86.7%
DMZ 01: Válečná zóna

DMZ Vol. 1: On the Ground

86.7%
-- %
Extérní hodnocení

Války v zámoří zaměstnaly armádu i Národní gardu natolik, že vláda USA zanedbala víc než reálnou hrozbu protivládních bojůvek a milicí rozptýlených po celé zemi. A spící obr se probudil a rozpoutal druhou občanskou válku, která se ustálila na vratké linii příměří: na Manhattanu.

Obsah

Války v zámoří zaměstnaly armádu i Národní gardu natolik, že vláda USA zanedbala víc než reálnou hrozbu protivládních bojůvek a milicí rozptýlených po celé zemi. A spící obr se probudil a rozpoutal druhou občanskou válku, která se ustálila na vratké linii příměří: na Manhattanu. Nebo, jak se mu dnes říká častěji, v demilitarizované zóně: DMZ.

Matty Roth, naivní a ctižádostivý fotoreportér, dostane vysněnou práci: má doprovodit zkušeného válečného dopisovatele do centra DMZ. Brzy se ale začnou dít hrozné věci a Matty se ocitne sám, ztracen ve světě, který dřív vídal jen v televizi.
Tady má na vybranou: buď se pokusí z ostrova nějak dostat, anebo využije situace, za kterou by většina novinářů zabíjela, a vybuduje si kariéru. Jenomže aby to či ono dokázal, musí nejdřív v divočině válečné zóny přežít - až pak bude všem moct povědět pravdu.
Autor scénáře Brian Wood (Demo, Channel Zero, Global Frequency) a výtvarník Riccardo Burchielli (John Doe) společně vyprávějí o zoufalství a naději a o životě lidí, kteří uvízli uprostřed toho nejnepravděpodobnějšího ze všech bojišť: na ulicích New Yorku.
Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Brian Wood
Brian Wood
Scénář

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Perfektní až naturalistický obraz foto reportéra ve válečné zóně. Unikát svého druhu. Brian Wood vytváří dechberoucí válečnou atmosféru uprostřed demilitarizované zóny - DMZ.

(14. února 2013)
tommybauch
Offline

Libí se mi nádech celé knihy a zajímavý příběh... určitě si pořídím i další díly.

(6. února 2013)
Memphis
Offline

Výborný nápad a pěkné zpracování.. Děj je rychlý a plný akce.. Pročesávání Manhattanu a sledování nejrůznějších komunit, život obyčejných lidí za války v DMZ..

(3. srpna 2013)
Zlý kůň
Offline

Jako úvodní díl pro tuto sérii to není vůbec špatné. Kresba se mi nejdříve úplně nelíbila, ale zvykl jsem si a musím uznat že je výborná. Chytlavé, řekl bych až pohlcující, přesto to není na plné hodnocení.

(9. července 2015)
karl173
Offline

DMZ začíná dobře. Podařilo se čtenáře celkem rychle uvést do dění a způsobu života v 2. občanské válce. Wood a jeho styl psaní mi sedl a po chvilce jsem se do toho dobře začetl. Podobně na tom je i kresba kde mi po několika stránkách začala dobře pasovat k ději. Trochu mi to v tomhle připomnělo Skalpy kdy na první pohled celkem nehezká kresba, ale detailně zachycující zmar a depresivní místa, perfektně padla do oka. Jedinou slabinou této knihy je zatím příběh, který je jen lehce načatý a teprve by se měl rozjet. Jako úvod do válečné zóny se to ale povedlo. 80%

(22. května 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název DMZ Vol. 1: On the Ground
Druh Román
Žánr Válečný
Série DMZ (2009)
Vydavatelství v ČR BB art
Crew
Datum vydání v ČR 11/11/2009
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 07/06/2006
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Brian Wood
Kresba: Riccardo Burchielli

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
DMZ 02: Tělo novináře

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 10. května 2012
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku