Obsah
Pokloňte se novému imperátorovi…
Oswald Cobblepot má plán. Už mu nestačí být Penguin, pouhý vládce podsvětí, touží po lásce celého Gotham City. Stačí jediné – objednat si nájemné vrahy na Bruce Wayna, a z nechvalně proslulého zločince se doslova přes noc stává milovaný spasitel Gothamu. Vše probíhá přesně podle plánu.
Když ale propukne teror, dostane i ten nejlepší plán trhliny. A když se do Gothamu vrátí Joker, přijde s ním i chaos.
Penguin se dočasně ocitá mimo provoz a Batman neví, co dřív. Musí zabránit v činnosti Poison Ivy a skupině pomatených Jokerových uctívačů, a navíc jej ohrožuje i nový nepřítel, který vystoupil z ústraní. Říká si Emperor Penguin a je ve všem stejný jako Penguin, jen ještě horší. S ním to bude mít Batman zlé… a Oswald Cobblepot ještě mnohem horší.
Nový příběh Temného rytíře, tentokrát z pera uznávaného, cenami ověnčeného scenáristy Johna Laymana (Chew), úžasně převedli do komiksové podoby výtvarníci Jason Fabok (Batman: Temný rytíř) a Andy Clarke (Batman a Robin).
Zdroj: Oficiální text distributora
Poznámky
Obsahuje:
Batman: Detective Comics #13-18
Limitovaná edice:
Vyšla v pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem. Vyšlo pouze 52 kusů.
Autoři
Postavy
Komentáře uživatelů
„Smutný den to pro Batmana. Ač se snažím hledat pozitiva sebevíc, nemůžu odhlédnout od nesmyslnosti svazku jako takového. Žádný pořádný příběh se tu vlastně neděje, jen posloupnost jedné akce za druhou. Detektivní činnost, které bylo už za působení Tonyho S. Daniela málo, definitivně mizí. Svazek tratí hlavně na velkých, probíhajících eventech v DC, které zatlačily původní příběh autora do pozadí. Bojím se, že pro českého čtenáře bude tento díl velkým zklamáním. Pro mě byl.“
„Detective Comics je jako takový ten ne moc dobrý dezert, po kterém jste tak docela netoužili, pustili se do něj spíše z povinnosti a který je víc než co jiného rozpačitý. Tony S. Daniel šel konečně od válu a nastupuje dvojka Layman a Fabok, kteří se snaží vymyslet Detective Comicsu nový smysl a koncept. A taky tápou. Otázka je, nakolik to způsobuje potřeba návaznosti na Snyderova Batmana a nakolik Layman vypouští balónky a vyčkává, co se chytne. Určitou výplňovku tady zastává po čertech přitažlivá Poison Ivy, ale pak se rozjede hlavní program. Gotham je město pošuků, takže běžná psychiatrická diagnóza je nebývalý obdiv k Jokerovi. Fabok napsal příběh, který jsme viděli už stokrát, s předvidatelným vývojem a typickými batmanovskými klišé, který nejvíc funguje jako nějaké servilní DLC pro fanoušky Smrti rodiny. Mezitím chce zmodernizovat Penguina, který po těch pětasedmdesáti letech dokáže vzbudit hrůzu maximálně tak u předškoláků a nahradit ho mladší, agilnější hipsterskou verzí. Moc to na mě nefunguje - kdybych někomu vyfouknul mafii pod nosem, tak bych asi nenosil jeho cvikr a neukradnul mu i jeho (pěkně pitomou a posměšnou) přezdívku. Třeba tím Layman něco sleduje. Fabok umí, výborná kresba.“