90.0%
Ultimátní komiksový komplet #046: Fantastic Four - Konec
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Ve vzdálené budoucnosti se tým Fantastic Four těší úctě za to, že přivedl lidstvo do nové, zlaté éry. Sluneční soustava je kolonizovaná, avšak členové hrdinské rodiny se již dávno rozešli do všech stran.

Obsah

Ve vzdálené budoucnosti se tým Fantastic Four těší úctě za to, že přivedl lidstvo do nové, zlaté éry. Sluneční soustava je kolonizovaná, avšak členové hrdinské rodiny se již dávno rozešli do všech stran. Nyní hrozí, že tajuplný nepřítel z jejich minulosti zničí vše, o co tak dlouho usilovali. Fantastic Four se musí opět spojit - pro dobro nejen rodiny, ale celé galaxie! 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Fantastic Four: The End #1-6

Autoři

Alan Davis
Alan Davis
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Jedná se o vzdání holdu nejslavnější marvelovské rodině, ať už prostřednictvím spousty spojenců, kteří se zde objevují, či nejznámějšími a největšími protivníky, kteří FF po celá desetiletí trápili. Možná se to takhle zdá jako zbytečně velký guláš, ale Davis se s tím krásně popral a příběh si drží jasnou linii a vše do sebe na konci pěkně zapadne. Je to spíše jednodušší příběh, bez zbytečných filosofických či psychologických odboček, za to se jedná o velice slušnou zábavu. Prostředí vesmíru, různých planet, podZemí či vesmírných plavidel je přesně to, co se k FF hodí a krásně dokresluje sci-fi superhrdinskou atmosféru. Příběh solidní, skvěle gradující s jistými nečekanými okamžiky a docela překvapivým závěrem. Opět musím zopakovat, že moc obdivuji autory, kteří jsou schopni si příběh napsat a ještě k tomu nakreslit (kor v dnešní, náročné době) a že to Alan Davis zvládl v prvním případě téměř výborně a v tom druhém naprosto výborně, je důkaz jeho obrovského talentu. Kresba je taková, jaká má u FF být. Krásná, pěkné hraní si s panely, výrazné barvy, dobře zvládnuté postavy a doslova nádherné vesmírné scenérie. Navíc se mi moc líbilo to, jak autor pojal hlavní představitele, neboť vzal jejich klasické charakteristické prvky, které jsou nám dobře známé a postavy nechal do jisté míry změnit pomocí velice zdrcující události, což se náramně povedlo (psychické zhroucení Mr. Fantastica, Human Torch konečně dospěl, Thing má svoji vytouženou rodinu a veškeré popření toho, co se stalo od IW). Řekl bych, že se jedná o skvělý příběh FF (před UKK jsem měl velké předsudky vůči tomuto týmu, ale díky třem příběhům jsem absolutně změnil názor), který není nijak zvlášť náročný či hlubokomyslný, ale za to je zábavný, akční a má prostě drive. Myslím si, že se tu v podstatě vše zdařilo tak, jak bylo zamýšleno, takže ve finálním hodnocení nemohu vyčítat mírnější jednoduchost, neboť to tak bylo prostě zamýšleno. Spokojenost, skvěle Alane!

(20. ledna 2015)
zdenda
Offline

Po takovém nemastné neslaném rozjezdu se příběh pomalu rozjede. K vyššímu hodnocení u mne přispěla velice příjemná kresba, ostatně jaku u většiny příběhů \\\"První rodiny Marvelu\\\"!

(8. ledna 2015)
jh666
Offline

FF asi skutečně není mojí krevní skupinou, přesto hodnotím tento svazek kladně. Určitě se jedná o nejzdařilejší ze tří příběhů FF, které v UKK vyšly. Příběh nenudí, i když mi v něm přijde až moc odboček a vedlejších větví. To je asi zapříčiněno i velkým množstvím vedlejších postav. Navíc Deus ex Machina na konci mě trochu zklamala. To ale odpouštím díky velmi povedené kresbě.

(12. prosince 2014)
47
Offline
47

Určite najlepší komiks v UKK s prvou rodinou Marvelu.Davis sa skutočne,doslova,vybláznil.Príbehu,tak isto ako kresbe,nie je čo vytknúť.Tempo je zbesilé,za čo može hlavne prelínanie sa deja medzi celou rodinou FF ktorá,s vínimkou začiatku a konca,nepracuje pohromade.Sledujeme tak príbeh so štyroch pohľadov.Každý jeden má osobitné plynutie deja aj odhaľovanie zápletky čo mi prišlo ako príjemné osvieženie.Príbeh týmto sposobom rozprávania na seba nabaľoval toľko udalostí a záporákov že som očakavál finálny stret takých rozmerov že pri ňom oslepnem.To sa ale nestalo,no napriek dietnejšiemu finále,teda oproti tomu čo som očakával,koniec preplietol všetky roviny bezchybne a posledná stránka komiksu ma skutočne pobavila a potešila.Kresba a hra s panelmi povýšila komiks do nadpriemeru takže za mňa plne zaslúžených 5z5.

(20. dubna 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fantastic Four: The End
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 10/12/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 17/06/2007
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Alan Davis

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 219.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 11. prosince 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku