80.0%
Ultimátní komiksový komplet #039: Syn klanu M
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Po událostech Klanu M mutant dříve známý jako Quicksilver přišel o své schopnosti, sestru i smysl života.

Obsah

Pietro Maximoff chtěl jen to, aby byl svět pro mutanty bezpečnějším místem. Je nenáviděný vyhnanec a je sám. Rozhodne se proto vyhledat azyl u své bývalé ženy Crystal a národa Nelidí. Ale nedojde pak díky jeho zoufalým ambicím k ještě větší zradě?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Son of M  #1–6.

Autoři

David Hine
David Hine
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Na Syna klanu M jsem se těšil, ale docela mě zklamal. Začnu nejdříve s klady. Tím největším je pro mě kresba, ta umírněná bledost tomuhle příběhu vážně sedí. Druhým velkým kladem je pak úvodní sešit, Quicksilverova sebelítost a Spider-Manův vztek jsou podány skvěle. Zbytek je už takový průměr. Zapojení Inhumans je příjemné, ale pořád mi to přijde takové nedotažené. Nakonec tedy hodnotím jako lepší průměr 65 %. P. S. Myslel jsem si už neuvidím horší překlad než u Black Panthera, ale tohle byl taky otřes. Nelidi (přestože mě z toho slova bolely oči) bych ještě nějak přežil, ale ta nespisovnost podle mě v psané podobě, pokud není opravdu opodstatněná, vypadá příšerně.

(19. března 2015)
47
Offline
47

Veľmi príjemné prekvapenie.Hinea vobec nepoznám takže som išiel do prvého stretu s jeho tvorbou.Perfektne rozohratý následok udalostí Klanu M.Myšlienka cestovania v čase ma príjemne zaskočila.Antihrdina v hlavnej úlohe mi ulahodí vždy a tu tomu nie je inak.Quicksilver v tejto tragickej polohe je perfektne zpracovaný,jeho konanie je povedal by som klasicky záporácke a pochopiteľné.Záver čistá lahodka.Kresba Martineza,ktorého tiež nepoznám,je trochu niečo iné ale atmosféru a kvalitu tohto komiksu u mňa doťahuje k nadpriemeru...aj napriek tomu že som viac fanúšik trochu inej kresby....5z5

(26. července 2015)
S4TW
Offline

Jedná se o komiks, který si mě získal dvěma věcmi. Za prvé to je úžasně napsaná postava Quicksilvera, který je tu zde vyobrazen spíše jako záporná či negativní postava, která je zasažena událostmi způsobené v Klanu M. Tyto události, při nichž přišel o schopnosti, ho doslova zatlačí do kouta a on, jelikož zdědil po svém otci některé vlastnosti, je ochotný udělat doslova cokoliv, aby své schopnosti získal zpět. A je mu úplně jedno, jestli u toho někoho zradí, naštve či mu ublíží. Pietro je prostě sobec, je cílevědomý a trochu i hajzl. Ale je tak dobře napsaný, že mu prostě máte pocit fandit. Druhým velkým kladem tohoto díla je kresba. Rozhodně to není ta obvyklá, precizní, vyumělkovaná kresba. Ale je to kresba s atmosférou a velice pěkná a navíc je doplněna velmi zdařile zvolenými barvami. Sice si na ní budete ze začátku trochu zvykat, ale jakmile jí přijdete na chuť, tak si jí budete užívat. Barvy jsou takové pochmurnější, nevýrazné, ale celé dílo skvěle podtrhují. V tomto případě odvedlo duo Martinez a Pantazis dobrou práci. Scénář sice není tak silný, jako u jiných děl, ale ve výsledku funguje celkem slušně. První polovina je celkem slušná jízda, druhá polovina trochu skřípe, ale finále to ještě zachraňuje. Překlad trochu kazí celkový dojem (Nelidi prostě nemohu skousnout!). Komiks se určitě neřadí mezi ty velkolepá díla, ale v mnoha směrech funguje celkem dobře, navíc jeho zásadovost se ukáže na konci knihy. Dílo rozhodně má své kouzlo a mě osobně mile překvapilo.

(24. března 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Decimation: X-Men - Son of M
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 18/03/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/08/2006
Vazba Pevná
Autoři Scénář: David Hine
Kresba: Roy Allan Martinez

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 18. března 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku