75.0%
Ultimátní komiksový komplet #069: Říše stínů

Bitva o hrdinovu duši začíná

Obsah

Daredevil je poskvrněn vlivem ninjovského klanu Hand a odvrhl své zásady, aby mohl vykročit po zlověstnější cestě k nastolení práva a pořádku – jenže ta samá cesta by jej mohla dovést i ke zkáze Hell’s Kitchen. Do boje o záchranu města se pouští Spider-Man, Ghost Rider, Punisher, Iron Fist, Luke Cage a mnozí další, ale mohou vůbec pomoci? A dokáže Muž beze strachu najít způsob, jak se zachránit před pádem do temnot... nebo bude jeho duše navždy zatracena? 

Poznámky

Obsahuje:

Shadowland #1-5

Autoři

Andy Diggle
Andy Diggle
Scénář
Billy Tan
Billy Tan
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Tuctový príbeh aký tu bol už neviemkoľkokrát je pre mňa prekvapivým nadpriemerom.Diggle uvaril svoj...to sa ani nedá povedať príbeh,pretože tu žiadny nie je...no proste zbúchal a naservíroval stotridsať stránkové finále jedného príbehu.Dej je riedky a rieši len jedno dookola a v podstate príčinu Daredevilovho správania odhalil hneď na začiatku...a teraz to čím si ma komiks získal..Jednak je to určite parádna Tanova kresba a hromada rezania sa rovno v skupinových bojoch,ktoré však nie sú podané bombastickým ničením všetkého naokolo vrátane budov,mostov,všakovakých vzdušných plavidiel a už neviem čoho ešte.Až komornosť nielen súbojov ale celého príbehu mi ulahodila o mnoho viac ako megalomanské orgie nejedného Marvelovského náteru.Keďže hodnotenie je pohľad mojho názoru asi by som radil odpočítať si hviezdu od mojho 4z5.

(10. prosince 2015)
karl173
Offline

Povedený komiks se zajímavým nápadem udělat z Daredevila záporáka. Tomu tato role opravdu sedla a na tich 5 sešitů jsem si užíval jeho proměnu. Scénář asi není žádné veledílo, ale i tak bych ho hodnotil kladně. Kresbě nemám co vytknout, ta se mi velmi líbila a přesto že nehovím větším počtům hrdinů, tak zde to bylo tak akorát a nevadilo mi to. Za mě 80%

(5. září 2017)
jh666
Offline

Začněme klady této knihy. Za největší považuji, že se soustředí takřka výlučně na tzv. street level hrdiny, z nichž většina (výjimkami jsou Spider-Man, Daredevil a Punisher) v česky vydaných knihách jen takové štěky, což tady nehrozí. Dalším plusem je velmi povedená kresba, která perfektně ladí s příběhem. Ten je však kamenem úrazu. Začátek je skvělý, ale konec se příliš nepovedl. Kromě klasických klišé mě nejvíce mrzí odhalení toho, co Daredevila vedlo k tomu, co udělal. To mi přišlo docela laciné. 62 %

(5. srpna 2015)
S4TW
Offline

Předem říkám, že se jedná asi o nejslabší kousek s Daredevilem v hlavní roli, který v ČR vyšel. Ovšem při takové konkurenci, jako je například Ďábel strážný či Zmrtvýchvstání, to nemusí nutně znamenat ostudu. Vlastně se jedná o celkem slušný nadprůměr. Daredevila tady posedne Bestie a my tak sledujeme, co to s takovou osobností, která vždy prosazovala právo a spravedlnost udělá. Příběh se snaží šokovat tak, jak to předvedly předchozí příběhy o Nebojsovi, ale tentokrát se to tak úplně nedaří. Nevím, jestli je to tím, že se mi tento příběh na Daredevila úplně nehodilo (přeci jen se jedná o komornější postavu, která vyniká spíše v boji s klasickým, mafiánským zločinem než s celosvětovým) nebo tím, že se Digglovi nepovedlo zavrtat do hlavy Matthewa a nastínit jeho pocity a rozpory. Každopádně mi přišlo, že ta hlavní myšlenka tak nějak vyšuměla, stejně tak mě nezaujalo finálové rozuzlení, jednoduše jsem nebyl šokován jako v dřívějších dílech o DD. Ale i tak se jedná o celkem slušnou, temnou a místy brutální jízdu, kde se neustále něco děje a někdo se s někým rube. Příjemné je i hostování postav jako Spider-Man, Wolverine, Punisher či Bullsey (vždycky, když se někde objeví, tak je to bomba – boj s Daredevilem byl to top na tomto komiksu), ale i těch méně obvyklých jako Elektra či Moonknight. Kresba je taková dnešní slušný průměr, nenadchne, ale určitě ani neurazí. Dobře podtrhuje atmosféru komiksy, čili je temná, tmavá a realistická. S komiksem jsem spokojený, ale nejsem nadšený.

(21. srpna 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Shadowland
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 05/08/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/08/2011
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Andy Diggle
Kresba: Billy Tan

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 136
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 9. července 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku