88.6%
Ultimátní komiksový komplet #085: Marvel počátky - 60. léta

Vyrazte s námi do svižných šedesátých let a objevte už klasické první příběhy nejslavnějších hrdinů Marvelu.

Obsah

Připomeňte si éru zcela nepřekonatelné komiksové kreativity a nechte si od legendárních marvelovských umělců (jako je například Stan Lee či Jack Kirby) odvyprávět první dobrodružství mnoha nejproslulejších postav celého světa komiksů.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fantastic Four č. 1, Amazing Fantasy č. 15, Incredible Hulk č. 1, Daredevil č. 1, Tales of Suspense č. 39, Uncanny X-Men č. 1, Avengers č. 1, Avengers č. 4, Tales to Astonish č. 27 a Tales to Astonish č. 44.

Autoři

Jack Kirby
Jack Kirby
Scénář
Stan Lee
Stan Lee
Scénář
Larry Lieber
Larry Lieber
Kresba
Steve Ditko
Steve Ditko
Kresba

Komentáře uživatelů

JohnnyRocker
Offline

Ve světě komiksů se pohybuji teprve chvilku. Začal jsem pořádně fandit komiksům až u UKK (Ultimátní Komiksový Komplet) a tohle byl můj první. Koupil mi ho kamarád na narozeniny. A byl to fantastický dárek, myslím že nejlepší komiks na začátek protože vám představí hned několik superhrdinů a navede na další komiksy navíc je to zajímavé mít tolik zběratelských kousků v jednom komiksu, který vás stojí dvě stovky.

(2. dubna 2016)
jh666
Offline

Tohle nejde hodnotit jinak. Jasně, ty příběhy jsou strašně ukecané, s hodně starou kresbou, v půlce příběhů jsou nepřátelé komunisti a v případě FF je ten příběh prostě špatný. Na druhou stranu je na těch příbězích něco, co vás k nim přitáhne. Nejlepší Originy jsou podle mě ty Spider-Man a Daredevila, nejhorší jednoznačně Fantastic Four. Plné hodnocení si tenhle kousek zaslouží už jen proto, že vůbec vyšel. Mohli tam ale dát i Thora a Strange, nějak mě nenapadá, kde by se jejich první příběhy měly objevit. Proto 88 %

(22. července 2015)
Drekorian
Offline

„Captain America nikdy nelže. Jdeme!“ Ach, zlatá šedesátá. Stan Lee vybudovává prakticky z ničeho současné marvelovské superhrdinské impérium příběhy, ve kterých se to hemží podivnými monstry, komunisty, všemocnými tranzistory, radioaktivitou a podivnými vynálezy. Určité motivy se napříč originy opakují: armáda a vojáci jsou naprostí pitomci, radioaktivita a paprsky z vesmíru jsou zdrojem záhad a zvláštních schopností, všechny ženské postavy jsou psány jako naprosté slepicoidní pipky (mimochodem celkem trvalá součást tvorby Stana Leeho). Samotné příběhy nelze hodnotit příkrým pohledem dnešního komiksového trhu, ale i při přimhouření obou očí je přinejmenším polovina příběhů hloupoučky naivňoučkých (Fantastic Four, Ant-Man, Hulk, X-Meni). Přesto se dá kniha do značné míry doporučit nejen těm, kdo mají o zájem o historii superhrdinského komiksu (kresby Steva Ditka, Jacka Kirbyho nebo Donnyho Hecka jsou báječné i po téměř padesáti letech), ale originy Spider-Mana, Daredevila a hlavně návrat Kapitána Ameriky z ledového vězení, to jsou příběhy, které mají šanci oslovit i dnes. Jako velice zdařilý hodnotím překlad Martina D. Antonína, který zachovává takový ten zvláštní dobový punc.

(28. března 2016)
47
Offline
47

Plynulý rozhodne nie je slovo ktoré tento komiks vystihuje..ale nemožem si pomocť.Originy Stana Leeho majú aj po dekádach stále svoje čaro...škoda že príbehy ktorích scenáre písal niekto iný niesú tak dobre stráviteľné...Kresbu nie je moc podstatné rozoberať zo samojzrejmích dovodov....Za mňa prekvapivých 5z5

(1. prosince 2015)
S4TW
Offline

Tohle je přesně to dílo, které se nedá objektivně hodnotit a já se o to ani moc pokoušet nebudu. Samozřejmě, že je to dílo, kde máte kvanta zbytečného textu, hrdinové se místy chovají iracionálně, až naivně či dětsky, propaganda USA je tu v plné paráda (válka ve Vietnamu, Studená válka), kresba je úplně jinde než dnes, ale historickou hodnotu těmto dílům upřít nelze. Navíc i zde jsem si našel příběhové skvosty, které i za dnešními komiksy o moc nezaostávají, jedná se především o Spider-Mana, Daredevila, Avengers a Hulka. Mezi ty fakt slabé řadím především oba příběhy s Ant-Manem, které jsou fakt špatné. Kresba je sice retro, ale je to to absolutně top retro, jelikož Kirby a Ditko, neee? Ale především jsem byl nadšený z Billa Everetta, který dokázal naprosto bravurně nakreslit sešit s Daredevilem, to byla absolutní šedesátková lahoda. Je sice fakt, že jestli něco, tak se tato kniha fakt nečte svižně, ale myslím si, že by si jí měl přečíst každý fanda superhrdinského komiksu, jelikož zde nebyly položeny jen základy Marvelu, ale byl zde posunut žánr superhrdinského komiksu obecně. Jo, a ještě jednu věc mi Počátky ukázaly, že Stan Lee je opravdu génius.

(19. srpna 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvel Origins: The 60s
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 22/07/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jack Kirby
Scénář: Stan Lee
Kresba: Larry Lieber
Kresba: Steve Ditko

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 220
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. června 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku