84.0%
Ultimátní komiksový komplet #055: Thunderbolts - Víra v monstra
84.0%
-- %
Extérní hodnocení

Zvládnou Thunderbolts svou novou úlohu? Superhrdinský tým složený ze superpadouchů nastupuje!

Obsah

V době, kdy Amerika ztratila víru v superhrdiny, nastává čas pro tým napravených padouchů – Thunderbolts Normana Osborna. Ale na základně Thunderbolts nevládne zrovna idyla. Vnitřní rozbroje hrozí zničit celý tým a noví hrdinové se musí vyrovnat se svým postavením. Amerika je připravena přijmout své nové spasitele.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Thunderbolts #110-115 a materiál z Civil War: Choosing Sides

Autoři

Warren Ellis
Warren Ellis
Scénář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Jedná se o trochu netradiční pohled na “superhrdinský” tým. No, superhrdinský. Sami řekněte, ve kterém superhrdinském týmu někdo ukusuje hlavy, mrzačí superlidi či trhá ruce. Z tohoto menšího výčtu je jasné, že se jedná o poměrně drsnou jízdu. Komiks je plný brutálních, akčních a bojových scén. Je tu spousta zajímavých postav, o jejichž psychickém stavu se dá říct spousta věcí, ale rozhodně ne, že je v pořádku. Velké plus vidím právě v postavách, ať už se jedná o Normana Osborna, Venoma či Bullseye, skvěle napsané postavy, kterým nemůžete fandit (pokud nejste nějaký zvrácený psychopat), ale i tak vás budou bavit. Příběh je docela přímočarý a soustředí se především na skvělé vykreslení charakteristik postav, vytvoření parádně drsné atmosféry (která je dost ovlivněna situací, která vznikla po události Civil War a čehož spousta padouchů využívá) a destruktivních akčních scén. Víc bych v tom nehledal, ale ke spokojenosti někdy stačí málo, když je to málo uděláno pořádně. Ovšem I tak se jedná o poměrně netradiční a zábavný kousek, který velice dobře představí tým Thunderbolts. A představí ho to tak, jak jsme čekali, nevyrovnaný, zlomyslný, sebestředný a násilný. Kresba je určitě současný nadprůměr. Neměl jsem s ní vůbec žádný problém, je dynamická, akční a energická s důrazem na detaily. Jedná se o vskutku temně pojatý komiks, celkem slušně násilný, ale i zábavný a zajímavý. Ovšem malinko bych vyčetl lehkou přímočarost a málo překvapivých momentů, prostě nějaká ta třešnička tomu ještě chyběla.

(23. února 2015)
zdenda
Offline

V současné době se prokousávám ságou Civil War a toto dílko se do této série skvěle hodí a nastavuje. A je velmi dobré! Všichni jsou tak trošku maniačtí (tedy spíš hodně) a to včetně \\\"kladných\\\" hrdinů. Příběh běží rychle, orientace v něm je snadná a celkově je velmi srozumitelný. Akce probíhá drsně a kresby ještě umocňují náladu. Kresba celkově je úchvatná a rozhodně patří mezi to nejlepší, co v UKK vyšlo.

(3. března 2015)
jh666
Offline

Tentokrát mě Ellis příjemně překvapil, jelikož mě Thunderbolts bavili mnohem více než jsem čekal. Tahle skupina superpadouchů (týmem to nazvat nelze) je tak dysfunkční, že se člověk nemůže nebavit. Například vzájemná nevraživost mezi Songbird a Moonstone je super, stejně jako tři různá šílenství dalších postav (Bullseye, Penence a Gargan/Venom). Největším šílence je samozřejmě šéf, Norman Osborne. Jeho obsese Spider-manem je dokonalá. Vše pak podtrhuje skvělá kresba Mika Deodata. 80 %

(19. února 2015)
47
Offline
47

Príjemné osvieženie medzi superhrdinskými ,,skautíkmi,, Náramne som sa bavil.Sebranka psychopatických v podstate basistov loviacich nelegálnich hrdinov v správne úchylnom podaní Ellisa je skutočne niečo úplne iné ako takmer celý Ukk.Jediné čo mi na tom vadilo bolo že sa jednalo o vysoké číslo série Thunderbolts.Teda sa toho už odohralo hodne pred touto knihou a podľa toho koľko sa toho behom príbehu nakúslo sa toho ešte hodne odohrá.Tým pádom mi príbeh prišiel bez konca.Kresba Deodata je bezchybná aj napriek tomu že príbeh je skor konverzačný ako akčný.Jeho umenie nestráca kúzlo.Aj tak ale spúšťam jednu hviezdu pre neúplnosť príbehu čo mne osobne skutočne vadilo,už len preto že komiks s maniakálnymi psychopatmi v hlavnej úlohe sa nevidí často.....4z5

(26. června 2015)
jardoom
Offline

Scénář stojí na pevných základech, na kterých Warren doslova buduje mrakodrap superzáporáckého ražení. Ve spodních kancelářích otročí za minimální mzdu superhrdinové, a papalášstí padouši tomu všemu šéfujou z vysoce postavených manažerských postů, které má pod sebou superpadouch na antidepresivech. Scénář je tedy zajímavý tím, že se jedná o velmi netypické a lehce zařaditelné dílo. V některých částech svazku jsem se musel hodně přemlouvat k pokračování čtení, většina částí ale plní svou úlohu a čtenáře doslova nutí číst dál.

(19. března 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Thunderbolts - Faith in monsters
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 18/02/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/12/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Warren Ellis
Kresba: Mike Deodato, jr.

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 19. února 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku