80.0%
Goon 04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí

The Goon, Vol. 4: Virtue and the Grim Consequences Thereof

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Lidožravé bulvy z jiné dimenze, šílení vědci, běsnící vraždící roboti a duch vánoc minulých – ve světě Goona nic neobvyklého. Pojďte se tedy opět potulovat po Lonely Street s Goonem s jeho kumpány, kteří brání svou milovanou část města před všelijakými pohromami a přízraky v příběhu Goon 4: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí.

Obsah

Lidožravé bulvy z jiné dimenze, šílení vědci, běsnící vraždící roboti a duch vánoc minulých – ve světě Goona nic neobvyklého. Pojďte se tedy opět potulovat po Lonely Street s Goonem s jeho kumpány, kteří brání svou milovanou část města před všelijakými pohromami a přízraky v příběhu Goon 4: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí.

Tato kniha obsahuje tři temné, ale zároveň zábavné příběhy, ve kterých náš starý známý bojuje s hordou vraždících robotů a dokonce i se stvůrami z jiné dimenze, aby pomohl zachránit svého příležitostného spojence a přítele Dr. Hieronyma Slitinu, sužovaného temnou chorobou.

Jak už to tak bývá, na své cestě má Goon mnoho překážek, které ho po sléze přivedou až do vězení na ostrově Cade. Zde nám dokáže, že žádný dobrý skutek nezůstane po zásluze potrestán.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Goon #9-13

 

Goon 04 je poslední kniha v druhé sérii edice Na přání z nakladatelství Comics Centrum. Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 503 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

Autoři

Eric Powell
Eric Powell
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Musím říct, že si mě Goon první knihy získával a až u třetí se mu to definitivně povedlo. Teď už si tuto sérii užívám plnými hrstmi. Ironií ovšem je, že to není díky humor, který mi sice přijde místy příjemný, lehce úsměvný, ale za celý 4. díl jsem se ani jednou nezasmál. Ono je to dost možná tím, že tento díl už má více vážnou notu, než tu humornou a kupodivu to ke Goonovi sedí víc. Příběhově se nejedná o nejsilnější knihu, dost to kazí Vánoční koleda, která je fakt špatná, ale zachraňuje to slušná vsuvka z dětství Goona a velmi kvalitní příběh se Slitinou. Na Goonovi jako postavě je něco neuvěřitelně přitažlivého, takové to, že vám je někdy i jedno, jaký je příběh, hlavně, že tam je Goon. Dost podobně jsem si oblíbil i Frankyho, který mi přijde zábavnější. Ovšem to hlavní, proč je tento komiks úžasný, je kresba. Ta je neskutečně parádní a díky ní vás Powell do světa Goona vyloženě skopne, úžasní umělecké orgie a k tomu ten coloring... Tohle budu číst už jen kvůli kresbě a věřte mi, že to není rozhodně to jediné, co je na tom komiksu dobré... Ovšem příběhově je toto lehce slabší díl.

(16. února 2017)
47
Offline
47

Tak nie....Štvrtý Goon ma už naplno presvedčil o tom že plného hodnotenia sa mu u mňa nedostane.Dobrá správa je že Powell ani o vlas nepoľavuje.Jeho guláš je stále chutný a zábavný a úchylný a vlastne je všetko čím bol doteraz.Nedá mi nespomenúť,čo som písal tuším v prvom hodnotení.Narážky na rozne filmy a čokoľvek iné sú o mnoho zábavnejšie keď viem z čoho si uťahujú...Zasmial som sa dobre keď som rozpoznal parodovanie jednej scény z filmu,a možno aj knihy Stephena Kinga ktorú som nečítal a volala sa inak,Vykúpenie z vaznice Shawshank...Zas a znova 4z5

(4. ledna 2016)
Morzael
Offline

Goon je prostě sázka na jistotu. Eric Powell nám už počtvrté servíruje porci akce, humoru, absurdity a originality, se kterou se jen tak někde nesetkáte. Rozhodně ne na českém trhu. Svazek sice není tak vtipný jako jeho předchůdci, je ale více akční s novými nápady a je pořádně obsáhlý. Bez váhání si hromotluka zombie-bijce aka Goona do své knihovny pořiďte i počtvrté.

(3. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Goon, Vol. 4: Virtue and the Grim Consequences Thereof
Druh Román
Žánr Horor
Série Goon (2012)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 04/12/2015
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 01/02/2006
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Eric Powell

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 160
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 1. ledna 2016
Naposledy editováno 24. února 2016

Najdete nás na Facebooku