84.0%
Ultimátní komiksový komplet #072: Venom
84.0%
-- %
Extérní hodnocení

Bývalý mariňák Eugene "Flash" Thompson obětoval své zemi vše. Nyní dostal druhou šanci a přihlásil se k přísně tajnému projektu označovanému jako Operace Venom.

Obsah

 Propojený s mimozemským symbiontem, který byl kdysi Spider-Manovým kostýmem, se musí pokusit najít dost vůle, aby využil své schopnosti ke konání dobra, jinak riskuje, že se stane další obětí symbiontových temných tužeb.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Venom (Vol. 2) #1-5

Autoři

Rick Remender
Rick Remender
Scénář
Tony Moore
Tony Moore
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Fajn jednohubka s Venomem. Anti-hrdinou kterého z komiksů zatím neznám (znám ho z filmu) a byl jsem na něj nejen zvědavý, ale taky jsem se o něm chtěl dozvědět něco víc. Tenhle komiks mi o něm pověděl celkem dost a jako seznámení s postavou to považuji za slušnou knihu. Bohužel problém této knihy je že začíná tak že vás bezhlavě hodí do akce a je jen na vás jestli si z toho něco odnesete nebo budete jen sledovat akci která je sice krásně nakreslená, ale je to jen a jen akce. Žádný hlubší příběh to nemá. Je škoda že komiks nezačal posledním čili 5. sešitem který je nejen že podle mě nejlepší z celé knihy, ale také by se více hodil jako takový klidnější začátek, který popisuje osobní problémy \"Flashe\" Thompsona. Kniha tím pádem tedy končí dobrým sešitem, ale za to sešitem který nic neuzavírá, ale naopak ukazuje že tahle série teprve tímto sešitem začíná. A to je škoda, protože pokračování se asi nikdy nedočkám. Za mě tedy fajn počtení se super kresbou, ale nic velkého od toho nečekejte. 75 %

(17. listopadu 2017)
S4TW
Offline

Řekl bych, že se jedná o zcela netradiční představení postavy Venoma. Je to akční jízda, která má spád, příběh se nezastavuje a je nabitý akcí. Ale vše se neustále nese na jisté psychologické vlně, kdy je dopodrobna rozebrán psychický stav Venoma, respektive jeho hostitele Flasha Thompsona, který se potýká hned s několika problémy. Flash je na pokraji šílenství, které mu způsobuje spojení s Venomen a do toho zažívá ještě několik dalších nepříjemných věcí, ať už se jedná o různé vypjaté souboje s protivníky nebo osobní problémy. Autorovi se jednoduše skvěle povedlo postavu Venoma rozebrat a ukázat jí čtenářům z jiného úhlu pohledu, než jsou zvyklý. Ovšem nebojte, bude I vyplazování dvou metrového jazyka a cenění dýkovitých zubů, to vše doplněné o potoky slin. Skvěle jsou tu ztvárněné I vedlejší postavy jako Jack O’Lantern nebo Crime-Master a potěší i hostování Spider-Mana či Kravena. Občas mi trochu překážel i ten vlastenecký patos, který bych zrovna u postavy Venoma nepotřeboval, ale čemu se divit, když to psal autor, co psal i Capa. Kresba mě moc osobně nesedla, ale na druhou stranu její nádech ponurosti a vybledlosti se skvěle doplňuje se stylem, jakým je kniha psaná. Celkově jsem s komiksem spokojený, užil jsem si ho a dost rychle přečetl. Určitě to není něco, z čeho bych tajil dech a týden nemohl usnout, ale na zabavení to je dobrý a klidně bych v této sérii pokračoval, což je vždy dobré znamení.

(16. června 2015)
Drekorian
Offline

Komiksová kniha, se kterou mám pocit jako na horské dráze. Venom začíná nudnou introspektivou a bojem s Kravenem, při kterém se to toho moc nenakecá, ale hodně napřemýšlí, protože samozřejmě, že Venom je teď tak trošku emo. Podobně pokračuje i druhý sešit a kdo to nevzdá a dojde až ke třetímu a čtvrtému, dočká se toho pravého nářezu. Pátý ukazuje civilnější stránku, což je sice fajn, ale čekal bych ji u trochu jiného typu komiksu. Ze všech prací Tonyho Moora, které jsem měl tu čest vidět, je Venom jednoznačně nejslabší. Pořád je to Tony Moore, ale tentokrát takový... průměrný. Což v jeho případě rozhodně není standard. S odřenýma ušima 4 hvězdičky.

(28. května 2015)
47
Offline
47

Rick Remender je pre mňa neznámou takže som nemal šajnu čo od neho čakať....čo čakať od Venoma samozrejme ako komiksový fanda viem.Komiks na mňa zaposobil nejednostvárnosťou príbehu,čo vie byť zradné...tu sa to potvrdilo...Časť príbehu venujúca sa Flashovy a jeho akciám pre vládu,či pre koho, je zábavná...akčná,svižná prostá šokujúcich zvratov či zpletitého príbehu..nevadí,lebo je to skutočne posobivá zábava.Flashove myšlienkové pochody sú samozrejme plusom no komornejšie časti príbehu pred nudnosťou nezachránia.Flash je tu skor tragická postava,ale to som pochopil už z toho že prišiel o nohy a istý čas dosť chlastal,takže prehlbovanie jeho tragickosti v podobe,tiež,alkoholického fotra mi prišlo ako úplne zbytočné.Vhodnejšie by bolo prehlbenie jeho vnútorného a do istej miery aj fyzického boja so symbiontom,ktorý je po istej dobe spojenia schopný Flasha ovládnuť.Príbeh tak posledným zošitom úplne stratil tempo.Iste,posledný zošit tejto knihy zrejme pridal sérii Venom istú zápletku k riešeniu,ale toho sa nám v Ukk nedostane takže tu je proste na obtiaž.Možno po štvrtom zošite mohol prísť strih na akúkoľvek uzavretejšiu epizódku ktorá by knihu zakončila.Kresba Tonyho Moora je celkom obstojná.Vyvedená v šedých odtieňoch,ktoré sedia ladeniu tohto príbehu.....4z5

(21. září 2015)
jh666
Offline

Na Agenta Venoma jsem byl hodně zvědavý. Díky Ricku Remenderovi jsem se navíc i dost těšil, jelikož jeho Captain America je dost povedený a jeho Uncanny Avengers jsou dokonce perfektní. Venoma bych pak zařadil kvalitativně mezi tyto dvě série. Po scenáristické stránce není, co bych vytkl. Příběh má spád, napětí funguje, a akce je výborná. Nejlepší je ale psychologická stránka komiksu, tedy ´´vnitřní´´ boj Flashe se symbiontem. Úplně perfektní nebyla kresba, ale k příběhu se docela hodila. Hostování Spider-Mana potěšilo. 95 %.

(27. května 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Venom Vol.2
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 27/05/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 04/01/2004
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Rick Remender
Kresba: Tony Moore

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 27. května 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku