80.0%
Ultimátní komiksový komplet #047: Doctor Strange - Přísaha
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Stephen Strange musí zahájit nejdůležitější paranormální vyšetřování své kariéry, aby vyřešil pokus o vraždu – svou vlastní!

Obsah

Jeho věrný pomocník Wong stojí na prahu smrti, a tak je náš doktor nucen cestovat za řešením záhady až na konec marvelovského vesmíru. Čeká ho návštěva mnoha neprobádaných území – New Yorským podsvětím počínaje a smrtícími nereálnými dimenzemi konče.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Doctor Strange: The Oath #1-5

Autoři

Brian K. Vaughan
Brian K. Vaughan
Scénář
Marcos Martin
Marcos Martin
Kresba

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Velmi dobrá jednohubka, kterou zhltnete během chvíle, ale budete se u ní dobře bavit. Mě osobně se tahle líbila hodně a mile mě překvapila. Bylo to čtivé a plné skvělých nápadů. Zároveň jsem byl překvapení tím jak málo stačilo tomuto příběhu k tomu aby byl tak zajímavým. V podstatě se zde nenachází ani žádný vele záporák a přesto to má hloubku. Není tu ani moc magie, kterou bych u Doctora Strange čekal, ale jde spíš jakousi detektivku s osobními vztahy. Kresba příběhu dodává již zmíněnou originalitu a velice mi bavila. Za mě tedy skvělé počtení a jako jednohubka, která nemusí mít epická aby vás vtáhla a nepustila.

(16. ledna 2018)
jh666
Offline

Doctor Strange je po Black Pantherovi druhý hrdina, který by se bez UKK svého booku v češtině jen tak nedočkal. Ale na rozdíl od Black Panthera si Strange podle mě vede o poznání lépe. Kniha nám díky několika flashbackům představí ve zkratce Strangův origin, takže se nikdo nemusí bát, že by nechápal, co je Strange zač. Hlavní příběh je pak dostatečně zajímavý, člověka udrží a rychle odsýpá. Kresba je pak trochu retro, ale příjemně. Nějaké chybky se najdou, ale Strange je přesto dost příjemným čtením. 75 %

(5. února 2015)
Drekorian
Offline

UKK stále umí velice příjemně překvapit a to hlavně u dílů a postav, na které se zrovna dvakrát netěším. Strange mi vždycky přišel jako arogantní blbeček, který navíc stojí od přehršle marvelovských superhrdinů dva kilometry daleko, protože magie nemá s pseudovědeckými originy většiny superhrdinů nic společného a vzájemné souboje mi připadají jako podvádění. Nebýt UKK, Přísahu bych si rozhodně nekoupil a nepřečetl a udělal bych obrovskou chybu. Přísaha je inteligentní kompaktní komiks, který klade podnětné otázky a představuje zajímavá etická dilemata. Na poměrně málo stránkách představuje komornější uzavřený příběh s nepočetnými hlavními postavami a pro mě velice příjemnou kresbou. Špičkování Sherlocka a Watsona jsem vyloženě hltal a přestože by se mu dala upřít určitá neoriginalita, čas věnovaný Přísaze považuji za velice příjemně strávený.

(17. února 2015)
S4TW
Offline

Origin nejmocnějšího kouzelníka Marvelu se zdařil tak na půl. Rozhodně se nejedná o nic zlomového, zásadního či extra zajímavého, ale je to příběh, který potěší a hlavně nám představí další zajímavou postavu. Jedná se v podstatě o mysteriózní detektivní příběh, ve kterém Dr. Strange hledá svého vraha a zároveň se snaží zachránit svého učně a přítele. Strange tu je vykreslený jako arogantní člověk, I když se jeho arogance dosti zmírnila poté, co absolvoval výcvik temných umění. Tato poloha se dle mého soudu k této postavě hodí. Ovšem ostatní postavy jsou nezajímavé a nikdo to tu v podstatě netáhne, vše stojí jen a pouze na Doctorovi. Chtělo by to prostě více té mysteriózní psycho jízdy, paralelní světy, ďábelské protivníky s absurdní stavbou těla a kouzelnické souboje se spoustou barevných výbuchů, ale to tu prostě je v minimální míře. Celé to na mě působilo až moc komorně a nevelkolepě, I když Steve svede 1-2 bitvy, které nebyly snadné a vcelku se povedly. Je to prostě takový průměr, který neurazí, ale ani z toho nebudete padat na zadek. To samé by se dalo říct o kresbě. Není špatná, ale na dnešní měřítka se jedná o čistý průměr. To jak kreslíř podal postavu Strange je v pořádku, bitevní scény také zvládl obstojně, ale celkově mi na tom prostě chybí nějaká větší přidaná hodnota, něco, co by mě zaujalo. Toto dílo jako origin poslouží dobře, ale nevěřím, že se jedná o jeden z nejzajímavějších příběhů s Dr. Strangem a určitě se nejedná o nic víc, než průměrné dílo v rámci UKK. Každopádně z toho šlo vytěžit mnohem víc.

(10. února 2015)
47
Offline
47

Prvý samostatný Strange ktorého sa mi dostalo k čítaniu dopadol na moje prekvapenie celkom dobre.Nečakol som totiž od tejto knihy vobec nič a dostal som príjemný skoroorigin Marvelovského Mága.Vaughanov scenár sice nijako extra neohuruje ale ani nenudí a nepostráda myšlienku.Aj napriek menšiemu počtu strán nič neostalo nedotiahnuté,narozdiel od Astonishing Thora ktorý so zhruba rovankým počtom strán neprehlbil dobre rozpracovanú myšlienku, no Vaughan sa tomuto vyhol s prehľadom,takže po dočítaní som nemal taký pocit nedotiahnutosti a ani krátkosti príbehu...a že krátky teda je....Kresba mi prišla ako moderne pojaté retro kresieb z osemdesiatych rokov,to však nie je výtka ale pochvala....No kedže som dal Asthonishing Thorovy štvrtú hviezdu len vďaka perfektnej kresbe,musím dodať že tu piata hviezda ušla len o malý chĺpok vinou už spomenutej nízkej početnosti strán a nie až tak originálnemu scenáru...Inak teda hodnotím nadpriemerne....4z5

(6. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Doctor Strange: The Oath
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 04/02/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 06/06/2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian K. Vaughan
Kresba: Marcos Martin

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 150
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 4. února 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku