70.0%
Ultimátní komiksový komplet #108: Život a smrt Captaina Marvela - část první
70.0%
-- %
Extérní hodnocení

Staňte se svědky odvážného boje kreeského hrdiny a připojte se k výkvětu marvelovského vesmíru, který se s ním přišel náležitě rozloučit.

Obsah

Captain Marvel byl znovuzrozen! Získal kosmické vědomí, díky kterému je naladěn na veškerý život. Nyní musí najít způsob, jak porazit šíleného titána Thanose, než mu padne za oběť celý vesmír. Mnoho let po této osudové bitvě musí Captain Marvel čelit vlastní smrtelnosti a svést zápas s konečným stadiem smrtící nemoci. 

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:
Captain Marvel 31–34, Avengers 125 a Marvel Graphic Novel 1.

Autoři

Jim Starlin
Jim Starlin
Scénář
Mike Friedrich
Mike Friedrich
Scénář
Wayne Boring
Wayne Boring
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Půjdu asi proti davu, ale pro mě je čtivější Stan Lee než Jim Starlin. Asi to bude i trochu tím, že na tomto díle musel ještě spolupracovat s Friedrichem, což zapříčinilo trochu kostrbatější vyprávění. Naopak musím vyzdvihnout originální myšlenku a zápletku, která je kosmických rozměrů. Zde je vidět, v čem se autor cítí jako ryba ve vodě. Úplnou třešinkou je hlavní záporák, kterým je Thanos, tuto postavu řadím mezi své nejoblíbenější v rámci Marvelu, opravdu úžasný charakter. Zajímavá je i kresba, která podtrhuje kosmickou atmosféru. Slabší pasáže mi přišly ty, které se odehrávaly na Zemi (těch je bohužel víc), naopak ty v kosmu a ty, kde se autor zabývá filozofickými otázkami, jsou skvělé. Ve výsledku mi to přijde celé takové kostrbaté a nejspíš jsem od toho čekal o dost víc, ovšem mám pocit, že s druhým pokračováním přijde onen vrchol, tak uvidíme.

(30. května 2016)
jh666
Offline

Tak Captain Marvel velmi příjemně překvapil. Je to totiž možná nejlepší klasika z druhé série. Jim Starlin je holt asi lepší scénárista než Stan Lee, protože kniha se mnohem lépe čte. Ano pořád je to daleko za současností, ale když si to porovnám třeba s posledním Iron Manem, tak je to nebe a dudy. Věty nejsou až tak toporné a hlavně se razantně snížil počet myšlenkových bublin. K tomu si připočtěte fajn příběh a hodně příjemnou kresbu. 78 %

(30. listopadu 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Life and Death of Captain Marvel, Part 1
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 25/11/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 07/04/2002
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Jim Starlin
Scénář: Mike Friedrich
Kresba: Wayne Boring

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 29. listopadu 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku