autentičnost.

(15. února 2013)
karl173
Offline

O malý kousek lepší díl než ten minulý. V tomhle díle si mě série už hezky přitáhla k sobě. Hlavní příběh se mi líbil. Je to takový politický a civilní příběh, který je velmi dobře odvyprávěný a má i skvělou kresbu. Je to o tom kam až je schopná vláda zajít a jak moc jsme ovlivňovány televizí a zpravodajstvím. Četlo se mi to fakt dobře. Druhý kratší příběh je také fajn. Přibližuje nám život jedné z postav jménem Zee, která teď byla jinak trochu v ústraní. Doufám že se v příští knize více zapojí do děje. Je zde jiná kresba, kterou si kreslil předpokládám sám scénárista a ta se mi také zamlouvala. Poslední sešit jsou jen takové spisy o DMZ. Je fajn si více přiblížit svět v této válce a je zajímavé sledovat jak moc to Wood má promyšlené. Nicméně tyto spisy mohou vypadat trošku lacině, kdy si autor zkrátka potřeboval orazit od vytváření příběhu. Mě se takový styl moc nezamlouvá, ale musím uznat že svůj účel to splnilo, Celkově hodnotím za 80%

(25. května 2018)
Diceros
Offline

Celkový příběh zdárně pokračuje, v této knize knize konkrétně zápletkou o mrtvém novináři, který se vydal s Rothem do DMZ. Zde poznáme sílu a zkorumpovanost médií, zainteresovanost a sílu mocných lidí, či možnosti vyjednávání obou stran. Tato kniha má celkově více stránek, než první a krom příběhu o tělu novináře, je zde ještě na konci knihy příběh o Zee, který je kreslen jiným stylem a který pojednává o počátcích války a DMZ i o tom jak se Zee do DMZ dostala. Vedle toho je na posledních pár stranách knížky jakýsi deník Rotha, ve kterém shrnuje některé osoby, útoky, umění, fiktivní literaturu, galerii a život atd v DMZ. Je to takové zpestření na závěr, které doplňuje a vytváří celkový pohled na zónu a válku, nicméně si myslím, že tento deník mohl být udělán zábavnějším a zajímavějším stylem. Celkově si kniha drží svoji úroveň, a vůči první knize je méně rozvinutá. Příběh se již více zaměřuje na politiku a vyjednávání, než na život v DMZ a seznamování s novými lidmi, či objevování známých míst. Mě osobně se právě proto první kniha líbila o torochu více a proto dávám o hvězdu méně.

(29. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název DMZ Vol. 2: Body of a Journalist
Druh Román
Žánr Válečný
Série DMZ (2009)
Vydavatelství v ČR BB art
Crew
Datum vydání v ČR 30/03/2011
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 07/02/2007
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Brian Wood
Kresba: Riccardo Burchielli

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 11. května 2012
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku