96.0%
Sága 1

Saga, Vol. 1

96.0%
-- %
Extérní hodnocení

Magie válčí s vědou, měsíc s planetou – a široko daleko ve vesmíru není kam se před válkou ukrýt… Marko a Alana se o to přesto pokusí. Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví... a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí.

Obsah

Magie válčí s vědou, měsíc s planetou – a široko daleko ve vesmíru není kam se před válkou ukrýt… Marko a Alana se o to přesto pokusí.

Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví... a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. 

Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…

Brian K. Vaughan a Fiona Staples stvořili svět, který je nesmírně působivý, ale i pestrý a přes vážné téma krajně vtipný a zábavný. A zařídili jej takovou sbírkou pozoruhodných a nezvyklých postav, ras, kultur, prostředí, strojů a planet, že je jinde nenajdete v deseti románech.

Dvě Eisnerovy ceny, tři Harveyho ceny, Hugo 2013, British Fantasy Award, Cena Joea Shustera… všechno pro sérii Sága!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Saga #1-6

Autoři

Brian K. Vaughan
Brian K. Vaughan
Scénář
Fiona Staples
Fiona Staples
Kresba

Komentáře uživatelů

Drekorian
Offline

Neskutečný vesmírný nářez, ve kterém Vaughan bezostyšně zkouší, co ještě u čtenářů projde. Antropomorfní roboti s obrazovkou místo hlavy? Pavoučí vražedkyně? Krysoidní růžoví duchové? Check. Check. Check. První kniha je neskutečně slibným vykopnutím směrem k nejvyššímu možnému potenciálu. Nedočkavě čekám na dvojku.

(25. května 2015)
47
Offline
47

Áno...všetky superlatívy ktoré ste na tento komiks niekde zachytili sú čistá pravda.Bastard sci- fi a fantasy okorenený humorom bez servítiek je asi to najlepšie čo som dostal do rúk od čias Bažináča.Každý dialóg končí trefnou pointou alebo dobrým vtipom alebo kombináciou obojeho.Príbeh ma skvelý spád,je plný parádnych postáv,myšlienok a zvratov bez hluchých miest.Kombinuje všemožné s nevídaným a vďaka neprístupnosti pod osemnásť rokov može Vaughan zájsť omnoho ďalej ako trebárs taký Goon....Vďaka za to...Kresba Staplesovej sedí parádne a navyše je okulahodiaca.Skutočne nemám čo by som vytkol..Uvidíme či Vaughan..podobne ako Moore u Bažináča...nestratí dych a tento výborný začiatok ságy Ságy bude knihu za knihou udržovať vysoko postavenú laťku namiesto jej podliezania...Neviem sa dočkať zistiť to....8z5

(23. ledna 2016)
S4TW
Offline

Jedná se o velmi zajímavý mix žánrů, ale i nálad či atmosféry. Komiks se nechal velmi inspirovat ve fantasy a scifi a místy se snažil o takovou parodii. Na jednu stranu tu jsou velmi vtipné, komické okamžiky a vzápětí nás autoři šokují něčím drsným, po čemž máte skutečně zvláštní a nepříjemný pocit. Opravdu mě udivilo, na jaké hraně to balancuje, že v jednu chvíli se řeší absurdní a ulítlá věc a vzápětí se nadhodí vážné téma. Ale dvojici se to povedlo skvěle ukočírovat a mi tak dostávám parádní vesmírnou soap operu. Je to především o rodině a válce. postavy jsou skvěle napsané, dialogy jsou správně úderné a vy vlastně nenajdete chvilku, kdy by jste se nudili. Kresba je taktéž velmi solidní, ač bych jí nezařadil do nějaké své topky. Zatím mě série stoprocentně nepřesvědčila o své výjimečnosti, ač jsem se kvalitně bavil. Pořád je to takový zvláštní mix, který přináší jednotlivé části, které už jinde byly, ač dohromady snad nikdy. Asi takhle, úplně odvařený jsem z toho nebyl, tak uvidíme jak se to posune dále.

(17. února 2018)
karl173
Offline

Skvělé fantasy, které i přesto že vás hodí rovnou doprostřed války ve smyšleném světě, kde má někdo na hlavě obrazovku, druhý rohy a třetí má křídla, budete velmi brzo chápat o čem tento svět je. Vůbec se v něm nebudete ztrácet a naopak velice rychle do něj proniknete a budete svědky surového příběhu, který je tak skvěle napsaný, že budete hltat každou stranu prvních šest kapitol proletíte rychlostí hurikánu. K tomu všemu vám dopomůže skvělé kresba, která je tak propracovaná a zajímavá na každém kroku, že si ji velmi rychle oblíbíte. Skvělý začátek série a věřím tomu že velmi brzy i mé oblíbené. Dávám zatím ještě trošku menší hodnocení, jelikož je tohle začátek a teprve se ukáže co tahle série skrývá. 90%

(26. ledna 2018)
jardoom
Offline

Mistrovské dílo, díky kterému můj komiksový rok 2015 dostal tu nejsladší třešničku na dortu. V tomhle komiksu je sakra všechno. Od fantastiky až ke space opeře . Humor, akce, napětí, sympatické a zajímavé postavy i prostředí, zajímavá zápletka atd atd atd... Tenhle svět si zamiluje každý, kdo se v komiksu dostal dál, než k pláštěnkářům.

(5. února 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Saga, Vol. 1
Druh Román
Žánr Sci-fi
Série Sága (2015)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 22/04/2015
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 10/10/2012
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Brian K. Vaughan
Kresba: Fiona Staples

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Sága 2

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 1. května 2015
Naposledy editováno 27. února 2016

Najdete nás na Facebooku