--
Podivuhodný příběh Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button

--

Je to zvláštní příběh muže, který se „narodí" jako sedmdesátiletý a tajemně mládne. Tato úžasná grafická adaptace románu vykresluje nesčetná dobrodružství Benjamina Buttona: zamiluje se; založí rodinu a vede úspěšný podnik. V pozdějších letech odchází do války a navštěvuje Harvardskou univerzitu. Na sklonku života se podobá novorozenému dítěti a vrací se do péče své chůvy.

Obsah

 

Po dokončení Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona v roce 1922 jej F. Scott Fitzgerald označil za „nejzábavnější povídku, jaká byla kdy sepsána" a za „jeden ze svých dvou nejoblíbenějších příběhů".
Je to zvláštní případ muže, který se „narodí" jako sedmdesátiletý a tajemně mládne. Tato úžasná grafická adaptace románu vykresluje nesčetná dobrodružství Benjamina Buttona: zamiluje se; založí rodinu a vede úspěšný podnik. V pozdějších letech odchází do války a navštěvuje Harvardskou univerzitu. Na sklonku života se podobá novorozenému dítěti a vrací se do péče své chůvy.
Toto vydání, doplněné původním Fitzgeraldovým textem, oslnivými akvarelovými ilustracemi a doslovem popisujícím počátky příběhu a jeho vnímání v širším kontextu, nabízí nový svěží pohled na mistrovské literární dílo.
Do grafického komiksového provedení příběh přepracovali Nunzio DeFilippis a Christina Weir a svým osobitým způsobem ilustroval Kevin Cornell.
Příběh Benjamina Buttona byl zfilmován známým americkým režisérem Davidem Fincherem. Film získal 3 Oscary a dalších 10 nominací. Začátkem roku 2009 byla uvedena filmová premiéra v českých kinech pod názvem Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Po shlédnutí poutavého a současně velmi citlivě zpracovaného příběhu odcházel z filmového představení nejeden návštěvník dojatý.

Autoři

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Curious Case of Benjamin Button
Druh Román
Žánr Drama
Série --
Vydavatelství v ČR Zoner Press
Datum vydání v ČR 2009
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 2008
Vazba Pevná
Autoři Nunzio DeFilippis
Christina Weir
Kevin Cornell

Typ vazby

Vázaná

Formát 150x205mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 8. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku