95.0%
Ultimátní komiksový komplet #056: Wolverine - Starej dobrej Logan

Budoucnost po padesáti letech: Zpustlou zemi, která bývala Spojenými státy americkými, si mezi sebe rozdělili tyranští superpadouchové vládnoucí svým poddaným z pozice diktátorů.

Obsah

Budoucnost po padesáti letech: Zpustlou zemi, která bývala Spojenými státy americkými, si mezi sebe rozdělili tyranští superpadouchové vládnoucí svým poddaným z pozice diktátorů. Hrdinové padli a nikdo netuší, co se tehdy stalo Wolverinovi - jeho místo zaujal jen mlčenlivý, stárnoucí muž jménem Logan. Nejde mu už o nic jiného než o rodinu... a ta je nyní ohrožena. Logan má jedinou šanci - musí se vydat napříč celou tou novou Amerikou za posláním, jímž si zajistí budoucnost a smíří se s minulostí.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Wolverine (vol. 3) #66-72 a Wolverine: Giant Size Old Man Logan

Autoři

Mark Millar
Mark Millar
Scénář
Steve McNiven
Steve McNiven
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

zdenda
Offline

Příběh se mi celkem líbil, kresba je také pěkná, ale nějak mi chování Rosomáka k této postavě moc nesedělo. I když zde byl tragickou postavou, nevěřím, že 3/4 knihy by se nechal bít! Proto sundavám jednu hvězdičku.

(18. února 2015)
47
Offline
47

Millara som si zaškatulkoval ako scenáristu priamočiarych akčných náterov postrádajúcich hlbšiu myšlienku,čo mi nikdy neprišlo ako mínus.Tento status viac menej potvrdil aj tu,aj ked tento komiks hlbšiu myšlienku nepostráda.Určite najlepšie dielo Millara v ukk,ktoré prináša úplne iný pohľad na Wolverina.Originálna myšlienka urobiť z Logana pacifistu a otca rodiny vzala za svoje drsným sledom udalostí ktoré ho donútili hodiť pacifizmus za hlavu a naporcovať všetkých ako som to ešte nevidel.Nadávky,hory mŕtvol a litre krvy mi ulahodili,až tak že mi takmer počas celého komiksu nezmizol z tváre uchylný úsmev.Kým Logan odmietal byť skutočným Wolverinom ako si ho pametáme staral sa o mŕtvoly skvele spracovaný Hawkeye.McNivenova kresba sa mi moc páčila už v Civil War a svoje schopnosti tu znovu potvrdil.Tento komiks je proste radosť čítať a za mňa konečne niečo v ukk čo určite nie je pre čitateľov do 18 rokov.....Čistá paráda...samozrejmích 5z5

(17. května 2015)
jh666
Offline

Konečně zase jednou vyšla v kompletu nějaká pecka, která si zaslouží plné hodnocení. Millar zkrátka umí (většinou, nevím, co s ním bylo u Ultimate Avengers) a McNivenova kresba je špičková. Ač jinak přílišné násilí nemusím (proto mi nesedl třeba Punisher), tady to má ve většině případů oprávnění. Tahle Země je opravdu drsné špinavé místo, kde to v rukavičkách nejde. Jen je škoda, že ještě neudělali prequel s pádem hrdinů. 100 %.

(7. ledna 2015)
S4TW
Offline

Je to paráda, lehnout si na záda a číst si Starýho dobrýho Logana! Opravdu špičkové dílo, kdy se opět sešli dva profíci svého řemesla. Millarův scénář je excelentní, kdy vlastně musel přijít se zcela novým (změněným světem), což často bývá velice ošemetné, ale on dokázal vytvořit něco velmi originálního a zároveň zajímavého a precizního. Tento nový svět je vlastně taková noční můra superhrdinů a Loganovu osobnost posunul do takové míry, že jsme si ho takto snad nikdo nedokázal představit. Wolverine, kterému stačilo říct špatné slůvko a on vás div neprobodl svými drápy, si nyní doslova nechá šlapat po hlavě. Moc se mi líbilo, jak si autor kompletně pohrál s psychikou tohoto úžasného hrdiny a zcela ho překopal (ovšem nebojte, na konci se zase vrátí v plné a ještě větší síle). Dále se mi líbilo, že autor použil spoustu nových postav, které byly opravdu výborné (Hulkův gang, dcera Hawkeye, nový Kingpin), ale zároveň použil i ty staré, které lehce (někdy i více) pozměnil, ale na jejich zajímavosti to rozhodně neubralo (především jsem si užil Hawkeye a Red Skulla). Kniha je nabytá akcí, doslova masakrem, krví, akčním dobrodružstvím a úžasných panelů, kdy se McNiven doslova vyřádil a jeho kresba je jedna z nejlepších v rámci UKK. Nádhera, skvělé dokázal vystihnout depresivní prostředí, které se k tomuto světu hodí (kostra Giant Mana - to byl prostě wow panel a takových tam bylo daleko víc), úžasně si pohrál s detaily obličejů (čímž dokázal říct vše o pocitech postav) a jeho akční scény byly drsné, kruté, krvavé, ale zábavné a dech beroucí. Těžko se mi na tomto díle něco vytýká, ale jednu vadu na kráse bych asi našel. Jedná se o konec, kdy si jistá osoba smlsne na někom, kdo má adamantiovou kostru (což je trochu prapodivné, ale dá se to odpustit) a navíc tu osobu tak dobře zná, že musí vědět i o jeho regeneračních schopnostech. Ale bůh ví, třeba by to autor dokázal vysvětlit a já to jenom špatně pochopil. Každopádně na to, že se jedná o poměrně tlustou knížku, tak se to dá přečíst na jeden zátah, neboť vás to doslova vtáhne, pořádně rozžvejká a na konci vyplivne a nechá ležet v kaluží krve. Za mě se jedná o nejlepšího Wolverina, co u nás vyšel, opravdu špica!

(27. ledna 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Old Man Logan
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 07/01/2015
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 11/09/2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mark Millar
Kresba: Steve McNiven

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 220
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 6. ledna 2015
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku