95.0%
Zámek a klíč 3: Koruna stínů

Locke & Key, Vol. 3: Crown of Shadows

95.0%
-- %
Extérní hodnocení

Zámek a klíč – temná fantasy plná divů od Joe Hilla, syna Stephena Kinga. V její třetí knize se nad Klíčovem začínají stahovat temná mračna a mrtví intrikují proti živým. Kulišák si na pomoc v pátrání po klíči k černým dveřím povolává armádu stínů, která je odhodlána zlikvidovat každého, kdo se jí postaví do cesty.

Obsah

Zámek a klíč – temná fantasy plná divů od Joe Hilla, syna Stephena Kinga. V její třetí knize se nad Klíčovem začínají stahovat temná mračna a mrtví intrikují proti živým.

Kulišák si na pomoc v pátrání po klíči k černým dveřím povolává armádu stínů, která je odhodlána zlikvidovat každého, kdo se jí postaví do cesty.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Locke and Key: Crown of Shadows #1-6

 

První kniha z nové edice Na přání od nakladatelství Comics Centrum. Kniha vyšla na základě objednávek zájemců, kterých muselo být minimálně 500. Nakonec se našlo 892 zájemců, díky kterým tato kniha vyšla.

 

Druhé vydání s upraveným překladem vydalo Comics Centrum v srpnu 2016.

Autoři

Joe Hill
Joe Hill
Scénář

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Třetí díl je klimaxem napětí a tíživé atmosféry dosud vydaných svazků. Dále rozvádí rodinné drama na osobní úrovni, a stupňuje útoky zákeřného záporáka. Přidání nových postav a prvků mytologie je pak už příjemným bonusem, který činí sérii stále svěží a zábavnou. Bohužel na odpovědi na mnohé otázky si ale budete muset počkat do dalších svazků. Každopádně pro člověka, který má sérii rád, je to must have kousek, neboť se jedná o řemeslně mistrovskou práci.

(19. března 2015)
S4TW
Offline

Ani nevím, proč mě první čtení (pouze první dvě knihy), tak moc neuchvátilo, jako čtení druhé. Možná rozpoložení, možná načtené věci to změnily. Ovšem teď jsem z této série úplně unesený! Je to neskutečná jízda, kdy celou dobu držíte zatajený dech a jestli jsem někdy tvrdil, že něco přečtete jedním hltem, tak tady to platí dvojnásob! Ač se jedná o fantasy laděné do hororu, tak je příběh neskutečně uvěřitelný, respektive postavy fungují, jako kdyby jste je skutečně znali. Jste doslova narváni do děje, nejste jen přihlížející ze shora. Tohle má atmosféru, tohle má nápad, tohle má především výborné postavy. Jen s tím strachem to není zase takové, jak se tvrdí v předmluvě, ale na obranu knihy, jsem nikdy v knize strach nepociťoval. Scénář je jednoduše bez chybný (asi ne, ale já to tak cítím), nic mi nechybělo. Kresba je nádherná, opravdu vymazlená a propracovaná s neskutečnými detaily. Nic, jdu čapnout čtvrtý díl a číst dál, protože je to skvělá série.

(29. května 2017)
jardoom
Offline

Jsem naprosto odvařený z toho, co mi Hill naservíroval. Děj se dostal tam, kde bych to vůbec nečekal, a je to tak velmi dobře. Jsem zaskočen vším, co jsem v knize přečetl. Příjemně zaskočen, samozřejmě. Obsahově tento kousek rozhodně patří k nejlepšímu, co zatím Hill a Rodriguez s touto sérií dovedli. Ať už tu máme další svazek.

(25. května 2015)
Drekorian
Offline

Mi se prostě zdá, že tady Rodriguez krapet Hilla podržel. Artefaktů je najednou víc - Koruna umožňuje přivolávat stíny a tak nějak mám pocit, že všechna magická udělátka tak nějak ztrácí punc originality. Kulišák si prochází Lovecraftem jako Gandalf zkřížený s nindžou jenom proto, aby udělal naprosto zbytečnou krpu. Ale bum, éterická akce! To chceš. Teda skoro. Asi jediná věc, který mě fakt bavila a vyvážila protivně pochlastávající matku byla strachuzbavená Kinsey, která ukazuje nakolik je tato naše základní emoce důležitou složkou toho, kým jsme.

(7. března 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Locke & Key, Vol. 3: Crown of Shadows
Druh Román
Žánr Horor
Série Zámek a klíč (2011)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 02/03/2015
Originální vydavatelství IDW Publishing
Datum vydání v zahraničí 29/07/2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Joe Hill
Kresba: Gabriel Rodriguez

Typ vazby

Vázaná

Formát 159x239mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 159x239mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 3. března 2015
Naposledy editováno 12. prosince 2016

Najdete nás na Facebooku