76.0%
Ultimátní komiksový komplet #057: Tajná invaze
76.0%
-- %
Extérní hodnocení

Mimozemská civilizace Skrullů, kteří dokážou měnit svoji podobu, tajně infiltrovala veškeré superhrdinské týmy světa s jediným cílem - planetární invazi.

Obsah

Pozemští hrdinové se musí sjednotit, aby odrazili útok... ale jak to vůbec můžou dokázat, když ani netuší, jestli mezi jejich kolegy není skrytý nepřítel? Jakýkoliv hrdina může patřit k mimozemským útočníkům, a tak se každý musí sám sebe ptát: Komu je možné věřit?

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Secret Invasion #1-8.

Autoři

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Rozhodně se jedná o velkolepý projekt, kterému musela předcházet náročná příprava. Nápad je to velice dobrý, kdy je vlastně kompromitována celá Země a všechny tajné složky i superhrdinské týmy, cizí mocností. Zpracování se také vcelku povedlo. Příběh pěkně odsýpá, vše postupně graduje, rozuzlovává se a směřuje do velkého finále. Ve kterém nastane dvou-sešitová obrovská bitva, kterou jsme v UKK snad ještě neměli možnost číst (tolik superhrdinů bojujících bok po boku s padouchy). Ovšem mám z toho pořád takový divný pocit. Přišlo mi to takové velkolepě přeplácané. Je jasné, že takový příběh musel být velkolepý, ale tady to prostě úplně nefungovalo. Těch osm sešitů je prostě přeplněných. Ohromné množství hrdinů, padouchů, různých postav a neustálé přeskakování z různých příběhových linií způsobuje to, že nemáte možnost se s nikým nějak více sžít nebo zjistit něco o pocitech daných postav. Dokonce i kresba tímto trochu trpí, ano bojové scény jsou dynamické a velkolepé, ale je tam takové množství postav a taková spousta minisoubojů, že si to prostě tolik nevychutnáte. Kresba rozhodně nebyla špatná, ale kupodivu jsem si nejméně užil ty velké bojové scény i přesto, že byly dobře nakreslené. Lu je talent a jeho realistická kresba si zaslouží psát velké projekty. Určitě se jedná o důležitý moment v Marvel Universe, nebyl to ani špatný nápad, kreslíř byl taky dobře vybrán, ale prostě se mělo trochu ubrat na té velkoleposti. Vše je prostě zaměřeno jen na pořádnou akci a rozuzlování předchozích událostí, ovšem nic víc v tom není. Je tu pár emotivních momentů, ale je jim dán tak malý prostor a jsou hrozně rychle nahrazeny dalším bojem/událostí, že vás to vlastně ani nějak nezasáhne. Dost mi to připomínalo Secret Wars (to asi není náhoda), ovšem i ty nepůsobily tak strašně předimenzovaně. Co mě ovšem zaujalo nejvíce je to, jak se Marvelu povedlo všechno pěkně zakomponovat do tohoto příběhu, jak ta dlouhá přípravná fáze tady tomu dala smysl a vše do sebe pěkně zapadlo. A samozřejmě úplný závěr, který hned otevřel další velké události, které se teprve stanou.

(31. ledna 2015)
47
Offline
47

Od komiksu s názvom TAJNÁ Invázia som čakal skor niečo ako špionážny thriller no namiestoto toho som dostal 200 stránkovú vojnu všetkých voči Skrullom.Napriek tomu niesom sklamaný.Bendis tieto nátery vie,ale tu to možno trochu prehnal.Nezapametatelné množstvo postáv zaplnilo príbeh sposobom až neprehľadným,čo je asi najzásadnejšia námietka.Aj napriek tomu ma komiks bavil,pretože je to proste náter.....Kresba Yua je celkom dobrá,je prehľadná aj napriek masovým scénam,no trochu mi tu nesedela.Taký Hitch alebo McNiven by všetkej tej takmer neutíchajúcej bombastickej akcii dali ten právny lesk,ktorý mi u Yua trochu chýbal....no určite nadpriemer takže 4z5.

(23. května 2015)
zdenda
Offline

Nápad na tajnou invazi je jistě výborný. Komu věřit? Nikomu! Komu jednu vlepit? Všem! Ale bohužel jsem se v tom nějak ztrácel! Možná je to tím, že nemám toho tolik přečteno. Každopádně se mi zvraty a překvapení a hádání, kdo je Skrull a kdo ne docela bavilo, ale nebyl jsem schopen číst na jeden zátah a musel jsem od knihy odcházet.

(18. února 2015)
křeček
Offline

Vůbec první UKKčko, co jsem kdy četl. Ikdyž už jsem od té doby četl hodně jiných komiksů, stále patří mezi mé nejoblíbenější.

(6. září 2016)
jh666
Offline

Tajná invaze mě potěšila, ale myslím, že to šlo trošku líp. Jednak chválím Yua, jeho dvoustrany by se mohli prodávat jako plakáty. Ale ani Bendis nezklamal. Příběh šlape od začátku do konce a člověk se nemůže odtrhnout. Přesto mám pořád pocit, že z tématu, kdy si superhrdinové, už takhle rozdělení po Občanské válce, šlo vytěžit víc. 83 %.

(22. ledna 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Secret Invasion
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 21/01/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 21/06/2009
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Leinil Francis Yu

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 226
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 22. ledna 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku