86.7%
30 dní dlouhá noc
86.7%

Nad zapadlým ospalým aljašským městečkem Barrow zapadne slunce a nevyjde po celých dlouhých třicet dní a nocí. Ze setmělé zamrzlé pustiny se do města začíná plížit krvežíznivé zlo. Poslední nadějí městečka je šerif Eben a jeho zástupkyně a zároveň manželka Stella. Stojí před velkým dilematem: přežít a nebo zachránit zbylé obyvatele města?

Obsah

Nad zapadlým ospalým aljašským městečkem Barrow zapadne slunce uprostřed zimy a nevyjde po celých dlouhých třicet dní a nocí. Ze setmělé zamrzlé pustiny se do města začíná plížit krvežíznivé zlo, aby srazilo obyvatele Barrow na kolena. Poslední nadějí městečka je šerif Eben a jeho zástupkyně a zároveň manželka Stella. Stojí před velkým dilematem: přežít a nebo zachránit zbylé obyvatele města?
 
Comics autorů Steva Nielse a Bena Tempelsmithe odstartoval novou éru pojetí comicsu a to jak netradičním příběhem, tak novátorským grafickým pojetím.
Zdroj: Autor záznamu

Autoři

Steve Niles
Steve Niles
Scénář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Dosť dobrý horor s originálnou myšlienkou arktickej noci.Príbeh ma prekvapil dvoma záporákmi z ktorých ten druhý,ktorý sa objaví vlastne až takmer na konci, to u mňa vyhral....No nevyhral to u Ebena.....Zaujímavá kresba radí komiks k nadpriemeru ale krátkosť a vcelku jednoduchosť príbehu ma núti spustiť jednu hviezdu...takže 4z5

(26. ledna 2015)
shyANDROID
Offline

V tomto prípade jednoznačne výhráva vizuálna stránka nad scenárom.Ale aj tak slušná dávka hororu.

(8. listopadu 2012)
gumidekmedvidek
Offline

Perfektní a dokonalá atmosféra, která na Vás dýcha z každou stránkou více a více. Společně s výbornou hororovou kresbou nemám co dodat. Navíc tento kousek patří opravu ke špičce žánrového hororu. Hlavně bych chtěl ocenit originalitu scénáře.

(22. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název 30 Days of Night
Druh Román
Žánr Horor
Série 30 dní dlouhá noc (2003)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2003
Originální vydavatelství IDW Publishing
Datum vydání v zahraničí 27/03/2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Steve Niles
Kresba: Ben Templesmith

Typ vazby

Vázaná

Formát 155x240mm
Počet stran 96
Tisk barevný
Cena 659.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 6. května 2012
Naposledy editováno 3. května 2015

Najdete nás na Facebooku