70.0%
Ultimátní komiksový komplet #060: Astonishing Thor
70.0%
-- %
Extérní hodnocení

Do sluneční soustavy vtrhlo Ego, živoucí planeta, a způsobilo na Zemi bouře dosud nevídaných rozměrů, jež planetu málem roztrhaly na kusy.

Obsah

Do sluneční soustavy vtrhlo Ego, živoucí planeta, a způsobilo na Zemi bouře dosud nevídaných rozměrů, jež planetu málem roztrhaly na kusy. Co má ale jeho přílet společného s kosmickou bytostí zvanou Sběratel? Na to musí Thor, bůh hromu, přijít dřív, než bude Země zdánlivě nezastavitelným Egem zcela zničena.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Astonishing Thor #1-5.

Autoři

Robert Rodi
Robert Rodi
Scénář
Mike Choi
Mike Choi
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Hodně příjemná jednohubka, kde nám je svět Thora podán trochu z jiného úhlu pohledu. Další sci-fi / fantasy příběh v rámci UKK, kde ovšem není kladen důraz na to, aby všechno působilo převelkolepě a aby to mělo zásadní význam na vývoj celého vesmíru, navíc se to povedlo napsat bez toho, aby tu vystupovalo X známých postav. Je vidět, že se dá napsat příběh o Thorovi, aniž by tam vystupoval Loki, Avengers nebo se vše odehrávalo na Asgardu či Midgardu. A přesto to fungovalo. Moc se mi líbili zvolené postavy, přeci jen Ego a Alter Ego jsou epické bytosti a jejich vizuální ztvárnění mi párkrát vzalo dech. O Sběratelovi a Cizinci netřeba mluvit, velice záhadné a zajímavé postavy. Příběh hezky odsýpá, líbí se mi zvolené prostředí vesmíru, vše působí tak nějak velkolepým dojmem, ale zároveň to není nějaké zásadní dílo, které by mělo větší dopad na svět Marvelu. Na čem jsem si ale nejvíce smlsl, byla kresba. Opravdu precizní a realistická práce, kdy bylo zvoleno velké množství jedno a dvojstránkových panelů, na které jsem vydržel koukat i několik minut. Vesmírné prostředí vskutku kreslíři sedlo a je to znát. Ze začátku to vypadalo, že finále bude epické, ale nakonec jsem byl spokojen tak z poloviny, ale dobrý, rozhodně se nejednalo o nějaké fiasko. Když to mám shrnout, tak se nejedná o nějak převratné či zásadní dílo, ale spíše o originální zpracování Thora, které se dobře a rychle přečte, čtenář se u toho pobaví a u některých panelů se zastaví a vychutná si je, ale po přečtení to všechno tak nějak rychle odezní, takže na plný počet to není, ale je to příjemný nadprůměr. Tvůrcům děkuji za to, že se nebáli jít do něčeho trochu jiného a nesázeli jen na jistotu.

(22. ledna 2015)
jh666
Offline

S Astonishing Thorem jsem více mně spokojený. V podání Simmonse nebo Straczynskyho je Thor sice lepší, ale Rodiho verze je pořád lepší než Jurgensova. Příběh rychle odsýpá, je dostatečně jiný oproti předchozím, kresba také víceméně povedená (hlavně dvoustrany), jenom ten konec mohl být lepší. 70 %

(17. prosince 2014)
47
Offline
47

Konečne Thor v UKK prináša ucelený príbeh.Nechať takmer celý dej odohrávať sa vo vesmíre mi prišlo ako príjemné osvieženie,zvlášť ked je podporené perfektnou kresbou.V tomto smere sa Choi dokonale predviedol...Rodi sa už tak dokonale nepredviedol.Príbeh má rýchly spád a možno práve v tom je najvačší problém.Celková zápletka je možno až prehnane jednoduchá.Nebyť spomienkových odbočiek Thora a jeho dávnej sexi kamošky mal by komiks asi dve a pol čísla,no aj tak túto zbytočnú odbočku od hlavného deja nechápem.Keby ju Rodi úplne vypustil mohol sa venovať hlavnému deju.Hlbšiu myšlienku príbeh síce nepostráda,no problém je v tom že ju nijak neprehlbuje.Dietnejšie finále napriek tomu knihe nevyčítam.Rodi sa proste ubral smerom.,,akokeby,,.inteligentného konca namiesto desaťstránkovej bombastickej bitvy.Také niečo mi nevadí a vzhľadom na vyznenie príbehu asi urobil lepšie.Štvrtú hviezdu ale prihadzujem hlavne vďaka kresbe...4z5

(27. dubna 2015)
jardoom
Offline

viz moje recenze...

(6. července 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Astonishing Thor
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 17/12/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 27/06/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Robert Rodi
Kresba: Mike Choi

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 219.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 17. prosince 2014
Naposledy editováno 19. února 2016

Najdete nás na Facebooku