93.3%
Živí mrtví 16: Ten velký svět

The Walking Dead, Vol. 16: A Larger World

93.3%
-- %
Extérní hodnocení

Je na čase přestat přežívat a začít zakládat civilizaci. Rickovi se povedlo zajistit své skupině bezpečí... jenže zjišťuje, že svět kolem nich není zdaleka tak pustý, jak se zdálo. Ne, tentokrát nejsou ve hře zombie ani krvelační psychopati. Ukazuje se, že nejsou jediní, kterým se povedlo přežít... a kterým se povedlo usídlit se a vybudovat si něco, co vzdáleně připomíná normální život.

Obsah

Na televizní obrazovky se vrací Živí mrtví... takže je jen příhodné, že se ve stejnou chvíli vrací už šestnáctou knihou na pulty knihkupectví i komiksový originál. A že je to nějaká kniha. Hrdinům se sice podařilo odvrátit nebezpečí ze strany nemrtvých, ale k městu se blíží nová hrozba. Přichází tajemný cizinec, který jim hodlá oznámit něco, co změní nejen jejich život, ale i celou tvář komiksové série.

Rickovi se povedlo zajistit své skupině bezpečí... jenže zjišťuje, že svět kolem nich není zdaleka tak pustý, jak se zdálo. Ne, tentokrát nejsou ve hře zombie ani krvelační psychopati. Ukazuje se, že nejsou jediní, kterým se povedlo přežít... a kterým se povedlo usídlit se a vybudovat si něco, co vzdáleně připomíná normální život.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Walking Dead #91-96

Autoři

Robert Kirkman
Robert Kirkman
Scénář
Cliff Rathburn
Cliff Rathburn
Coloring/Stínování

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Myslel jsem si že opakované objevování nových komunit a míst už bude vypadat jako recyklát, jenže Kirkman mě vyvedl z omylu....už zase. Nové místo vypadá naprosto skvěle a ta příprava na novou konfrontaci s dalším zmetkem vypadá náramně. Všechno je to vlastně naprosto prosté a není na tom nic převratného, ale Kirkman to umí všechno podat tak, že to celé vyloženě hltáte. A kvůli tomu je tato série tak jedinečná. 90%

(14. listopadu 2018)
Drekorian
Offline

Tohle jsem chtěl. Vážně a hrozně moc. Šestnáctka není nejnadupanější kniha v sérii a dalo by se říci, že se v ní toho zas tak moc nestane (další tábory přeživších jsme viděli už před několika lety), ale Hilltop je přece jenom zvláštní svou velikostí, nedostatkem zbraní a přebytkem potravin. Mám pocit, že šestnáctka slouží jako malá předehra k sedmnáctce, kde se rozehraje to pravé drama s novými městskými státy přeživších.

(11. března 2016)
S4TW
Offline

Kirkman si jede pořád to svoje dokola, ale pořád je to úžasné a baví to. Ale nenechte se zmást, koncept zůstává stejný, ale je doplňován o nové a originální prvky. Tentokrát se naše malá skupinka setkává s komunitou, která je tak velká, jako doposud žádná a ještě k tomu spolupracuje v rámci společenství komunit. To nám slibuje, že v budoucnosti mohou být konflikty větší a rozměrnější. Tento díl v podstatě jen připravuje půdu pro ty další, ale to neznamená, že by to nebyl skvělý díl. Kirkman je skvělý vypravěč, jeho postavy jsou uvěřitelné a výborně napsané a Adlard & Rathburn to doplňují úžasnou atmosferickou kresbou. I když se v komiksu zdánlivě nic neděje, tak se toho vlastně děje spousta a vy jen hltáte jednu stranu za druhou. Je to komiks, který mohu z čistým svědomím i nadále jen doporučovat.

(6. dubna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Walking Dead, Vol. 16: A Larger World
Druh Román
Žánr Horor
Série Živí mrtví (2009)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 15/02/2016
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 21/06/2012
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Charlie Adlard
Coloring/Stínování: Cliff Rathburn

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 136
Tisk černobílý
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 22. ledna 2016
Naposledy editováno 7. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku