100.0%
Kolosální Conan
100.0%

Nechte se pohltit příběhy plnými odvážných mužů a krásných žen. Přeneste se do světa ve kterém prastarým říším vládne tajemná magie a krutá božstva. Do světa ve kterém je na každém kroku cítit vzduch dobrodružstvím.

Obsah

"Mezi okamžikem, kdy oceány pohltily pyšnou Atlantidu, a vzestupem synů Aryových, bylo údobí o němž se dnešním lidem ani nesní. Do něj se zapsal Conan, černovlasý, se zasmušilým pohledem a mečem v pěsti, zloděj, nájezdník a zabiják, plný velkých zármutků i bezuzdného veselí, aby srazil drahokamy zdobené trůny Země pod podrážky svých kožených sandálů."

Velkoformátová kniha o 1264 stranách, obsahuje celou sérii 51 sešitů velmi úspěšné a překrásně kreslené série Conan. 

Kolosální Conan vychází přímo z původních povídek tvůrce Conana spisovatele Roberta E. Howarda (Dcera pána mrazu, Bůh v míse, Věž slona, Síň mrtvých, Darebáci v domě, Nergalova paže) a každou si bere za základ vlastního románu. Na Howarda je velmi obtížné navazovat, ale Kurtu Busiekovi, který nad celou sérií držel dohled, se to skvěle podařilo a všichni příznivci slavného barbara budou určitě víc než spokojeni. 

Knihu přeložil Jan Kantůrek, který Conana pro nás v České republice a na Slovensku objevil. 

Pro ty, co ještě neměli možnost propadnout tomuto fantastickému světu, je to neopakovatelná příležitost s Conanem začít. 

Výjimečnost této knihy podtrhuje obálka legendárního malíře fantaskních světů Franka Frazetty.

 

Poznámky

Kolosální Conan je další velkoformátovou knihou, kterou nakladatelství Comics Centrum vydalo díky jejim fanouškům, kteří si knihu objednali a zaplatili v předprodeji. Minimální počet objednaných knih musel být 300 kusů, nakonec se našlo 848 jedinců, kteří si tuto parádu chtěli přečíst a byli ji ochotni zaplatit předem.

Svazek obsahuje:
- 51 sešitů série Conan
- předmluvu Kurta Busieka
- doslov Timothyho Trumana
- 1264 barevných stran

Vazba:
- šitá knižní vazba s matným potahem
- zlatoražba na titulu a hřbetě
- červený kapitálek
- červená stužka

Autoři

Frank Frazzeta
Frank Frazzeta
Obálka
Kurt Busiek
Kurt Busiek
Scénář
Mike Mignola
Mike Mignola
Scénář
Timothy Truman
Timothy Truman
Scénář
Dave Stewart
Dave Stewart
Kresba
Cary Nord
Cary Nord
Kresba
Zobrazit více

Komentáře uživatelů

TonyT
Offline

Tento skvost a srdcovku jsem dostal ve své době opravdu nečekaně k narozeninám a je to bezkonkurenčně nejkrásněji zpracovaná kniha, kterou jsem kdy držel v ruce. Každý kdo zbožnuje fantazy a Conana bude naprosto nadšen. Dech beroucí zpracování Conanovských příběhů a že už jsem jich pár přečetl, jsou doprovázeny nádhernou kresbou nebo spíše malbou v podání ústřední dvojice Nord&Yeates, tu navíc skvěle doplnují ostatní kreslíři, v čele s neskutečným Gregem Ruthem, který si vzal na starost Conanovo mládí. Rozhodně zde ale nehledejte moderní mainstreamovou superhrdinskou kresbu. Není to pro každého ovšem je originální a je svá a dokonale komiksu sedí. Jinak ComicsCentrum odvedlo parádní práci a názory typu , že je komiks příliš velký, nedá se s ním cestovat a kdo ví co ještě, mi přijdou zcestné. Tohle je sběratelská věc, kde máte kompletní příběh od Kurta Busieka pohromadě v luxusním podání a ten kdo viděl původní první svazek v malém formátu mi dá jistě za pravdu, jak tenhle velký formát umožnil kresbám a příběhu rozkvést do krásy.

(25. července 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Colossal Conan
Druh Román
Žánr Fantasy
Série --
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 30/06/2015
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Kurt Busiek
Scénář: Mike Mignola
Scénář: Timothy Truman
Kresba: Dave Stewart
Kresba: Cary Nord
Obálka: Frank Frazzeta

Typ vazby

Vázaná

Formát 217x320mm
Počet stran 1264
Tisk barevný
Cena 2900.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 29. května 2015
Naposledy editováno 29. května 2015

Najdete nás na Facebooku