88.6%
Ultimátní komiksový komplet #085: Marvel počátky - 60. léta

Vyrazte s námi do svižných šedesátých let a objevte už klasické první příběhy nejslavnějších hrdinů Marvelu.

Obsah

Připomeňte si éru zcela nepřekonatelné komiksové kreativity a nechte si od legendárních marvelovských umělců (jako je například Stan Lee či Jack Kirby) odvyprávět první dobrodružství mnoha nejproslulejších postav celého světa komiksů.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fantastic Four č. 1, Amazing Fantasy č. 15, Incredible Hulk č. 1, Daredevil č. 1, Tales of Suspense č. 39, Uncanny X-Men č. 1, Avengers č. 1, Avengers č. 4, Tales to Astonish č. 27 a Tales to Astonish č. 44.

Autoři

Jack Kirby
Jack Kirby
Scénář
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Larry Lieber
Larry Lieber
Kresba
Steve Ditko
Steve Ditko
Kresba

Komentáře uživatelů

JohnnyRocker
Offline

Ve světě komiksů se pohybuji teprve chvilku. Začal jsem pořádně fandit komiksům až u UKK (Ultimátní Komiksový Komplet) a tohle byl můj první. Koupil mi ho kamarád na narozeniny. A byl to fantastický dárek, myslím že nejlepší komiks na začátek protože vám představí hned několik superhrdinů a navede na další komiksy navíc je to zajímavé mít tolik zběratelských kousků v jednom komiksu, který vás stojí dvě stovky.

(2. dubna 2016)
DrKeroch
Offline

Všechny komiksy mě dost bavily kromě fantastické 4 tu jsem neměl nikdy rád a asi jí nikdy rád mít nebudu

(20. července 2016)
jh666
Offline

Tohle nejde hodnotit jinak. Jasně, ty příběhy jsou strašně ukecané, s hodně starou kresbou, v půlce příběhů jsou nepřátelé komunisti a v případě FF je ten příběh prostě špatný. Na druhou stranu je na těch příbězích něco, co vás k nim přitáhne. Nejlepší Originy jsou podle mě ty Spider-Man a Daredevila, nejhorší jednoznačně Fantastic Four. Plné hodnocení si tenhle kousek zaslouží už jen proto, že vůbec vyšel. Mohli tam ale dát i Thora a Strange, nějak mě nenapadá, kde by se jejich první příběhy měly objevit. Proto 88 %

(22. července 2015)
arrow
Offline

Je velice těžké tento komiks zhodnotit, jelikož jsou to prostě počátky. Je zde stará klasická kresba, nudnější texty a propagace Ameriky. Je rozhodně dobře, že tento díl vydali, protože dostat se k těmto sešitům by mohlo být celkem náročné. Nejlepší je samozřejmě Daredevil, jehož kresba už je na vyšším levelu a působí temně, ale i příběh a texty vás vážně vtáhnou. Dále je velice dobrý spiderman (amaizing fantasy), x-men a hulk. Naopak FF je vážně příšerná. Jestli se chcete začít zajímat o Marvel svět, nedoporučuji začít tímhle jelikož by vás to mohlo lehce odradit. 90%

(16. října 2015)
Drekorian
Offline

„Captain America nikdy nelže. Jdeme!“ Ach, zlatá šedesátá. Stan Lee vybudovává prakticky z ničeho současné marvelovské superhrdinské impérium příběhy, ve kterých se to hemží podivnými monstry, komunisty, všemocnými tranzistory, radioaktivitou a podivnými vynálezy. Určité motivy se napříč originy opakují: armáda a vojáci jsou naprostí pitomci, radioaktivita a paprsky z vesmíru jsou zdrojem záhad a zvláštních schopností, všechny ženské postavy jsou psány jako naprosté slepicoidní pipky (mimochodem celkem trvalá součást tvorby Stana Leeho). Samotné příběhy nelze hodnotit příkrým pohledem dnešního komiksového trhu, ale i při přimhouření obou očí je přinejmenším polovina příběhů hloupoučky naivňoučkých (Fantastic Four, Ant-Man, Hulk, X-Meni). Přesto se dá kniha do značné míry doporučit nejen těm, kdo mají o zájem o historii superhrdinského komiksu (kresby Steva Ditka, Jacka Kirbyho nebo Donnyho Hecka jsou báječné i po téměř padesáti letech), ale originy Spider-Mana, Daredevila a hlavně návrat Kapitána Ameriky z ledového vězení, to jsou příběhy, které mají šanci oslovit i dnes. Jako velice zdařilý hodnotím překlad Martina D. Antonína, který zachovává takový ten zvláštní dobový punc.

(28. března 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvel Origins: The 60s
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 22/07/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jack Kirby
Scénář: Stan Lee
Kresba: Larry Lieber
Kresba: Steve Ditko

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 220
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. června 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku