90.0%
Ultimátní komiksový komplet #114: Uncanny X-Men - Druhá generace
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Původní X-Meni zmizeli během rutinní výpravy na tajemný ostrov Krakoa. A tak musí jejich vůdce, nejmocnější telepat světa Charles Xavier, najít nový tým, který by mutantské hrdiny zachránil.

Obsah

 Stanete se svědky zrodu nové generace ikon Marvelu, protože na Xavierovo volání o pomoc odpovídají taková jména jako Wolverine, Storm, Nightcrawler, Colossus a mnozí další. Druhá generace X-Menů přichází!
 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Giant-Size X-Men 1# a X-Men #94-103.

Autoři

Len Wein
Len Wein
Scénář
Chris Claremont
Chris Claremont
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Další klasické dílo, které bylo zásadní pro jeden z nejoblíbenějších superhrdinských týmů. Možná právě toto dílo zapříčinilo takový vzestup popularity a získalo X-Menům místo na výsluní. Je to sice opět starší kousek, čili obsahuje různé věci, které se dnes již v komiksu nevyskytují, a kdyby se vyskytovaly, tak to většina lidí odsoudí, ale tentokrát je vše v přijatelné míře a vy si můžete užít ten správný old school s minimem rušivých elementů. Ano, textu tu je hodně, ale tentokrát je ten vysloveně zbytečný text sražen na úplné minimum a autor především využívá dialogy místo popisujících monologů. Ano, postavy se občas chovají trochu naivně, ale na druhou stranu jsou skvěle napsané, sympatické a oblíbíte si je. To je možná důvod, proč je tohle dílo tak zásadní, jelikož autorům se povedl obměnit téměř celý tým tak, že si nové postavy získali daleko větší popularitu, než tomu bylo u těch starých. No řekněte sami, postavy jako Wolverine, Colossus, Nightcrawler, Storm, to jsou jedni z nejikoničtějších mutantů vůbec. Příběh šlape, má náboj, neustále se posouvá, nenudí a je okořeněn několika šokujícími momenty, kdy se autor nebojí ani jednoho z X-Menů odkráglovat. Trochu slabší tu je kresba, respektive se jedná o takový slušný old school průměr, neurazí, ale ani tolik nenadchne. Zářivé a jasné barvy nesmí chybět. Pokud to shrnu, tak se jedná o jeden z nejlepších starších kousků, jaký v UKK vyšel, je to zásadní a zábavné dílo, které by měl každý fanoušek superhrdinského komiksu přečíst, navíc Claremont pro X-Meny doslova žil a na tomto díle to je vidět.

(25. června 2015)
jh666
Offline

Druhá generace disponuje vším, co od takhle letitého komiksu čekáte, tedy naivitu, množství textu apod. To ale nemyslím jako výtku, to je prostě fakt, se kterým nic nenaděláte. Knihu hodnotím víceméně pozitivně. Za prvé je to skutečně špalek, potom je to něco, co by člověku nemělo ve sbírce chybět, a na svou dobu mi to přijde i hodně povedené. Příběhy jsou většinou zábavné a docela různorodé (jednou X-Men bojují s démonem, pak si zaletí do vesmíru a nakonec je tu pár starých známých). Textu je sice dost, ale až na některé bubliny se to dá. Velmi kladně hodnotím i kresbu. Fanoušek retro kresby ze mě asi nikdy nebude, ale tahle byla docela fajn. 70 %

(20. května 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Uncanny X-Men - Second Genesis
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 13/05/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 11/06/2004
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Len Wein
Scénář: Chris Claremont
Kresba: David Emmett Cockrum

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 220
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 14. května 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku