80.0%
Ú.P.V.O. 04: Smrt

B.P.R.D., Vol. 4: The Dead

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Novým velitelem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se stává mrtvý vojenský kapitán Benjamin Daimio a celý úřad se stěhuje do nové centrály – obrovského po dlouhou dobu uzavřeného výzkumného zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty.

Obsah

Novým velitelem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se stává mrtvý vojenský kapitán Benjamin Daimio a celý úřad se stěhuje do nové centrály – obrovského po dlouhou dobu uzavřeného výzkumného zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty.

Nejpodivnější komiksový tým se díky tomuto příběhu o živé mrtvole, šílenství, kopí osudu a monstrózní bráně do nebes stává ještě podivnějším.

Hellboyův tvůrce Mike Mignola ve spolupráci se scénáristou Johnem Arcudim a výtvarníkem Guyem Davisem dále rozvíjejí příběh započatý v knize Žabí mor.

Přestože má tenhle díl pořadové číslo čtyři, jedná se vlastně o druhý díl série Ú. P. V. O.! První dva díly byly totiž pouze sebranými povídkami náhodně vytvořenými různými tvůrci pro různé příležitosti.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

První kniha z druhé série edice Na přání z nakladatelství Comics Centrum. Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 753 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

 

Obsahuje:

B.P.R.D. #13-17

Autoři

John Arcudi
John Arcudi
Scénář
Mike Mignola
Mike Mignola
Scénář
Guy Davis
Guy Davis
Kresba
Dave Stewart
Dave Stewart
Coloring/Stínování

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Čtvrtý svazek hellboyovské série Ú.P.V.O nám přináší opět nové složení tvůrčího týmu. Jedná se ale spíše o posun k lepšímu a ke klasické hororové atmosféře, steampunkovému nádechu a napjaté akci se přidává ještě sarkastický humor. Nová postava přináší do týmu správný říz a dává tak šanci více se projevit jednotlivým postavám dosud sehrané skupiny. Pokud Arcudi a Mignola udrží tempo a myšlenku dál, a dokáží, že se sérií mají opravdu smysluplné plány, je Ú.P.V.O nyní přesně to, co fanoušci hororových komiksů a Hellboye chtějí.

(22. února 2016)
jardoom
Offline

Za mě trochu zklamání. Kvalitativně je to dílo opět výborné, bohužel vám nabídne něco jiného, než po třetím dílu očekáváte. Ve třetím díle se totiž poodhalil Abeův původ a od čtvrté knihy jsem čekal, že se dozvím zase víc. Problém je, že Abeův příběh je zde vedlejšákem a opět poodhalí jen trochu. Hlavní příběh ale není vůbec špatný a bavil mě.

(22. února 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název B.P.R.D., Vol. 4: The Dead
Druh Román
Žánr Horor
Série Ú.P.V.O. (2008)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 09/11/2015
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 11/10/2005
Vazba Pevná
Autoři Scénář: John Arcudi
Scénář: Mike Mignola
Kresba: Guy Davis
Coloring/Stínování: Dave Stewart

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 13. října 2015
Naposledy editováno 28. ledna 2016

Najdete nás na Facebooku