60.0%
Ultimátní komiksový komplet #099: X-Men - Soumrak Mutantů
60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Přichází soumrak mutantů.

Obsah

V téhle sbírce klasických x-menských příběhů posílí tým mutantských teenagerů o dva nováčky, Polaris a Havoka, a společně se utkají se starými známými, ale i novými padouchy. Ať už proti nim bude stát děsivý Living Monolith nebo roboti Sentinelové, bude to pro naše hrdiny zkouška, jakou dosud nezažili.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

X-Men #50-59.

Autoři

Arnold Drake
Arnold Drake
Scénář
Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Neal Adams
Neal Adams
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Retro komiks, jehož kvalita je jak na horské dráze. A to jednak po stránce výtvarné, tak i po té písemné. Kresba je tu ve špatném podání od Hecka se Smithem, průměrném od Steranka a vynikajícím od Neala Adamse, který dokazuje, že by se se svým stylem neztratil ani v dnešní době. Štěstí pro tohle dílo je, že Adams kreslil značnou část knihy. Jeho kresba je dynamická, precizní se skvěle vykreslenými detaily. Vše na vás dýchá svou realističností a navíc velkou třešničkou je výtečná práce s panely, která je na tu dobu dost neobvyklá. Adams zvládl skvěle nejenom velké souboje, ale i krásné detaily tváří hrdinů, díky čemuž můžeme v nich doslova číst. Příběhová stránka je na tom dost podobně, ale kvalit kresby i tak nedosahuje. Je zde docela slušný rozjezd, hodně špatný a dost wtf prostředek a skvělý závěr v podání posledních dvou sešitů. Ovšem celou knihu brzdí kvanta zbytečného textu, který velice dynamický a akční příběh neustále brzdí, takže se budete místy dost prokousávat. Chápu, že se takhle dřív hold psalo, ale v tomto konkrétním případě mi to dost pokazilo celkový dojem z knihy. Naopak postavy zde fungují velice slušně, jsou zajímavě napsané a já si v podstatě všechny hlavní hrdiny oblíbil, což se mi často nestane ani u novějších děl. Příběh je samozřejmě doplněn o velké množství naprostých ptákovin (například, kdy X-Meni celkem bez zábran zrubají obyčejné strážníky), ale to už je hold starší doba. Ve finále se jedná o celkem slušné retro dílo, které ovšem trpí velkým množství nedostatků, ale kresba Neal Adamse mu dost pomáhá.

(19. června 2015)
jh666
Offline

Taková typická klasika. Ničím neurazí ani ničím nenadchne. To vlastně není úplně pravda, obálka sešitu 50 je prostě úžasná (a to starou kresbu moc nemusím). Příběhově to šlape, ale tady je jedna velká chyba, proč sem sakra nemohli přidat ještě sešit 49, vždyť druhá generace byla ještě tlustší, takhle to na začátku příběhu docela ubližuje. Kresebně je to na svou dobu průměr, i když kresba Smithe v jednom sešitu byla o třídu horší než zbytek. 65%

(10. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Twilight of the Mutants
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 10/06/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 1969
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Arnold Drake
Scénář: Roy Thomas
Kresba: Neal Adams

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 10. června 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku