85.0%
Želvy Ninja: Menu číslo 1
85.0%
-- %
Extérní hodnocení

Pojďte se společně s námi na chvíli vrátit do dětství v původních příbězích Želv Ninja. Známe je všichni, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy?

Obsah

Původně Želvy Ninja vznikly jako undergroundový komiks pro dospělé. Vymysleli si ho před třiceti lety doma „na koleně“ dva talentovaní mladíci Kevin Eastman a Peter Laird. Jejich komiks si záhy oblíbila spousta čtenářů a všimli si ho i televizní producenti. Ti pak Želvy přizpůsobili pro dětské diváky a zahájili tím jejich vítězné tažení celým světem. A proto je i my známe právě v téhle podobě. Pojďte si užít příběhy Leonarda, Rafaela, Michelangela a Donatella.

Vždyť u čeho jiného si můžete z vlastní zkušenosti říct: Testováno na dětech! A s úspěchem.

Autoři

Peter Laird
Peter Laird
Kresba/Scenář
Kevin Eastman
Kevin Eastman
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

DrKeroch
Offline

Už odmalička jsem se díval na seriály a na filmy, které se hodně liší od komiksů ale nezklamali mě ani trochu

(20. července 2016)
Drekorian
Offline

Hahahá! Hype nelhal. Želvy jsou třeskutá zábava. Syrová, ne moc pěkná kresba komiksu pěkně sedí a vlastně jsem i rád, že se želví nindžáci dočkali koloringu. Akorát se přiznám, že nemám tak úplně pocit, že by šlo o nějakou obrovskou žánrovou parodii. Ano, narážky v komiksu samozřejmě jsou (hlavně na Daredevila), ale buď se jedná o tak laskavý humor, že jde vlastně o popkulturní narážky, nebo parodie za ty roky pěkně vyčpěla. Do dalších dílů jdu určitě.

(13. ledna 2016)
S4TW
Offline

Jsou čtyři, jsou drsní a rádi dají někomu po tlamě, jo a jsou to Želvy. Jedná se o daleko drsnější a temnější Želvy, než jsme byli zvyklý z dětských animáků a knížek, ale určitě to není vůbec na škodu (ba naopak). Nechybí zde velice ostré hlášky s vulgarismy, krvavé souboje a napjatá akce. Vše velice dobře podtrhávají temné barvy, které se k tomuto dílu skvěle hodí. Kresba je klasický undergroundový oldschool, styl který někdo vyhledává a má rád a jiní z něj moc nadšení nejsou, neb jsou zvyklý na dnešní propracovanou počítačovou tvorbu. I přesto je kresba slušná a povedeně umocňuje atmosféru celého komiksu. Ano, scénář je takový nevyrovnaný, kdy se na nás nejprve vrhá solidní jízda v podobě kvalitního originu, kdy nám je představen původ Želv, mistra Třísky a jejich úhlavního nepřítele Trhače. Pak nastává slabší část s Myšilovama a docela nesympatickou April a vše završuje skvělá Raphaelova sólovka. Ve finále bych řekl, že se jedná o sice jednoduché, za to ovšem zábavné, akční a svěží dílo. Milovníci starších děl si přijdou na své, ostatní si užijí kvalitní origin Želv.

(3. června 2015)
47
Offline
47

Toto som teda nečakal....Ninja Korytnačky zabíjajú svojich protivníkov,Casey Jones je vyšinutý vrah,April nieje reportérka a Splinter....no ten je ako jeden z mála taký,akého si ho pamatám...Strhujúce tempo a dosť špecifická kresba servírujú nármanú zábavu....Nič viac a nič menej....4,5z5

(18. dubna 2016)
Zlý kůň
Offline

Hodně zajímavý komiks, který mě ale upřímně moc neohromil. Kresba má něco do sebe, je hodně specifická. Příběh je fajn, ovšem ničím překvapující. Takže celkově takový lepší průměr.

(18. července 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Ninja Turtles
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Želvy Ninja (2015)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 01/06/2015
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Peter Laird
Kresba/Scenář: Kevin Eastman

Typ vazby

Brožovaná

Formát 154x234mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 27. května 2015
Naposledy editováno 27. května 2015

Najdete nás na Facebooku