--
Kazatel: Předehra pro mrtvé

Priest, Vol. 1: Prelude for the Deceased, Part 1

--

Vlak se s duněním řítí prérií. Lokomotiva vyfukuje páru a strojvůdce pohání topiče k rychlejšímu přikládání a sám upřeně sleduje trať před sebou. Zatím v posledním vagónu skřípe zamčená truhla pod údery čehosi, co se dobývá ven. Na sedadlech v první třídě doprovází skupina Pinkertonových detektivů vězně s kápí na hlavě a vše z kouta vagónu sleduje potulný kazatel Ivan Isaacs. Jeho svatá mise je jasná: očistit svět od služebníků padlého anděla Temozarely a i od něj samého.

Obsah

Vlak se s duněním řítí prérií. Lokomotiva vyfukuje páru a strojvůdce pohání topiče k rychlejšímu přikládání a sám upřeně sleduje trať před sebou. Zatím v posledním vagónu skřípe zamčená truhla pod údery čehosi, co se dobývá ven.

Na sedadlech v první třídě doprovází skupina Pinkertonových detektivů vězně s kápí na hlavě a vše z kouta vagónu sleduje potulný kazatel Ivan Isaacs. Jeho svatá mise je jasná: očistit svět od služebníků padlého anděla Temozarely a i od něj samého. Nedělá to jen tak pro potěšení, jeho cílem je získat zpět svou duši.

Kazatel je první pohled na u nás dosud neznámý svět asijského, v tomto případě konkrétně jihokorejského comicsu. Jeho autor, scénárista i kreslíř v jedné osobě, Min-Woo Hyung je poměrně zdařilým poutníkem na cestě, kterou již před ním vyšlapal Mike Mignola se svým Hellboyem. Kombinuje pro nás vcelku známé reálie, s vlastními variacemi na téma, jak by také například mohl vypadat Divoký Západ. Pomocí velice osobitého výtvarného stylu vypráví akční příběh s hororovou zápletkou a přivádí k nám zajímavou postavu prokletého kněze, který se snaží bojovat s různými démony a nejvíce ze všeho s těmi, které má sám v sobě.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Min-Woo Hyung
Min-Woo Hyung
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Priest, Vol. 1: Prelude for the Deceased, Part 1
Druh Román
Žánr Horor
Série Kazatel (2004)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2004
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 23/07/2002
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Min-Woo Hyung

Typ vazby

Brožovaná

Formát 138x200mm
Počet stran 186
Tisk černobílý
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 8. května 2012
Naposledy editováno 3. května 2015

Najdete nás na Facebooku