100.0%
Ultimátní komiksový komplet #076: X-Men: Schizma
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

I když jich zbývá už jen hrstka, svět mutantům stále odmítá důvěřovat. Zato když se jediný mutant dopustí mezinárodního incidentu, nenávist vůči celé rase dostoupí nového vrcholu.

Obsah

I když jich zbývá už jen hrstka, svět mutantům stále odmítá důvěřovat. Zato když se jediný mutant dopustí mezinárodního incidentu, nenávist vůči celé rase dostoupí nového vrcholu. 
Dávní rivalové Cyclops a Wolverine musejí dát dohromady, co z X-Menů zbylo.
Hrdina se postaví proti hrdinovi. Některá přátelství padnou. A mapa marvelovského světa už nikdy nebude jako dřív.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:
X-Men: Schism 1–5, Generation Hope 10–11 a X-Men: Regenesis 1.

Autoři

Frank Cho
Frank Cho
Kresba
Jason Aaron
Jason Aaron
Scénář
Kieron Gillen
Kieron Gillen
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Spolu s Whedonovými X-Meny asi to nejlepší od X-Menů, co u nás vyšlo. Vzhledem k tomu, že hlavním důvodem téhle minisérie byl fakt, aby mohl Marvel vydávat víc sérií, je výsledek výborný. Oceňuji, že Jason Aaron nevykreslil konflikt mezi Wolverinem a Cyclopsem jako černobílý, kde jeden je ten dobrý a druhý špatný a je jen na čtenáři, ke které straně přikloní. Příběh skvěle doplňují vedlejší příběhy psané Kieronem Gillenem. Kresba je pak v celé knize na opravdu vysoké úrovni, a to i přesto, že osm sešitů, které kniha obsahuje, nakreslilo sedm autorů. Jejich kresba ale většinou není tak odlišná, aby nějak rušila (kresba Daniel Acu?y trochu vybočuje, ale z to se na ní krásně dívá). 100 %

(17. listopadu 2015)
47
Offline
47

Naj X-Meni Ukk. Je fakt že príbeh rozkolu v týme nie je nič originálne, no Aaron ho napísal svižne a hlavne samotný konflikt je uveriteľný.Navyše pripomína asi najznámejší konflikt v X-Menoch...Xavier - Magneto....Samotný súboj Cyclopsa a Wolverina je tak oslepujúcou ozdobou komiksu,tak isto ako záverečná kapitola rozdelenia na dve frakcie.Vedľašia linka doplňuje hlavný príbeh viac kecaním ako akciou,no našťastie to nie sú prázdne kecy ale skvelé doplnenie deja.Kresba rôznych autorov je vo všetkých prípadoch skvelá takže je to za 5z5 jednoznačne...

(4. dubna 2016)
S4TW
Offline

Neříkám, že se jedná o naprostou bombu, ale já byl hodně spokojený. Je to prostě Aaron, tady před příběhem dostává přednost celková atmosféra a hlavně jednotlivé postavy. Aaron je vůbec první, komu se povedlo napsat Cyclopse tak, abych ho nejen strávil, ale dokonce si ho oblíbil! To, jak tento autor dokáže pracovat s jednotlivými charaktery, v tom je dle mého nejlepší z nejlepších. Jasný, příběh místy pokulhává a silné pasáže střídají slabší, ale celkově to dílo funguje a splnilo to, co si vytyčilo, změnit svět X-Menů a vnést do něj něco zcela nového a nečekaného. Vše podpořila skvělá kresba, i když musím přiznat, že nemám rád, když se jednomu eventu věnuje takové množství kreslířů, pak si totiž nedokážu utvořit ucelený názor. Ale řekněme, že se jedná o silný nadprůměr a z 80% jsem kresbu vyloženě žral. Především bojové jedno a dvojstrany jsou oku líbivé (Cyclops vs. Sentinel je světová extratřída). Komiks je skvělý, ale asi není pro někoho, kdo vyhledává vyloženě příběhovou horskou dráhu a na atmosféru a postavy není tolik vysazen.

(26. května 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men: Schizm
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 11/11/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/07/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jason Aaron
Scénář: Kieron Gillen
Kresba: Frank Cho

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 216
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 16. listopadu 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku