66.7%
Ultimátní komiksový komplet #087: Doctor Strange - Bezejmenná země, bezbřehý čas
66.7%
-- %
Extérní hodnocení

Zlovolný baron Mordo, podporovaný mocí strašlivého Dormammua, se vrací do vesmíru Marvelu, aby zasel strach do srdcí smrtelníků.

Obsah

Dr. Strange, mistr mystických umění, se mu musí odvážně postavit do cesty a zvrátit misky vah ve prospěch dobra. Vydejte se do bezejmenné země v bezbřehém čase na stránkách této klasické ságy, kterou stvořily komiksové legendy Stan Lee a Steve Ditko. 

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

 Strange Tales #130–146

Autoři

Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Steve Ditko
Steve Ditko
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Tento komiks nám nabízí vše, kvůli čemu je Strange tak populární. Mystično, záhadu, paranormální jevy, halucinogenní scény, psychedelické stavy, magii, absurdní destinace, barona Morda a především Dormammua! K tomuto staršímu, ale stále skvělému dílu mám jen dvě věci, které bych mu vytkl. Za prvé to je umělé natahování příběhu, což zapříčiňuje, že se začíná opakovat, navíc padouši se chovají pořád stejně a hrozně předvídatelně. Druhou výtkou je slabší scénář od té doby, co ho nepíše výhradně Stan Lee, je to prostě cítit. Naopak absolutně úžasná je kresba, něco tak psychedelického, nadpozemského, plného různých patvarů, doplněného skvělou linkou, to muselo být na tu dobu dech beroucí. Knihu hodnotím jako velmi povedenou, ovšem natahovaný a opakovaný děj, a kolísává kvalita scénáře jednu hvězdu jednoduše ubírají. Naopak atmosféra, kresba a postavy, ty dodávají tomuto dílu velkou kvalitu a výjimečnost.

(20. dubna 2016)
karl173
Offline

V této knize se Doctor Strange ocitne ve všelijakých dimenzích a a je skoro častěji duchem nežli opravdovým Doctorem Strangem. Magie je na každém kroku a z knihy sálá tajuplný mystický svět plný čar a kouzel. Zpočátku je kniha velmi povedená a přes veškerou ukecanost, která nemá obdoby se dá velmi dobře číst. Ovšem pak nastává zlom kdy už se některé věci začnou opakovat a aby toho nebylo málo. Autoři pak jakoby hlavní linii utnuli a ta jen dokreslovala někde v dáli. A to jen aby se pak zčistajasna opět objevila na samém konci knihy. Bohužel jistá výplň hlavní zápletky není zrovna povedená a já se u ní vyloženě nudil. Vzhledem k tomu že již před touto pasáží ztrácel děj kvalitu, tak závěrečný sešit nemá takovou hloubku jak by mohl mít. Sice potěší a je dobrý, ale zároveň máte pocit jakéhosi pocitu úlevy že už je konec. Díky své ukecanosti, nebýt Ditka skoro by to ani nebyl komiks, nýbrž kniha. Textu je tu totiž opravdu mnoho a v druhé polovině knihy nutno dodat že spoustu textu naprosto zbytečného. Když se vrátím ke kresbě tak ta má své kouzlo a některé obrazce jsou na tu dobu velmi propracované a kvalitní. Ditko si s tím opravdu vyhrával. Závěrečné zhodnocení bych shrnul asi takto. Kniha je zpočátku poutavá a bude vás bavit, ovšem postupem času se z ní stává průměrná záležitost s dobrou kresbou. 60 %

(19. ledna 2018)
jh666
Offline

Na Strange jsem se těšil Přísaha se mi hodně líbila a i jeho štěky v jiných knihách jsem měl rád. Bohužel tentokrát to tak skvělé nebylo. Premisa je skvělá a ze začátku to i docela šlape. Bohužel je ale i hlavní příběh s Dormamuem hrozně natažený, přesto je to lepší část knihy. Pak však přijde naprosto zbytečná a nudná zápletka s únosem, u které jsem nudou usínal. Tahle pasáž navíc nemá se zbytkem knihy nic společného, takže je tu opravdu navíc. Celkový dojem zlepšuje poslední sešit, před kterým skutečně smekám, ale to je všechno. Stanu Lee se musí nechat, že jeho dialogy nejsou tak nepřirozené jako u jiných scénáristů té doby, ale mohl by ubrat na vysvětlovacích bublinách. Kresba Steva Ditka patří k těm lepším z té doby, bohužel jeho talent je skutečně vidět jen na celostránkových kresbách. 60 %

(18. září 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Dr. Strange: A Nameless Land, A Timeless Time
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 16/09/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 01/05/1965
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Stan Lee
Kresba: Steve Ditko

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 204
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 18. září 2015
Naposledy editováno 26. srpna 2017

Najdete nás na Facebooku