90.0%
Mýty 07: Arabské noci (a dny)

Fables Vol. 7: Arabian Nights (and Days)

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Začíná nový konflikt mezi Mýty a Protivníkem – a to útokem na svět arabských mýtů. Což vede nejen k neobvyklé diplomatické misi, ale i k nebezpečnému střetu kultur.

Obsah

Začíná nový konflikt mezi Mýty a Protivníkem – a to útokem na svět arabských mýtů. Což vede nejen k neobvyklé diplomatické misi, ale i k nebezpečnému střetu kultur.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fables #42-47

Autoři

Bill Willingham
Bill Willingham
Scénář

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Zhodnotím to postupně. Arabské noci pro mě nebyli zrovna tím pravým ořechovým. Nové postavy mi nepřišli nijak moc zajímavé celkově dění kolem nich mě až tolik nezaujalo. Willingham sice opět předvedl dobrou práci v dialozích a vyprávění příběhu mělo slušné tempo, ale to nenahradí fakt, že mé nejoblíbenější postavy zůstali stranou a žádná z nových je nenahradila. Tady bych byl dal tak 70%. Pak je tu Rodney a June. Hned u prvního panelu jsem se tak trochu zděsil kresby, která byla až příliš na sílu jiná a neatraktivní, mé zděšení pokračovalo když jsem viděl styl písma ve vyprávění v podobě dopisu. Jenže kresba se postupně začala zlepšovat, na styl písma jsem si začínal zvykat a především to hlavní a tím je příběh začal být velmi zajímavý. Ten nakonec skončil tak parádně, že jsem byl přímo ohromený co se autorovi zase povedlo. Kvůli kresbě a stylu písma bych dal ale 80%. Když to tedy sečtu tak tomuhle dílu dávám 75%

(26. listopadu 2018)
Morzael
Offline

Sedmý díl série Mýty si drží svou výbornou úroveň a rozhodně své čtenáře nezklame. Scénář je radost číst a na kresbu je radost pohledět. Svět Billa Willinghama nestagnuje na místě, ale stále roste, posouvá se a čtenářovi jsou předkládány opět nové postavy, každá dostatečně zajímavá, že si skoro ani nevšimne, že mu chybí jeho oblíbenci z předchozích svazků. Za mě pouze škoda kresby posledního příběhu, jinak jako vždy sérii maximálně doporučuji.

(5. července 2015)
jh666
Offline

Jen krátce. Scénář jako vždy bezchybný, byť v jednom bodě možná trochu naivní (ale přece jen je to pohádka). A ke kresbě můžu říct, že Buckingham je jako vždy skvělý, ale kresba vedlejšího příběhu je o třídu, možná dvě horší (i když ne tak hrozná jako minule u Jacka).

(8. listopadu 2016)
Drekorian
Offline

I po čtyřiceti sešitech z Willinghama pořád padá kouzelný prášek. Arabské mýty krásně provětraly našim pohádkovým postavám perka. Podíváme se i do kouzelné verze Bagdádu, rozpitváme nakolik která bytost ovládá magii a který z mýtů je skutečně doopravdy nejmocnější. Záverečný příběh dřevěného vojáčka a panenky ve stylu R.U.R. a svatba obřadovaná císařem byla dojemná, byť se mi kresba moc nelíbila.

(13. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fables Vol. 7: Arabian Nights (and Days)
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Mýty (2008)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 04/05/2015
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 28/06/2006
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Bill Willingham
Kresba: Mark Buckingham

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Mýty 06: Domovina
Následující
Mýty 08: Vlci

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 1. května 2015
Naposledy editováno 1. května 2015

Najdete nás na Facebooku