90.0%
Ultimátní komiksový komplet #109: Život a smrt Captaina Marvela - část druhá
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Captain Marvel byl znovuzrozen! Získal kosmické vědomí, díky kterému je naladěn na veškerý život. Nyní musí najít způsob, jak porazit šíleného titána Thanose, než mu padne za oběť celý vesmír.

Obsah

Mnoho let po této osudové bitvě musí Captain Marvel čelit vlastní smrtelnosti a svést zápas s konečným stadiem smrtící nemoci. Staňte se svědky odvážného boje kreeského hrdiny a připojte se k výkvětu marvelovského vesmíru, který se s ním přišel náležitě rozloučit.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Captain Marvel (vol. 1) #31-34, Avengers (vol. 1) #125 a Marvel Graphic Novel #1

Autoři

Jim Starlin
Jim Starlin
Kresba/Scenář
Mike Friedrich
Mike Friedrich
Scénář
Steve Englehart
Steve Englehart
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Musím říct, že jsem asi čekal víc. Komiks je jasně rozdělen do dvou částí. V první se rozklíčovává příběh s Thanosem. Tam mi jednoduše nesedí styl vyprávění, je to pro mě takové táhlé a místy nezáživné. Nápad dobrý, hlavní záporák Thanos vyloženě perfektní, vesmírné a psychedelické části také skvělé, ale celkově mi to nesedlo, nějak mi to nezapadlo do sebe a navíc konec je hrozně divný. Druhá část je něco úplně jiného. První grafický román Marvelu a ještě k tomu smrt jeho hrdiny. Navíc smrt pro superhrdinu velmi neobvyklá, na obyčejnou rakovinu. Ano, je to dojemné a hezky to hraje na emoce, ale místy to sklouzne k patosu. Každopádně to na mě moc emocionálně nepůsobilo, rozhodně jsem četl daleko silnější díla (a to mluvím o těch superhrdinských). Ale co je vážně úžasné, tak je kresba. Ta je parádní a navíc doplněna úžasnými barvami. Určitě se jedná o komiks, který bych doporučil a je to nadprůměrné dílo, ale má očekávání nebyla naplněna.

(1. června 2016)
jh666
Offline

Captain Marvel mě opravdu mile překvapil. Jeho dvě knihy jsou rozhodně to nejlepší, co se klasiky v UKK2 týče. Dostáváme zde finále příběhu s Thanosem, které se povedlo, i když asi mohlo být o kousek lepší. Navíc stále platí, že tu není tolik myšlenek a popisování toho, co vidíme ještě slovy. Dialogy navíc nejsou tak křečovité, jak to v této době bývalo. Tady jsme opět na silných čtyřech hvězdách. Teprve na konci, se ale dostáváme k tomu nejlepšímu, co kniha nabízí. Marvel Graphic Novel 1: Smrt Captaina Marvela je skutečně takřka bezchybná. Na vyprávění je vidět, že je už z osmdesátých let, takže tu máme normální dialogy. Hodně melancholický příběh navíc doplňuje fantastická kresba. Já jsem tedy skutečně spokojen. 95 %

(25. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Life and Death of Captain Marvel, Part 2
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 20/01/2016
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 07/04/2002
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mike Friedrich
Scénář: Steve Englehart
Kresba/Scenář: Jim Starlin

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 24. ledna 2016
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku