73.3%
Živí mrtví 13: Těžká cesta zpět
73.3%
-- %
Extérní hodnocení

Všechno je v naprostém pořádku. Všechno je v pohodě, všechno je idylické. A Rick s tím má problémy. Až moc velké. Že by největší nebezpečí přicházelo právě od něj?

Obsah

Všechno je v naprostém pořádku. Všechno je v pohodě, všechno je idylické. A Rick s tím má problémy. Až moc velké. Že by největší nebezpečí přicházelo právě od něj?

Poznámky

Obsahuje:

The Walking Dead #73-78

Autoři

Cliff Rathburn
Cliff Rathburn
Coloring/Stínování
Robert Kirkman
Robert Kirkman
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Pravdou je, že tomuto dílu chybí nějaké pořádné a zásadnější drama, které by posunulo příběh zase o kus dál. Je to spíše takové ticho před bouří, kde se vyskytují menší a občas i trochu větší přeháňky. Sice tu nenajdeme nějakou velkou akci, ale těch menších je tu dostatek, především Glennova a Heathova výprava, Rickova scénka a závěrečná menší potyčka. Nutno podotknout, že Kirkman pořád drží slušnou atmosféru a pocit napětí, na což jsme již zvyklí, ale i tak si to neustále užívám. Líbí se mi, jak se hlavní postavy neustále vyvíjí a posouvají a stále mě něčím překvapují, jednoduše neustrnou na jednom bodě. Bohužel nové postavy se zatím zdaleka nevyrovnají těm starším a nepřispívají ničím extra zajímavým (vyjma Douglase). Je zde opět větší množství dialogů, ale i nějaké ty akčnější scény se najdou. Řekl bych, že si posledními dvěma díly autor připravuje půdu na pořádnou jízdu, která už musí každou chvíli přijít. Kresba je stále kvalitní, ale to se asi nezmění, neboť jí má na starost pořád ten samý autor, tentokrát bych vyzdvihl skvělé zpracování obličejů postav, ze kterých vyloženě sálají jejich nálady a pocity. Tahle série už nabídla tolik šokujících okamžiků, že ne každý díl vás posadí na zadek (případ tohoto), ale i přesto jsem se bavil.

(20. dubna 2015)
karl173
Offline

Živí mrtví je série, která i když už se v některých momentech může opakovat, tak bude stále dobrá. Skvělou ukázkou je i tento díl, který i když přinese opět pár zásadních momentů, tak se až tak moc neliší ve spoustě věcech, které už jsme zažili. Ale chceme vůbec něco jiného? A můžeme očekávat něco jiného? To jsou otázky, které já i ostatní si jistě jednou položí, ale zatím si je nechávám stranou, protože mě tahle série zkrátka stále baví. 80%

(30. září 2018)
Drekorian
Offline

Za mě zklamání. Čekal jsem, že Rick spustí revoluci, která skončí klasickým spektakulárním průserem a namísto toho se rozvíjí komorní konverzační drama o domácím násilí. Alexandrijci jsou hrozně nesympatičtí a nechopní, snad vyjma Heatha, který se evidentně vyzná v umění postapo scavengingu. Rick začíná evidentně zase blbnout, ale jediný, kdo mu to vmete do ksichtu je přímočarý Carl. Ostatní postávají kolem, neschopni jakékoli výraznější akce. Kirkman se také pokouší o intrikářskou zápletku ztělesněnou otcem Gabrielem, ale ta se podle mě zcela míjí účinkem. Třináctka je mezihra a to zajímavé nás zcela evidentně teprve čeká. Takže naviděnou v červnu, Ricku.

(1. března 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Walking Dead: Too far gone
Druh Román
Žánr Horor
Série Živí mrtví (2009)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 16/02/2015
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 13/12/2013
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Charlie Adlard
Coloring/Stínování: Cliff Rathburn

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x255mm
Počet stran 136
Tisk černobílý
Cena 299.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 9. února 2015
Naposledy editováno 9. února 2015

Najdete nás na Facebooku