80.0%
Wonder Woman 1: Krev

Wonder Woman Vol. 1: Blood

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Wonder Woman je osamělá. Žije na pomezí světů. Královna Amazonek ji vychovala jako vlastní, ale princezna a bojovnice Diana mezi své krajanky nezapadá. Všechny znají legendu, podle níž byla stvořena z hlíny, aby bezdětná královna konečně získala vytouženou dceru – a proto se k ní chovají jako k někomu cizímu. I když ve světě ze všech svých superhrdinských sil bojuje za spravedlnost, doma zůstává vyvržencem.

Obsah

Daleko od amazonského Rajského ostrova hrají olympští bohové své vlastní temné hry. Marnotratný syn Apollón hodlá uchvátit uprázdněný trůn svého otce Dia a v nebezpečí se octnou nejen jiná mstivá božstva, ale i nevinní lidé. 
A co se nachází v samém jádru toho konfliktu? Wonder Woman a tajemství, které otřese celým jejím světem. Brzy se dozví pravdu o svém původu… a pak poteče krev.

Zažijte zcela nový začátek příběhů ikonické hrdinky v knize WONDER WOMAN: KREV, jednom z nejpříznivěji hodnocených komiksů roku 2012. Přináší vám jej duo osvědčených tvůrců, scenáristy BRIANA AZZARELLA (Joker, 100 nábojů) a výtvarníka CLIFFA CHIANGA (Neil Young’s Greendale, Zatanna).

Poznámky

Obsahuje:

Wonder Woman #1–6.

Autoři

Brian Azzarello
Brian Azzarello
Scénář
Cliff Chiang
Cliff Chiang
Kresba
Tony Akins
Tony Akins
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Čistá řecká mythologie přenesena do DC světa a nic víc. To je v podstatě stručný popis tohoto komiksu. Kdo nemá tuto tématiku rád, ať dá ruce pryč, komu se to líbí tomu se bude líbit i tento komiks a komu je to jedno tak ho to buď překvapí nebo zklame. Já jsem na straně těch komu se toto téma líbí, takže se mi líbí i tento komiks? Ano líbí. Děj mi padl do oka a i když to není kdovíjaká velká věc, ale jen jednoduchý rozjezd Wonder Woman, kterým proletíte v cuku letu tak se to dobře čte a bavilo mě to. Kresba ta se také povedla a některé mýtické postavy vypadají skvostně. Teda až na Hádese. Ten mi přišel trochu ujetej. Každopádně se těším na další díl a doufám že už se naplno rozjede děj. Tohle je ale na rozjezd slušné dílo. 75 %

(8. září 2017)
jh666
Offline

Od Wonder Woman jsem nějak nevěděl, co mám očekávat. Nakonec jsem dostal něco, co jsem úplně nečekal. Rozhodně se nejedná o klasický superhrdinský komiks. Vzhledem ke svéráznému pojetí řecké mytologie mě napadá srovnání s knižní sérií Percy Jackson, přičemž je o něco dospělejší. Co se týká komiksu samotného, scénář dobře odsýpá, i když se zde objevuje stejný neduh jako u Azzarellova Supermana pro zítřek, a to je občasná zmatenost děje, ale přesto jsem si dokázal příběh užít. Kresba je zajímavá, ale docela pěkná, přičemž se mi víc líbila ta Chiangova. Celkem 70 %

(20. listopadu 2015)
Drekorian
Offline

Kdybych byl věřící, byl bych stoprocentně helénistickým pohanem. Koncept řeckých bohů a jejich věčného haštěření mě uchvátil už od první chvíle, co jsem viděl obálku Starých řeckých bájí Eduarda Petišky. A baví mě i v komiksu Wonder Woman, protože Cliff Chiang si s vyobrazením jednotlivých božstev pěkně vyhrál - suverénně nejlepší je pařmenka Svár (Strife) a jediný, kdo na mě působil docela divně byl dredatý Zeus. Z toho, co jsem zatím z New 52 četl (Batman, Detective Comics, Dark Knight, Superman) je Wonder Woman rozhodně nejlepší. Trochu mě nebaví ta blonďatá Mařena, která dá každému a Diana ji s sebou všude tahá, byť chápu, že do té se má vcítit průměrná čtenářka. Taky pro mě bylo zklamání změna kreslíře, protože minimálně páté číslo se Akinsovi moc nepovedlo. Těším se na další díl.

(24. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Wonder Woman Vol. 1: Blood
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Wonder Woman - New 52 (2011)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 06/11/2015
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 15/01/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Cliff Chiang
Kresba: Tony Akins

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Wonder Woman 2: Odvaha

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 6. listopadu 2015
Naposledy editováno 6. listopadu 2015

Najdete nás na Facebooku