86.7%
Ultimátní komiksový komplet #088: Fantastic Four - Příchod Galaktuse
86.7%
-- %
Extérní hodnocení

Celý vesmír Marvelu se sejde na nejchaotičtější svatbě století, když si Reed Richards a Sue Stormová konečně řeknou své ano!

Obsah

Jejich líbánky však hrubě naruší příchod nelidí, a následně pak hrozba, před kterou se bude třást celá Země. Tou hrozbou není nikdo menší než nezastavitelný požírač planet Galactus!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fantastic Four (vol. 1) #44-51 a Annual #3

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Za mě povedené retro, které sice neztrácí klasické neduhy retra jako je přílišná ukecanost, či stupidní pasáže, ale na druhou stranu ho doprovází vcelku velmi zajímavý a místy strhující příběh, který nás zavede na spoustu míst a provede nás několika příběhy, které ale na sebe dokáží dobře navazovat. Celková soudržnost knihy je vlastně jeden z důvodů proč mě tato kniha tak bavila. Dialogy jsou místy klasicky hloupé, a spoustu dialogů by si mohl Lee odpustit, protože mají nulový účel, ale zkrátka takové retro je. Události stále popisuje spíše slovo než obraz. Dobré ale na této knize bylo, že jsem si přesto většinu dialogů užil. Někdy byli jak zábavné a dokázali mě lehce rozesmát, tak ale především dávali ve většině případů smysl. Jako nejlepší pasáže knihy bych asi označil příběhy motající se kolem Nelidí čili Inhumans a sešity s Glactusem, které by měli být hlavním eventem knihy. Trochu mě zklamalo že s Galactusem jsme toho zase tolik nedostali, ale i tak jeho výstup byl zásadní věcí knihy.Co mi přišlo ale hloupé byla pasáž se Silver Surfrem, jak nabude nového pohledu na svět. To mi přišlo opravdu až vtipně hloupé. Ale opět se dá jedním slovem říct, že se jedná zkrátka o RETRO. Jinak ale Stan Lee v této knize předvedl nadprůměrný výkon. To samé platí i o Kirbym, který se v této knize předvedl a jeho kresba je dalším kladem. Celkově tedy komiks hodnotím na 75% a toto retro zařazuji mezi ty lepší kousky.

(2. března 2018)
jh666
Offline

Po zklamání s Doctorem Strangem mě FF mile překvapila. Teď opravdu chápu, proč se Příchod Galactuse opakovaně umísťuje mezi nejlepšími příběhy Marvelu. Ty tři sešity působí i dnes pořád dobře. Takhle část je jednoznačně nejlepší částí knihy. Představení Inhumans (český překlad je prostě hrozný) ale také nebylo špatné. První a poslední příběh jsou ale přeci jenom slabší. Trochu problém je podání hlavních postav. Jediný, kdo mi opravdu přišel dobře napsaný je Johnny. Ben se až moc utápí v sebelítosti, Reed je manžel na dvě věci a nejhůř dopadla Sue, která je tu vykreslená, s prominutím, jako totální blbka s IQ zmrzlé ryby. Tohle ale vyvažuje Kirbyho kresba, která působí jednoduše, ale přesto dobře, hlavně u Galactuse a Inhumans (Watcher je na tom hůř). Ve výsledku mám z komiksu jako celku lepší pocit než z Waidovy Rozhodné akce. 70 %

(3. října 2015)
S4TW
Offline

Opravdová lahoda pro retromilce! Zatím jsem nečetl lepší superhrdinský komiks z éry 60. a 70. let, ba dokonce si dovolím tvrdit, že to je to nejlepší, co má dvojice Kirby & Lee ve své bibliografii. Chlapci byli továrnou na skvělé nápady a Kirbymu se povedlo vytvořit designy postav, které fungují dodnes. Ostatně je to i nejlepší komiks o FF, co u nás vyšel. To jsou prostě samé klady. A je to opravdu skvělý komiks! Pořád je to retro jako prase, ale tentokrát mi to přišlo daleko chytřejší, méně naivnější a i dialogy s monology nebyly tolik nic neříkající, jako u jiných děl z té éry. Jsou zde představeni takový velikáni jako Galactus, Silver Surfer či Inhumans. Děj má spád, nápady, dramatičnost a spoustu skvělých akčních scén. Kresba, prostě Kirby, nádherné scenérie, kvalitní souboje, no prostě lahoda pro oko retro fanouška. Jedná se asi o nejlepší reklamu superhrdinského komiksu šedesátých let, jakou nám mohlo UKK dopřát.

(23. dubna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fantastic Four: The Coming of Galactus
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 30/09/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 1992
Vazba Pevná
Autoři --

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. září 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku