80.0%
Před Strážci: Ozymandias / Karmínový korzár

Before Watchmen: Ozymandias / Crimson Corsair

80.0%

PŘED STRÁŽCI, „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady! Co jen Adrian Veidt neudělá, aby se stal nejchytřejším mužem světa? Jaké oběti nepodstoupí? Koho neodstrčí z cesty? Před strážci: Ozymandias je nepřikrášlený portrét člověka, jehož altruistická touha napravovat zkaženou planetu by ho mohla stát jeho lidství. Prokletí karmínového korzára je hrůzný příběh o prokletém pirátovi, který je protikladem k nezapomenutelnému, temnému protějšku z původních Strážců, „Příběhů černé lodě“.

Obsah

PŘED STRÁŽCI, „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady! Co jen Adrian Veidt neudělá, aby se stal nejchytřejším mužem světa? Jaké oběti nepodstoupí? Koho neodstrčí z cesty? Před strážci: Ozymandias je nepřikrášlený portrét člověka, jehož altruistická touha napravovat zkaženou planetu by ho mohla stát jeho lidství.
Prokletí karmínového korzára je hrůzný příběh o prokletém pirátovi, který je protikladem k nezapomenutelnému, temnému protějšku z původních Strážců, „Příběhů černé lodě“.

Dolarový Bill vznikl jako koncept, filmový maskot pro oblíbenou finanční instituci. Ovšem když jeden pokus o zviditelnění zajde dál, než by si kdy představil, stane se tento herec větším hrdinou, než by předpokládal.
Legendární scenárista Len Wein (Bažináč) s proslulými výtvarníky Jaem Leem (Temná věž od Stephena Kinga), Johnem Higginsem (Hellblazer) a Stevem Rudem (Nexus) odhalují doposud neznámé dějiny světa PŘED STRÁŽCI!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Before Watchmen: Ozymandias #1-6

Before Watchmen: Crimson Corsair

Before Watchmen: Dollar Bill

Autoři

Steve Rude
Steve Rude
Kresba
Len Wein
Len Wein
Scénář
Jae Lee
Jae Lee
Kresba
John Higgins
John Higgins
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

maravenger
Offline

Ozymandias: Viz dílo mé, mocný, a zmar tě zdolá! Super autobiografie, životopis a odhalení týhle zásadní postavy, kde je ego a touha spasit svět na prvním místě. Kresba vystihovala děj, ale postavám Ozymandia, nebo Komedianta, těm ubrala, myslím dost. Karmínový korzár: dobrodružný příběh, atmosféra a hororové vyprávění přebíjí celkové vyznění. Kresba ale parádní a konečná pointa zatracení nakonec vyrovnala hodnocení. Dolarový Bill: příjemná tečka na závěr. Filmový maskot, který ani netušil jakou ikonou se v budoucnu stane a sám tak nějak nevěděl proč je vlastně ,,Minuteman,,. Krátký, výstižný old school komix. Nakonec mi přišlo dost líto, že se tenhle plakátový hrdina, nemohl víc projevit.

(18. března 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Before Watchmen: Ozymandias / Crimson Corsair
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Před Strážci (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 03/12/2014
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 01/07/2014
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Len Wein
Kresba: Steve Rude
Kresba: Jae Lee
Kresba: John Higgins

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 256
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 256
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 256
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 9. listopadu 2014
Naposledy editováno 9. listopadu 2014

Najdete nás na Facebooku