60.0%
Ultimátní komiksový komplet #091: Iron Man - Tragédie a triumf

The Invincible Iron Man: The Tragedy and the Triumph

60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Playboy a vědec Tony Stark je terčem závisti milionů lidí a zdánlivě má vše – muži chtějí být jako on a ženy touží být s ním. Nikdo však netuší, že miliardář vede ještě neuvěřitelnější tajný život jakožto neporazitelný Iron Man.

Obsah

Ať už vzdoruje nekalým obchodním praktikám či padouchům ražení Mandarina, Half-Face či Titanium Mana – Tony Stark zasvětil obrovské úsilí potírání nespravedlnosti ve všech jejích podobách.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Iron Man (vol. 1) #1-4 a materiál z Tales of Suspense (vol. 1) #91-99, Iron Man and Sub-Mariner #1

Autoři

Archie Goodwin
Archie Goodwin
Scénář
Stan Lee
Stan Lee
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Fanouškem klasiky se asi nestanu. Minule jsem měl radost, že po dvou měsících vyšlo něco modernějšího, tentokrát nás ale čekal návrat do Silver Age. Iron Man: Tragédie a triumf není nic převratného, ale ani nic, z čeho by si člověk sedl na zadek. Bohužel, ale na tomhle komiksu nevidím ani nic zásadního, co by ho opravňovalo být v UKK (kromě toho, že je tu Iron Manovo první samostatné číslo). Pokud bych měl shrnout scénář a kresbu, tak scénář je typický na svou dobu, přičemž Goodwinova část mi přišla o něco lepší než v případě Stana Leeho. Kresba je asi to nejlepší na komiksu, na svou dobu je povedená. 50 %

(31. října 2015)
S4TW
Offline

Pro mě celkem rozporuplné dílo. Ano, zase je to stará škola, takže klasická klišé a sáhodlouhé a zbytečné texty přeskočme a jednoduše ignorujme. Spíš mi vadí nevyrovnaná kvalita. První polovina komiksu je opravdu skvělá. Dokud píše Stan Lee, tak se jedná o kvalitní a zábavný komiks, eliminuje zbytečný text na tehdejší minimum a je celkem věcný. Scénář má spád a baví. Navíc ho doplňuje úžasný kreslíř Colan, který opravdu úžasně pracuje s mimikou, ale i jeho bojové a akční scény jsou na tehdejší nejvyšší úrovni. Poté komiks převezme dvojice Goodwin a Craig a kvalita komiksu jde rapidně dolu a to hlavně po té scénáristické stránce. Je vidět, že Stan byl pan scénárista. Největší kladem komiksu je samotná postava Iron Mana, která je prostě skvělá a zajímavá. Největší zápor vidím v již tradiční repetitivnosti. Iron Man nachází nového soupeře, chvíli spolu bojují, pak Iron Man vyčerpá své síly a je na pokraji smrti. Poté s vypětím všech sil síly znovu nabije a soupeře v opakovaném souboji porazí. A takhle to jde asi 5 krát za sebou. Jednoduše řečeno – první polovina komiksu je výborná, druhá polovina už začne nudit a navíc kvalitou se jedná o slabý průměr.

(18. května 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Invincible Iron Man: The Tragedy and the Triumph
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 27/10/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2003
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Archie Goodwin
Scénář: Stan Lee

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 224
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. října 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku